Ako bojovať proti kruhom pod očami

2

Nepekné kruhy pod očami trápia väčšinu našej populácie. Na tvári ich objavíme po preflámovanej noci, po dni strávenom pri obrazovke počítača, či televízora alebo sa objavia ako predzvesť zdravotných problémov. Dôvodov na ich vznik je hneď niekoľko. Môže za to najmä nedostatočná cirkulácia krvi v našom tele. Okolie očí sa neprekrvuje a vznikajú tmavé miesta, pri ktorých vyzerá naša pleť unavená a strhaná. Pri vzniku tmavých kruhoch pod očami často veľkú úlohu zohráva aj dedičnosť, alergie alebo toxíny, ktoré organizmus nevyplavil. U žien, sa pre hormonálnu nerovnováhu a zadržiavanie vody v tele počas menštruácie, či v tehotenstve, riziko ich vzniku zvyšuje.

Tmavé miesta pod okom

Ak chcete natrvalo zabrániť vzniku kruhov a vačkov pod očami, musíte zmeniť svoju životosprávu. Pod tmavé miesta sa podpisuje najmä nedostatočné množstvo spánku, deficit životne dôležitých živín a sedavé zamestnanie. Prevencia teda zahŕňa zdravý spánok, vyváženú stravu a pohyb. Dve kiwi denne vám pomôžu zmenšiť opuchy pod očami. Na podporu očí a ich okolia je vhodné zvýšiť dávky vitamínu A, ktorý obsahuje napríklad mrkva. Je potrebné dodržiavať i pitný režim a obmedziť dávky kofeínu a soli.

Prípravkov na odstránenie kruhov pod očami je na kozmetickom trhu veľa. Bohužiaľ, nepatria k tým najlacnejším a nie vždy fungujú tak ako by mali. Preto vám ponúkame pár prírodných spôsobov ako bojovať s nepeknými tmavými miestami. Pre domáce gazdinky postačí pár zaručených kuchynských receptov. Na zmiernenie opuchu priložte na oči vychladnuté vrecúška zeleného čaju. Zelený čaj obsahuje množstvo antioxidantov a opuch väčšinou po pár minútach zmizne. Na kruhy pod očami môžete prikladať teplé obklady, ktoré zvyšujú cirkuláciu krvi. Naopak, dajú sa použiť aj lyžičky z mrazničky, ktoré majú taký istý, len studený efekt. Pomôžu vám tiež rôzne hydratačné masky, vyrobené z mlieka, jogurtu, či rôznych olejov. Novinkou je olej z palmy babassu, ktorý má vysoké hydratačné účinky, a tým navracia pleti normálnu farbu.

Pri prírodných metódach boja s kruhmi pod očami nesmieme zabudnúť na ovocie a zeleninu. Najznámejšími ničiteľmi tmavých fľakov sú uhorky, zemiaky a citróny. Pri prikladaní kolečiek citróna musíte dávať pozor, aby sa vám šťava nedostala do oka. Na odstránenie kruhov môže pomôcť aj ružová voda, ktorá odstraňuje toxíny, ktoré bránia normálnemu prietoku krvi v tele. Ak vám žiadna s uvedených metód nepomáha, môžete siahnuť po kozmetických krémoch, či géloch. Pri ich kúpe si všímajte na obaloch zloženie produktov. Účinnými látkami proti tmavým kruhom sú Haloxyl, Koenzým Q10, CynergyTK, kyselina hyalurónová, harmanček, svetlík lekársky, ženšen, spomínaný olej Babassu, či magnézium.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.