Homeopatia – alternatíva klasickej medicíny

0

V mnohých medicínskych prípadoch nepomáha klasická liečba a žiadne lieky ani vyšetrenia príznaky vašej choroby nezmierňujú. V takýchto situáciách môžete použiť homeopatickú liečbu, ktorá je vhodnou prírodnou alternatívou k tradičným spôsobom liečenia. Homeopatia je stopercentne prírodná, a teda narozdiel od farmaceutických liečiv nemá žiadne vedľajšie účinky a neobsahuje žiadne chemické látky.

Základné hodnoty homeopatie

Homeopati veria v holistický pohľad na zdravie. Ich liečba je založená na vyhnaní všetkého negatívneho z tela a duše. Snažia sa vašej osobnosti prinavrátiť pozitívnu životnú energiu a tým liečiť.  Jej základy pochádzajú ešte z antického Grécka, no za zakladateľa homopatie, takej ako ju poznáme dnes, sa považuje nemecký lekár Samuel Hahneman.

Homeopatické kvapky

Osobný prístup k liečeniu

Najdôležitejším rozdielom medzi klasickou medicínou a homeopatiou je v metóde, akou liečia. U lekára väčšinou dostanete tabletky, či lieky, ktoré pôsobia proti príznakom vášho ochorenia. Liečba je možná až po laboratórnych vyšetreniach a zameriava sa na boj proti chorobe. Homeopatiká, naopak, pomáhajú dostať telo do pôvodnej rovnováhy a naštartujú obranyschopnosť  organizmu. Homeopat vám naordinuje lieky prostredníctvom rozhovoru a sledovania vášho tela. Pred podaním lieku sa vás opýta na vaše zdravie, súkromie, osobnosť, životosprávu. Teda na všetko, čo môže s vaším ochorením súvisieť. Neprebieha žiadne vyšetrenie, homeopat hľadá len liek s podobnými vlastnosťami, aké má vaše ochorenie. Už v minulosti boli homeopatické liečivá farebne podobné ochoreniam, ktoré mali liečiť. Napríklad na liečbu žltačky sa používali liečivá vyrobené zo žltých rastlín.

Prírodné látky v homeopatikách

Homeopatické liečivá sa vyrábajú z prírodných látok. Najčajstejšie z rôznych liečivých rastlín, minerálnych látok, nerastov,či korenín. Väčšinou sú riedené vodou alebo alkoholom. Kombinácia látok v liečive nemusí byť vždy rovnaká pre jednu diagnózu. Dvaja rôzni ľudia s rovnakým ochorením môžu potrebovať inú kombináciu homeopatík.

Pomáha pri rôznych ochoreniach

Výborné účinky homeopatie sa potvrdili najmä v diagnózach ako je artritída či migréna. Homeopatiká tiež znižujú vedľajšie účinky rakoviny a ožarovania. Tlmia bolesť pri rôznych výronoch alebo vykĺbeniach. Alternatívna liečba homeopatikami je často veľmi nápomocná ako vedľajšia liečba popri klasickej medicínskej. Ak sa rozhodnete liečiť homeopatickými liekmi, odporúčame, aby ste navštívili skúseného homeopatika. Správnu kombináciu prírodných liečiv vám môže odborník naordinovať oveľa lepšie.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.