Kryoterapia – mrazivá pomoc

0

Určite vás nikdy nenapadlo že sa necháte dobrovoľne, zavrieť do miestnosti kde teplota dosahuje menej ako – 100 °C. Človek by si povedal, že len blázon by niečo také podstúpil. Opak je pravdou. Metódu menom kryoterapia podstupuje čoraz viac ľudí – dobrovoľne.

Kryoterapia predstavuje liečebnú metódu, ktorá je založená na impulznej stimulujúcej povrchovej aplikácii teplôt nižších ako – 100° C. V komore vzniká chlad pomocou stlačeného dusíka.

Vplyv veľmi nízkych teplôt zabezpečuje intenzívnu stimuláciu imunitného endokrinného systému, spúšťa hormonálnu reakciu a do tela sa vylučujú látky, ktoré majú za úlohu zachovať ľudský organizmus nepoškodený. Liečebný vplyv sa prejavuje na celý organizmus vrátane orgánov, ktoré nie sú vystavené fyzikálnemu vplyvu chladu.

Ak máte záujem vstúpiť do kryokomory tak musíte prejsť zdravotnou prehliadkou. Kryokomora však môže vyvolať u precitlivených ľuďoch rôzne fóbie a tomu treba predísť. Doktor taktiež prezrie stav vašej pokožky, ktorá musí byť bez otvorených rán, ak by ste takú ranu mali tak vás do komory nevpustia, lebo mráz by ranu ešte viac otvoril.

Do kryokomory vstupujete v plavkách, lebo čím menej budete oblečenia budete mať na sebe, tým bude chlad lepšie pôsobiť. Používa sa aj rúško na ústa a čiapka. Dôležité sú aj rukavice a kvalitná obuv. Mali by ste sa vyhnúť gumenej obuvi, ktorá pri takomto silnom mraze popuká.

Zdroj: http://pure-life-living.blogspot.com

Najprv prejdete do miestnosti kde je zhruba – 10 stupňov Celzia aby sa vaše telo trochu aklimatizovalo. Po asi 10 sekundách prechádzate na teplotu – 60 °C. Nezabúdajte, že sa musíte stále pohybovať dokola. Mnoho ľudí prvú fázu mrazenia nezvládne. Tí, ktorí vydržia a ostanú sa na príkaz pracovníka, presunú do ďalšej komory, kde je teplota okolo – 120 °C. Po prekonaní troch minút ustavičného chladu výjdete e von a budete sa cítiť výborne.

Druhá fáza, ktorá predstavuje 15 minútovú fyzickú záťaž vo forme cvičenia na stacionárnych bicykloch, bežiacich pásoch a iných zariadeniach. V optimálnom prípade by mala kryokúra zahŕňať desať vstupov. Pozitívne účinky kryoterapie sa dostavujú po štvrtom až piatom pobyte v kryokomore.

Share.

About Author