Liečebná alternatíva s názvom bankovanie

0

Banky sú guľaté, sklenené a s okrúhlym výrezom na spodku. Banky ako také sa používajú pri alternatívnej liečebnej metóde, ktorá sa volá bankovanie. Bankovanie využíva prepojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi tela. Vo všeobecnosti to znamená, že konkrétne miesta na ľudskom tele v tomto prípade na pokožke sa vzťahujú k vnútorným orgánom.

Ako to celé funguje?

Sklenené banky rôzneho tvaru sa nahrejú teplým vzduchom a prikladajú sa na pokožku. Ochladením teplého vzduchu sa podtlakom na pokožku prisajú. Podtlak v banke vtiahne časť kože a podkožia do banky čo spôsobí silné prekrvenie a krvné podliatiny. Takže ak zbadáte niekomu bordovo prekrvené, pravidelné, kruhové útvary na chrbte, je dosť možné že využil túto alternatívnu liečebnú metódu. Pôsobením podtlaku na kožu, spodné vrstvy spojivového tkaniva a cievny systém sa odstraňujú poruchy dynamiky cievneho prúdenia krvi, dochádza k zvýšenému okysličovaniu bunkového tkaniva, zrýchleniu látkovej výmeny a vyplavovania nahromadených škodlivín z tela.

Kedysi sa banky vyrábali napríklad z bambusových nádob, curcurbitlov (druhy tekvičiek) a kravských rohov. Dnes sa využívajú sklené alebo keramické banky.

Zdroj: http://www.q80s.com

Krvavé bankovanie

Existuje viac druhov bankovania. Jednou z metód je krvavé bankovanie, ktoré sa aplikuje u ľudí so zvýšeným množstvom telovej tekutiny a krvi. Bankou sa odsáva malé množstvo krvi, povrchovým narezaním kože na presne určenom mieste na chrbte, čo následne vedie k pozitívnemu ovplyvneniu cirkulácie krvi a lymfy v mieste odsávania ako aj odstráneniu napätia v reflexnej zóne. V súčasnosti môžu krvavé bankovania prevádzať len v nemocničných zariadeniach, ostatní terapeuti používajú suché bankovanie a bankovú masáž.

Suché bankovanie

Ďalšia metóda bankovania sa vola suché bankovanie, ktoré sa aplikuje na zle prekrvených zónach a zníženom väzivovom napätí. Priaznivé výsledky sa dosahujú pre chronických stavoch, stavoch slabosti, kŕčovitých ochoreniach dutých orgánov, poruchách krvného obehu končatín alebo oblastí podkožného tkaniva.

Masáž bankami

Poslednou metódou bankovania je masáž bankami, ktorá predstavuje mimoriadne jednoduchú a účinnú metódu ošetrovania. Jej účinok ide nielen do hĺbky buniek kože a podkožného tkaniva, ale aj do obalu svalov. Priaznivé výsledky sa dosahujú pre reumatických stavoch, stvrdnutí svalov, pri zápaloch, neuralgiách, bolestiach a napätí svalov.

Cieľom liečenia pri bankovaní je posilniť regeneráciu celého organizmu a tým zvýšiť jeho výkonnosť. Nezabúdajte na to, že bankovanie musí robiť skúsený terapeut, ktorý ma na praktizovanie tejto metódy absolvovaný kurz a dokáže vám poradiť či bude bankovanie pre vás vhodné.

Share.

About Author