Reflexná masáž upokojuje a lieči

0

V masážnych salónoch a welness centrách si môžete vybrať z rôznych druhov masáží. Ak máte zdravotné problémy, odporúčame reflexnú masáž. Určite si pri nej oddýchnete a môžete si odľahčiť hneď od niekoľkých bolestivých diagnóz. Nepomýľte si však reflexnú masáž s reflexológiou!

Reflexná masáž

Reflexológiu priniesli do Európy pred viac ako 5000 rokmi kočovníci z východných kultúr. Patrí k alternatívnej terapeutickej liečbe. Hlavnou myšlienkou reflexológie je odstránenie bolesti a zápalov z rôznych častí tela, prostredníctvom jemného tlaku rúk. Brušká prstov, hánky a dlane pôsobia na reflexné body, ktoré sú presne napojené na orgány, či nervové zakončenia. Existuje takzvaná reflexologická mapa, na ktorej jednotlivé body reprezentujú celý nervový a orgánový systém nášho tela. Reflexná masáž tvorí len jednu z častí vedy menom reflexológia.

Reflexológia a reflexná masáž sa líšia

Reflexológia

Reflexológia a reflexná masáž sú dve odlišné veci. Masáž spočíva v použití tlaku na väčšie časti tela a zameriava sa na svalový a obehový systém. Pri reflexnej masáži používa terapeut treciu silu brušiek prstov. Tie vnára do kože pacienta a ťahá smerom dopredu, dozadu či do krivky. Najväčšou výhodou reflexnej masáže je upokojenie a uvoľnenie. Pri príjemných vôňach masážnych krémov a teplom dotyku rúk zabudnete na všetky stresové vypätia posledných dní.

Klasická reflexológia sa zameriava len na body, ktoré sídlia na nohách, rukách a ušiach. Reflexológia pôsobí najmä na orgány, ako sú pečeň, obličky či močový mechúr. Pomôže vám uľaviť od migrény, tráviacich problémov alebo bolesti chrbtice.

Druhy reflexných masáží

Ak vás reflexná masáž zaujala, určite vás poteší, že si môžete vybrať hneď zo štyroch základných reflexných masáží. Masér vám môže pomasírovať chrbtovú, hrudnú či panvovú sústavu. Posledným druhom reflexnej masáže je sústava pre šiju a hlavu. Každá z metód je zameraná na tú časť tela, ktorú potrebujete dostať do pôvodného, zdravého stavu.

Čo by ste pred masážou mali vedieť

Dĺžka reflexnej masáže je závislá od častí tela, ktoré chcete vymasírovať. Väčšinou trvá od 20 až do 60 minút. Aj keď sú reflexológia i reflexná masáž telu veľmi prospešné, nemali by reflexológovia – terapeuti diagnostikovať žiadne choroby. Pri hĺbkovej reflexnej masáži by masér mal poznať váš zdravotný stav. Pri masáži si všímajte zmeny, ktorými prechádza váš organizmus. Ak máte pocit búšenia srdca, zle sa vám dýcha alebo sa vám motá hlava, mali by ste upozorniť svojho maséra. Nie každý znáša reflexnú masáž bez problémov.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.