Sladký, ale zdravý

0

Sladký, ale veľmi zdravý. Používame ho denne už tisícročia. Milujú ho všetky generácie od najmenších po najstarších. Hovoríme o liečivom a chutnom zázraku z prírody menom med.

Med je produktom včiel. Už v starom Egypte používali med ako prostriedok na hojenie rán a vredov pre jeho antibakteriálne účinky. jeho úžasné liečivé schopnosti uznávali aj antickí Gréci a Rimania.

Jedna odpoveď na mnohé ochorenia

Jedna polievková lyžica medu ráno Vám pomôže pri žalúdočných vredoch, zápche či hnačke, pri chorobách pečene a žlčníka, pri dlhodobom zápale žalúdka, dvanástorníka či sliznice hrubého čreva. Posilňuje tiež imunitný systém a je zdrojom okamžitej energie pri fyzickom a psychickom vyčerpaní. Jedna lyžica medu večer pomáha proti nespavosti, nepokojnému spánku, podráždenosti alebo nervozite.

Dôležitá je kvalita

Dajte si pozor, aby ste používali kvalitný med, ktorý nie je obohatený dovozovým medom s nízkou kvalitou. Taký ponúkajú predajcovia, ktorí chcú prilákať zákazníkov nižšou cenou, no spolu s ňou minimalizujú aj liečebné účinky medu, ktorý môže mať aj negatívne účinky na naše zdravie. Obchodníci tiež často rozohrievajú med pri vyšších teplotách, aby zostal trvalo tekutý a nekryštalizoval sa. Potom sa však z neho stane už len sladká kaša bez vône, chute, no najmä liečebných účinkov. Ako teda rozoznáme naozaj kvalitný med? Najkvalitnejší med je ten, ktorý po čase kryštalizuje. Potom ho stačí dať v sklenenej nádobe do zohriatej vody a pomaly sa rozpustí.

Lesný alebo kvetový?

Zdroj: http://ricebunny.xanga.com

Kvetové medy majú väčšinou svetlejšiu farbu. Sú ľahko stráviteľné vďaka vyššiemu obsahu glukózy (hroznový cukor) a fruktózy (ovocný cukor), a tým vhodné ako vysoko hodnotný doplnok výživy detí, rekonvalescentov, športovcov a iných. Obsahujú peľové zrná rastlín, na ktorých včely zbierajú nektár a obohacujú med o dôležité látky prírodného charakteru s povzbudzujúcimi účinkami (rastlinné hormóny, éterické oleje, aromatické látky).

Lesné medy sú spravidla tmavšie, čo spôsobujú rastlinné farbivá obsiahnuté v miazge drevín. V porovnaní s kvetovými medmi obsahujú väčšie množstvo minerálnych látok a stopových prvkov. Výživná hodnota oboch druhov medu je prakticky rovnaká.

rozbu v podobe negatívnych účinkov med predstavuje pre tých, ktorí sú na med alergický. Alergie pri požívaní medu sa vyskytujú len zriedkavo, lebo ide o prírodný produkt.

Napriek tomu je med veľmi zdravý a nemal by chýbať v žiadnej domácej kuchyni. Zdravie je dôležité a s medom si ho môžete určite len vylepšiť.

Share.

About Author