Domáce pleťové masky pre krásnu tvár

0

Hydratačné masky už nemusíte kupovať v obchodoch. Stačí ak otvoríte chladničku či komoru alebo navštívite babičkinu záhradku a zmiešate pár ingrediencií na vytvorenie zdravej a kvalitnej masky. Existujú tri základné typy pleti: suchá, mastná a kombinovaná. Tu nájdete návod ako si zhotoviť masku pre ktorýkoľvek typ pleti.

Hydratačná a upokojujúca maska

Skrášľovacia maska na tvár

Zmiešate 1 vaječné bielko s 1 lyžicou tvarohu. Nanesiete na tvár, necháte 15 minút pôsobiť a opláchnete. Po odstránení masky naneste hydratačný krém. Pleť bude mať dostatok hydratácie, ktorá je nevyhnutná na tvorbu nových buniek. Zmizne tiež napätý pocit, ktorý je častým sprievodným javom suchej pokožky.

Očisťujúca a omladzujúca maska

Ak zmiešate 1 lyžicu ovsenných vločiek, 1 lyžicu bieleho jogurtu a pár kvapiek zohriateho medu, získate skvelú masku, ktorá odstráni odumreté bunky a vaša pleť bude vyzerať zdravšie a mladšie. Masku naneste na tvár na 15 až 20 minút a potom opláchnite. Tvár môžete natrieť krémom pre váš typ pleti.

Pre omladenie a upokojenie

Do hrnčeka zmiešajte pol šálky čerstvého jadra z tekvice a 2 vajíčka. Pri suchej pokožke vmiešajte ešte  1 lyžičku medu. Ak máte mastnú pokožku, namiesto medu použite 2 lyžičky jablkového octu alebo brusnicového džúsu. Pri zmiešanej pleti použite 2 lyžičky mandľového mlieka.  Naneste, nechajte pôsobiť  15 minút a opláchnite. Na tvár natrite krém pre váš typ pleti. Táto maska odstraňuje drobné vrásky spôsobené slnkom aj prirodzeným starnutím. Pleť bude vyzerať mladšie a odpočinutejšie.

Pri spálenej pokožke

Ak ste neodhadli dĺžku opaľovania a vaša tvár je červená a podráždená, zmiešajte 1 lyžicu bieleho jogurtu s 1 lyžičkou teplého medu. Med môžete zohriať v mikrovlnke alebo ho zahriať nad ohňom na lyžičke. Masku natierajte na tvár pri izbovej teplote. Nesmie byť veľmi teplá ani studená. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút, opláchnite a použite krém po opaľovaní na tvár.

Tieto masky sú vhodné pre každú pleť. Jednotlivé typy pleti však niekedy potrebujú rôzne druhy másk. Na mastnú pokožku, ktorá má sklon k tvorbe vyrážok, je vhodné použiť masky z blata, ílu alebo citrónovej šťavy. Naopak suchá pokožka potrebuje mastnejšie masky, ktoré obsahujú med, mlieko, olej či glycerín. Pre citlivú pokožku sú najvhodnejšie aloe vera, zelený čaj a ženšen. Všetky typy pleti však potrebujú najmä hydratáciu, ktorú dodá napríklad mlieko alebo tvaroh.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.