Oxygenoterapia – zdravie a krása vďaka kyslíku

0

Zdroj: http://www.northwestspineclinic.com

Kyslík. Dýchame ho každý deň a je pre náš život veľmi dôležitý. Bez neho by sme nemohli existovať. Podľa rôznych teórii až 90% energie človek získava z kyslíka. Ak si chcete vychutnať priaznivé účinky pravého, čistého O2, mali by ste zájsť do prírody, ktorá sa nachádza ďaleko od ľudskej civilizácie.

Ak si chcete vychutnať pravý a čistý kyslík bez hľadania panenskej prírody, tak by ste mali skúsiť oxygenoterapiu. Dá sa absolvovať dvoma spôsobmi.

Prvý spôsob ako získať do tela nefalšovaný 95 % kyslík je inhalácia, čiže vdychovanie. Stačí ak si vyhľadáte zariadenie, kde sa oxygenoterapia používa ako procedúra pre zdravie a krásu vášho tela. Aplikácia, je veľmi jednoduchá nemusíte robiť nič náročné, čo by vaše telo zaťažovalo, práve naopak. Stačí, ak sa usadíte do pohodlnej stoličky, okolo hlavy vám dajú hadičku, ktorá smeruje rovno do nosa. Ďalšou možnosťou je, že vám kyslík aplikujú cez kyslíkovú masku. Celý proces je veľmi pohodlný a príjemný. Účinky vo forme prílivu energie sa dostanú už po 10 minútach vdychovania 95% kyslíka, ktorý je obohatený o antioxidanty z pripojenej aróma stanice. Po skončení sa človek cíti veľmi oddýchnutý, uvoľnený, bez známok stresu.

Pravidelné vdychovanie čistého kyslíka spomaľuje starnutie organizmu, posilňuje imunitu, pomáha pri únave a bolestiach hlavy, astmatikom a alergikom zlepšuje dýchanie, zvyšuje fyzickú kondíciu až o 25 %, eliminuje stavy úzkosti a depresie, má priaznivé účinky na srdcovo-cievny systém, koncentráciu a pamäť.

Zdroj: http://www.beautynewsla.com

Druhý spôsob oxygenoterapie využívajú skôr kozmetické štúdia. Pri kozmetickej oxygenoterapii sa kyslík priamo aplikuje na pokožku. V zariadení si v pokoji ľahnete na lôžko a pracovník zariadenia vám začne pleť ošetrovať pomocou pištole. Z pištole rovno na pleť prúdi pod tlakom kyslík zmiešaný s vodou a aktivačným kyslíkom. Táto kombinácia látok dáva pleti presne to čo potrebuje. Pracovník zariadenia túto substanciu aplikuje vo vzdialenosti asi 3 centimetrov od vašej pleti krúživými pohybmi pištole. Jednou z možností je aj kombinácia kyslíka s nanočiastočkami platiny, ktorá má výrazný antibakteriálny a protistarnúci efekt. Po ukončení chladivej terapie pôsobí pokožka veľmi zdravo a má skvelú farbu. Aplikácia kyslíka na pokožku sa odporúča pri akné alebo nepravidelnej pigmentácii.

Výhodou inhalácie a kozmetickej oxygenoterapie je tá, že aplikácia môže byť každodenná. Ale najlepšie bude ak sa osobne poradíte s odborníkom ohľadom počtu sedení. Výhodou je aj to, že kúra je vhodná pre všetky vekové kategórie.

Share.

About Author