Recepty ľudovej medicíny na dobré trávenie I .časť

0

Každý človek sa občas stretne so žalúdočnými či tráviacimi problémami. Je to určite veľmi nepríjemné, lebo s bolesťou žalúdka sa automaticky vytvárajú aj iné ťažkosti, ktoré trápia vaše telo. Hlavným dôvodom zlého fungovania tráviacej sústavy je v prvom rade zlé stravovanie, nedostatok pohybu a stres. Na to, aby mohli tráviace orgány správne fungovať potrebujú krátkodobú hladovku alebo čistiacu kúru, ktorá dá  všetko naspäť do poriadku.

Najzdravším spôsobom ako prečistiť svoje telo a dať tak do poriadku svoje trávenie je vďaka sile byliniek. Existuje veľké množstvo receptov z byliniek, ktoré slúžia na to aby sa vám zlepšilo trávenie.

Tieto recepty sú vhodné predovšetkým na žalúdok. Prvý recept je jednoduchý na prípravu, stačí ak do fľaše dáte 4 diely vňate zemežlče, 2 diely rozdrvených plodov borievky, 1 diel vňate rebríčka, paliny a koreňa puškvorca. Všetko zalejete bielou pálenkou tak, aby obsah prekrývala o 1/4 objemu. Necháme to všetko 2 až 3 týždne stáť a občas to pretrasieme. Liek sa dá piť denne po kalíšteku, pol hodiny pred hlavným jedlom. Tento preventívny liek je dobrý na správnu funkciu vnútorných orgánov. Dôležité je vedieť, že nie je vhodný pri chorobách obličiek a pečene.

Ďalší recept sa pripravuje hlavne z aloe vera. Stačí ak rozmixujete 300 g čerstvých listov z aloe vera s malým množstvom vody. Pridáme 1/2 kg medu, 0,7 litra červeného vína a 1 dl brandy. Všetko to mierne zahrejeme a dobre rozmiešame a necháme opäť 2 až 3 týždne stáť pričom to všetko občas pretrasieme. Potom to všetko opäť trochu zahrejeme, precedíme a užívame po lyžici 2 krát denne pred jedlom.

Zdroj: http://www.wellsphere.com

Prášok na zlepšenie trávenia pripravíme tak, že rozdrvíme alebo zomelieme rovnaké diely sušených koreňov omanu, horca a puškvorca. Z tohto prášku berieme pol lyžičky s troškou vody vždy 15 minút po hlavnom jedle.

Nezabúdajte, že vždy ak si budete pripravovať nasledujúce recepty zistite si či sú dané ingrediencie vhodné pre vaše užívanie. Či napríklad netrpíte alergiami na rôzne byliny a či budú vhodné pre vašu konzumáciu. Ak nie sú určité byliny alebo ingrediencie vhodné zo zdravotného hľadiska tak ich určite ani nezačnite pripravovať. Vaše zdravie je na prvom mieste.

Share.

About Author