Rozhovor s fyzioterapuetom II. časť

0

Prinášame vám druhú časť  rozhovoru s fyzioterapeutkou Gabrielou Mikulášovou.

Aké ďalšie liečebné procedúry okrem masáži vykonávate v zariadení ? Mohli by ste nám ich priblížiť?

V mojom zariadení ponúkame tiež prístrojovú lymfodrenáž. Ide v podstate o masáž za pomoci prístroja a návlekov, ktoré odstraňujú a zmierňujú opuchy a únavu. Urýchľuje očistenie organizmu od cudzorodých, odpadových látok metabolizmu. Má analetický, sedatívny, očistný, detoxikačný, regeneračný a spazmolytický účinok. Taktiež je veľmi dobrá proti celulitíde.

Ďalšími liečebnými procedúrami, ktoré by som mohla spomenúť, ktoré sa využívajú v zariadení sú napr. elektroliečba, ultrazvuk, magnetoterapia a biolampa.

Elektroliečba v podstate patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej sa využíva liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Elektroliečba v značnej miere využíva svoje analgetické účinky, zlepšuje výživu tkanív a krvnú cirkuláciu, tlmí zápalovú aktivitu a uľahčuje tak ľahšiu úpravu pohybových funkcii.

Ultrazvuk využíva elektrickú energiu vysokofrekvenčných prúdov, ktoré sú konvertované na energiu mechanickú a tepelnú. Výhodou ultrazvuku je v tom, že podporuje napr. tkanivovú difúziu, zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív, uvoľňuje od kŕčov, podporuje vstrebávanie látok do buniek a utišuje bolesť.

Magnetoterapia má v podstate podobný efekt ako elektroliečba či ultrazvuk. Biologické zmeny v tkanivách vznikajú pôsobením nízkofrekvenčného pulzného magnetického poľa a dá sa vyžiť pri celej rade degeneratívnych ochorení pohybového aparátu, poúrazových a pooperačných stavoch.

Biolampa využíva polarizované svetlo, ktoré zlepšuje mikrocirkuláciu, harmonizuje metabolické procesy, posilňuje imunitný systém, urýchľuje hojenie rán a obnovuje tkanivo, stimuluje regeneračné a liečivé procesy celého organizmu a redukuje príznaky starnutia.

Máte aj odborného konzultanta vo svojom zariadení?

Áno, zariadenie pravidelne navštevuje MUDr. Jozef Haring, PhD., ktorý sem chodí vyšetrovať pacientov asi každé dva týždne. Jeho pomoc je veľmi dôležitá, hlavne čo sa týka diagnostiky pacientov. Pán doktor je veľmi uznávaný lekár z oblasti neurológie a rehabilitácie. V Piešťanoch má otvorenú súkromnú ambulanciu. A ako som už povedala, jeho pomoc a rady pri diagnostike a liečbe pacientov sú veľmi prínosné a nielen pre pacientov, ale aj pre mňa.

O aké služby alebo prístroje chcete rozšíriť vaše podnikanie?

Momentálne uvažujem o dvoch prístrojoch, ktoré by som chcela dokúpiť do môjho zariadenia. Jeden prístroj slúži na oxygenoterapiu, ktorú by určite viacerí klienti prijali. A taktiež plánujem rozšíriť elektroterapiu o laserový prístroj. To je zatiaľ môj cieľ a možno po čase by som dokúpila niečo nové, ale nad tým budem musieť ešte porozmýšľať či mi to finančná situácia dovolí.

Ak by ste sa mali opäť rozhodnúť či začať podnikať v tomto smere, pustili by ste sa do toho?

Rozhodne áno, ako som už spomenula, začiatky boli veľmi ťažké, ale som rada, že ľudia, ktorí ma navštívia sú veľmi spokojní s poskytovanými službami. To je pre mňa tým najväčším zadosťučinením. Síce sú niekedy situácie, kedy to človek nemá ľahké, lebo to ešte nie je ani rok čo podnikám a úspech sa dostaví vždy až po dlhšom čase, ale celková spokojnosť pacientov na moje služby ma neustále inšpirujú v tom, aby som pokračovala.

Máte záujem začať podnikať aj v niečom inom?

Situácia je taká, že sa snažím upevniť svoje postavenie na trhu, aby moje zariadenie bolo prínosom nielen pre mňa, ale aj pre ľudí, ktorí ho navštevujú. Preto zatiaľ nepremýšľam o tom, že by som začala podnikať v niečom inom. Ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy a ak by sa v budúcnosti vyskytla nejaká príležitosť či už rozšíriť svoje zariadenie alebo ponúknuť niečo nové tak by som nad touto možnosťou uvažovala.

(Adresa: Neštátne zdravotnícke zariadenie Fyzioterapia, Námestie SNP 2, 91701, Trnava, Bc. Gabriela Mikulášová, kontakt: 0907 34 34 13)

Share.

About Author