Mladosť a zdravie vďaka brokolici

0

Etruskovia začali pestovať brokolicu takmer pred troma tisíckami rokov. Už vtedy bol jasný jej priaznivý prínos pre zdravie človeka. Je výborným antioxidantom a preventívnym opatrením proti rôznym ochoreniam. Taliani, ktorí patria k jej najväčším konzumentom, sa často zaraďujú k národom, ktoré poznajú recept na večnú mladosť. V čom spočíva jej tajomstvo?

Táto tmavozelená, niekedy až fialová zelenina sa stala obľúbenou lahôdkou aj v našich kuchyniach. Ak chceme z brokolice získať všetky výživné látky, musíme ju najprv vedieť správne pripraviť. Varením, pečením a vysmážaním sa z brokolice strácajú skoro všetky dôležité a zdraviu prospešné živiny. Brokolicu preto pripravujte nad parou. Nestratíte tak vitamíny a minerálne látky, ktoré sú schopné bojovať proti rôznych ochoreniam. Najlepšie je však konzumovať brokolicu čerstvú. Keďže je plynotvorná, odporúčame ju kombinovať s cesnakom a zázvorom, ktoré potlačia plynatosť. Je vhodná do šalátov, cestovín, ale aj ako príloha k rôznych jedlám.

Prečo patrí k najzdravšej zelenine?

Brokolica obsahuje veľké množstvo vitamínu A, B komplexu, C  a napokon vitamínu K. Z minerálnych látok je tu zastúpený najmä vápnik, nevyhnutný pre zdravé kosti a železo, ktoré potrebujeme pre správne fungovanie krvného systému. Chróm v brokolici pomáha regulovať inzulín a krvný cukor. Z minerálov tu nájdeme aj selén a draslík. Je zdrojom mnohých základných živín, obsahuje trikrát viac vlákniny ako krajec chleba. Brokolica je tiež jedinečný balík plný antioxidantov a fytochemikálií.

Omladzuje a lieči

Listová a kapustová zelenina patrí k silným protirakovinovým  komponentom. Brokolica pôsobí preventívne proti rakovine hrubého čreva, pľúc  a rakovine prsníkov. Tiež minimalizuje riziko vzniku šedého zákalu. Harvardskí vedci zaradili brokolicu k potravinám, ktoré chránia človeka proti mŕtvici. Bojuje proti vírusom rôznych typov a znižuje riziko tvorby vredov. Konzumácia brokolice slúži aj ako prevencia proti vzniku osteoporózy. Brokolica pomáha predchádzať chudokrvnosti a srdcovým chorobám, prispieva k tvorbe červených krviniek a udržuje krvný tlak pod kontrolou. Vitamín A zabezpečí zdravú kožu a oči. Brokolica tiež bojuje proti Alzheimerovej chorobe a spomaľuje účinky starnutia. Jej konzumácia zabezpečuje aj pomalšie starnutie pleti, a tak omladzuje celý organizmus.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.