Poznáte už mursalský čaj?

0

Stále počúvame o zázračných účinkoch a veľkom množstve antioxidantov v  zelenom čaji. No nesmieme zabúdať, že aj bližšie ako v Ázií sa pestujú rastlina, ktorá obsahuje rovnaké množstvo antioxidantov, lieči rovnako alebo možno i viac ochorení a naštartuje vašu imunitu tak ako žiadny iný čaj na svete. Zoznámte sa s mursalským čajom.

Mursalský čaj sa pripravuje z liečivej rastliny zvanej ránhoj horský, ktorá rastie na úpätiach hôr v Bulharsku a Turecku. V Bulharsku je táto rastlina zákonom chránená. Ide o zelenú rastlinu so žltými kvetmi. Čaj získal celý rad medzinárodných ocenení. Jeho chuť a farbu môžeme prirovnať ku klasickým tureckým čiernym čajom. Mursalský čaj neobsahuje teín, teda aj pri vypití väčšieho množstva,  ľahko zaspíte. Listy rastliny majú protizápalový, antibakteriálny, antireumatický a antimikrobiálny účinok.

Antioxianty a minerálne látky

Čaj z ránhoja horského je zdraviu prospešný hneď z niekoľkých dôvodov. Obsahuje neuveriteľné množstvo minerálnych látok. Je tu zastúpený draslík, sodík, zinok, fosfor, kremík, mangán, hliník, železo, selén a meď. Tie sa podieľajú na všetkých životne dôležitých funkciách organizmu. Okrem toho je mursalský čaj veľkým zdrojom stopových prvkov a fenolov. Čaj obsahuje aj éterické oleje, ktoré organizmus upokojujú a navodzujú príjemnú náladu.

Pomôže pri mnohých ochoreniach

Zdroj: http://shop.balkanherbs.co.uk

Prírodné liečiteľstvo využíva mursalský čaj na liečbu mnohých ochorení. Slúži ako prevencia proti srdcovo-cievnym ochoreniam a vo vyššom veku môže ochrániť pred infarktom a mozgovou príhodou. Má priaznivé účinky na krvný tlak a na pečeň. Mursalský čaj pomáha liečiť ochorenia močových ciest, prostaty a obličiek. Je vhodný pre alergikov a astmatikov, lieči astmu, bronchitídu, problémy s dýchaním a pomáha naštartovať imunitný systém oslabený alergénmi. Pomáha aj ľuďom, ktorí bývajú často prechladnutí. Mursalský čaj lieči tiež chudokrvnosť, bráni vzniku nádorových buniek a je vysokým urýchľovačom hojenia rán.

Čaj dlhovekosti

Mursalský čaj sa využíva aj v kozmetickom priemysle. Vedci preukázali jeho omladzujúce účinky a vplyv na starnutie pokožky a orgánov. Je to vysokohodnotný antioxidant, ktorý stimuluje ľudskú potenciu a štartuje imunitný systém. Pitie čaju ovplyvňuje myseľ a psychický stav, má ukľudňujúce účinky. Je tiež výborným prostriedkom pre očistu celého organizmu. Pri očiste sa odporúča vypiť jeden až dva litre čaju denne.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.