Prístrojová lymfodrenáž odstráni nielen celulitídu

0

Lymfatický systém v ľudskom tele bol kedysi pre obyčajných ľudí veľkou záhadou. Dnes už lepšie vieme ako naše telo pracuje a aj to ako pracuje lymfatický systém, ktorý má hlavne  transportnú a imunitnú funkciu.

Lymfatický systém tvorí komplexná sieť lymfatických orgánov, vrátane kostnej drene, týmusu a sleziny. Cez lymfatický systém prúdi tekutina, ktorá sa nazýva lymfa – obsahuje živiny, odpadové látky a biele krvinky.

Dôležité je, aby celý lymfatický systém fungoval tak ako má, a to hlavne preto lebo pri nefunkčnej lymfatickej sústave telo pociťuje únavu, bunky sú preťažené, organizmus nedokáže efektívne bojovať s infekciami a môžu vznikať edémy (opuchy).

Ak chcete efektívne zabrániť uvedeným problémom spojeným so zlým fungovaním lymfatického systému, tak by ste mali skúsiť prístrojovú lymfodrenáž, ktorá je veľmi účinná aj proti celulitíde.

Prístrojová lymfodrenáž pomáha aj pri chudnutí, dopomáha pri tvarovaní postavy. Dobre pôsobí proti celkovej únave, opuchnutí a ťažkým nohám a dopomáha k celkovej regenerácii organizmu.

Existujú dva typy lymfodrenáže, a to prístrojová a ručná. Pri ručnej vás masíruje špeciálnymi hmatmi vyškolený odborník, ktorý absolvoval kurz lymfodrenáže.

Prístrojová lymfodrenáž pracuje za pomoci návlekov, ktoré prekryjú, buď jednu alebo obe končatiny, resp. celé nohy až po brucho, po prípade aj celé telo. Návleky vyzerajú skôr ako skafander. Z návlekov vychádzajú hadičky, cez ktoré sa vháňa vzduch do komôr, čo vytvára tlakovú masáž na vybrané časti tela. Tlaková masáž prebieha od končekov prstov smerom k srdcu a vytvára sa tlaková vlna, ktorá účinne nahradí nefungujúcu svalovú pumpu a rozhýbe váš lymfatický obeh. Jemné, rytmické tlakové vlny začínajú pri špičke chodidiel cez lýtka, stehná a boky. Potom tlak povolí a opäť začína nová vlna.

Celková masáž trvá od 20 až 45 minúť, pričom nato aby mala celková kúra priaznivý a viditeľný efekt, musíte ju absolvovať aspoň 10 krát. Po pol roku by sa mala celá procedúra na detoxikáciu organizmu zopakovať.

(Adresa: Neštátne zdravotnícke zariadenie Fyzioterapia, Námestie SNP 2, 91701, Trnava, Bc. Gabriela Mikulášovú, kontakt: 0907 34 34 13)

Share.

About Author