Spojenie toho najlepšieho nájdete v Tae-Bo

1

Existuje množstvo športov, ktoré sú určené zvlášť pre ženy alebo mužov, starších alebo mladších, chudších alebo pribratejších. No Tae-Bo patrí k cvičeniam, ktoré sú určené pre obe pohlavia a pre všetky vekové a hmotnostné skupiny. Spája to najlepšie z tanca, boxu a bojových umení a pri príjemnej hudbe vás zbaví nadbytočných kíl, ktoré vám otravujú život.

Čo je Tae-Bo?

Tae-Bo je hybridný fitness systém, ktorý spája prvky aerobiku a bojového umenia. V 80. rokoch ho vytvoril Billy Blanks. Názov Tae-Bo pochádza zo slov „Tae“, čo znamená noha a vzťahuje sa na dolnú časť tela a slova „Bo“, čo pochádza z boxu a znamená údery hornej časti tela. Tae-Bo v sebe kombinuje prvky Tae kwon, boxu a tanca a vytvára z nich cvičebný program, ktorý sa realizuje pri rytmickej hudbe. Cvičenie sa skladá zo série kopov, úderov a krokov, vsadených do opakujúcej sa choreografie.

Zábavné spaľovanie tukov

Tae-Bo ponúka komplexný tréning celého tela, zapájajú sa všetky svaly a vaša postava sa za pár mesiacov vytvaruje do požadovanej formy. Už po troch hodinách Tae-Bo môžete sledovať úbytok hmotnosti. Je to účinný spaľovač tukov a chudnutie nie je násilné, ale zábavné. Okrem toho môžete pri cvičení Tae-Bo zvýšiť svoju telesnú zdatnosť a naučiť sa zasadiť tie správne údery. Tae-Bo je tiež skvelým kardiovaskulárnym cvičením. Hodina denne poslúži ako prevencia proti srdcovo-cievnym ochoreniam. Rozhýbanie celého tela pôsobí blahodarne aj na kostrovú sústavu.

Pomôže aj psychicky

Pre menej sebavedomých jedincov je Tae-Bo skvelým posilňovačom sebadôvery. Budete sa cítiť silnejší, vyrovnanejší a vybijete zlú energiu, ktorá vás obklopuje v práci, v škole či v rodine. Ženy sa pri cvičení naučia používať pár obranných úderov, ktoré môže použiť v prípade nutnej sebaobrany. Tae-Bo je tiež výborným odbúravačom stresu. Ak máte zamestnanie, ktoré neustále ovplyvňuje vašu myseľ a práca vás často doháňa aj doma, mali by ste začať cvičiť Tae-Bo, pri ktorom zabudnete na všetko, čo vás v ten deň nahnevalo či rozrušilo.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.