Hlavné zásady pre začiatočníkov pri cvičení v posilňovni (I. časť)

0

Zdroj: http://us.123rf.com

Patríte do skupiny ľudí, ktorí ešte v živote neboli v posilňovni a chystajú sa tam? Tieto rady by vám mali pomôcť. Poradíme čo si na seba obliecť, čo treba zo sebou mať a čo robiť predtým ako začnete cvičiť.

Jedna z hlavných vecí predtým ako začnete cvičiť je uvedomiť si, že bez toho aby ste si povedali, že chcem niečo dokázať a urobiť so svojou postavou a budem na sebe pracovať až dovtedy dokým to nedokážem, tak námaha ani nemá zmysel. Veľa ľudí začne, a už len kvôli tomu, že dostanú prvú svalovicu tak to nechajú tak. Poprípade nevidia po prvých týždňoch cvičenia, žiadne výsledky, tak si povedia, že cvičenie je zbytočné. Je nemožné aby ste po prvých týždňoch videli nejaké extra zmeny, hlavne čo sa svalovej hmoty týka.

Predtým ako vstúpite do posilňovne, musíte mať na to vhodné oblečenie. Najlepšie je keď si kúpite originálne oblečenie priamo zo športového obchodu určené na cvičenie v posilňovni. Existujú viac druhov oblečenia určených na športovanie v posilňovni a záleží len na vás v čom sa budete cítiť pohodlne. V zásade však stačí, ak si zoberiete tepláky a  tričko. Veci by však mali byť celobavlnené, neodporúčame umelé a syntetické materiály, ktoré sú nepriedušné a zle sajú pot.  Môže sa vám to nepekne vypomstiť cez rôzne podráždenia pokožky. Ani z hygienického hľadiska to nieje žiadna výhra. Skôr odporúčam aby nohavice určené na cvičenie prekrývali celé nohy. Ak vám viac vyhovujú šortky, že keď sa vám náhodou zošmykne činka po nohách tak vám nezaručia také krytie nôh ako dlhé nohavice.

Ďalšou dôležitou súčasťou pri cvičení je vybrať si správnu obuv. Táto súčasť vašej športovej výbavy je taktiež veľmi dôležitá, lebo predchádza rôznym nepríjemným zraneniam.  Vaša noha potrebuje poriadnu pevnú obuv, najlepšie nejaké tenisky, ktoré kúpite v hocijakom športovom obchode. Najlepšie by bolo ak by bola dostatočne prevzdušnená a minimalizovala množstvo potu v topánke, čo je tiež z hygienického hľadiska ideálne. Taktiež ak vám padne nejaký predmet alebo malý kotúč na prsty tak je to vždy lepšie a bezpečnejšie ako keby vám daný predmet padol na bosú nohu.

Share.

About Author