Liečenie pomocou pulzného magnetického pola

0

Jedným z vynikajúcich spôsobov ako liečiť svoje telo je aj pomocou pulznej magnetoterapie. Biologické zmeny v tkanivách vznikajú pôsobením nízkofrekvenčného pulzného magnetického pola (NPMP) je možné kladne využiť pri mnohých zdravotných problémoch.

Účinky NPMP je možné zhrnúť do šiestich základných liečebných skupín a efektov, a to: proti bolesti (analgetický), myorelaxačný (uvoľňujúci spazmy), vasodilatačný (rozširujúci krvné riečište), protiotokový (protiedémový), detoxikačný (odburávanie škodlivín) a urýchľujúci látkovú výmenu, regeneračný, protizápalový a protireumatický.

Pulzná magnetoterapia využíva jednotlivé nízke až vysoké frekvencie, ktoré slúžia na liečbu vášho tela. Pri nižšej frekvencii 1 až 10 Hz prevládajú analgetické a myorelaxačné efekty. Pri stredných frekvenciách od 10 do 15 Hz, pôsobí magnetoterapia na telo protizápalovo, pričom táto frekvencia je vhodná aj u pacientov s chronickými a degeneratívnymi ochoreniami, taktiež pôsobí vasodilitačne, zlepšuje prekrvenie a pôsobí protiotokovo. Pri vyšších frekvenciách t.j. do 25 Hz prevládajú stimulačné efekty k podpore hojenia kostí, poúrazových stavov, popálenín a hojenia pri akútnych ochoreniach. Pri tejto frekvencii má taktiež detoxikačné účinky. Frekvencia nad 25 Hz sa používa v prípadoch, kedy je potrebné zvýšiť intenzitu NPMP u niektorých typov postihnutia, napríklad pri popáleninách, ťažko sa hojacich zlomeninách a pakĺboch. Tieto vyššie frekvencie sa využívajú k výraznejšej podpore hojenia, regenerácie a detoxikácie. Využite jednotlivých frekvencii, ktoré majú pôsobiť na vaše telo je nutné prekonzultovať s lekárom, až po schválení lekárom, môžete využívať pulznú magnetoterapiu na liečenie vášho tela.

Vzhľad prístroja pulznej magnetoterapie môže byť poduškový aplikátor alebo SOLENOID rôznej veľkosti, ktorý má tvar veľkého kruhu. Aplikácia pulznej magnetoterapie je veľmi jednoduchá a nie je nijak fyzicky náročná pre pacienta. Stačí ak si pacient ľahne na lôžko, kde vám fyzioterapeut, alebo odborník nastaví prislúchajúcu frekvenciu podľa typu a vážnosti zranenia a okolo postihnutého miesta nasadí prístroj pulznej magnetoterapie. Celková liečba trvá od 10 do 60 minút.

(Adresa: Neštátne zdravotnícke zariadenie Fyzioterapia, Námestie SNP 2, 91701, Trnava, Bc. Gabriela Mikulášová, kontakt: 0907 34 34 13).

Share.

About Author