Nekonvenčný spôsob cvičenia s fitloptou (I. časť)

0

Zdroj: http://www.fitter1.com

Mať ju doma alebo v práci je na nezaplatenie. Dá sa s ňou cvičiť, zabávať sa alebo sa na nej občas popreťahovať rôznymi strečingovými cvičeniami alebo relaxovať. Fitlopta. Pomôcka, ktorou disponuje nielen mnoho domácností, ale využívajú ju však aj rôzne rehabilitačné pracoviská.

S fitloptou môžete praktizovať cviky, ktoré nie sú fyzicky náročné takže na nej môže cvičiť každý. Pre malé deti môže slúžiť ako určitý druh aktívnej hračky. Využívajú ju aj vrcholoví športovci v rámci tréningového plánu. Využitie fitlopty je tak všestranné, že na nej cvičia aj tehotné ženy či trvalo postihnutí ľudia.

Ak by vás zaujímalo akú fit loptu si máte kúpiť aby vyhovovala vášmu telu, tak vám dáme malý návod podľa názoru odborníkov, ktorí hovoria, že by ste sa mali riadiť dĺžkou vašej hornej končatiny. Vzdialenosť od ramena po končeky prstov pri natiahnutej paži určuje vhodnú veľkosť fitlopty pre vás.

Ak sa vám na fit lopte nechce cvičiť stačí ak na nej budete len sedieť. V tomto prípade je aj sed dynamický a tak sa stará o zapojenie stabilizačných svalov, ktoré pri nečinnosti vedú k ich ochabnutiu a zanedbaniu. Keďže fitlopta nemá operadlo a je guľatá pri sede na nej vás núti neustále zapájať chrbtové a taktiež brušné svalstvo. Ak zapojíte pri samotnom sede aj mierne húpanie, tak sa do činnosti dostávajú aj hĺbkové svaly, pričom takýto hojdavý pohyb pozitívne pôsobí aj na platničky, pretože ich odľahčuje a tým podporuje optimálny sklom panvy.

Veľa ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie majú aj veľké bolesti driekovej časti chrbta. Dobrou náhradou namiesto klasickej stoličky, je využitie fitlopty. Cvičením na nej sa vám zlepšuje držanie tela a jeho výkonnosť. Cvičením sa vám taktiež aktivujú kĺby, posilňuje a naťahuje sa chrbtové svalstvo, odbúrava sa napätie, stres a nepokoj.

Existuje veľa cvikov na fitlopte, ale aj s fit loptou ako doplnok k určitým cvikom. Ak vás niektoré cviky zaujímajú tak si ich môžete prečítať v druhej časti článku. Určite vášmu telu prospejú a zlepšia vám tak nielen postavu ale aj zdravie, pričom keď si spevníte určité svalové partie budete sa cítiť viac fit a určite vám to pridá na sebavedomí.

Share.

About Author