Hnačka Vám môže pokaziť letnú dovolenku

1

V letných mesiacoch väčšina z nás balí kufre a odchádza na dovolenku. Niektorí len pár kilometrov od bydliska, niektorí do iných kútov Slovenska a niektorí do zahraničia. Na tých, ktorí sa vyberú do ďalekých krajín číha nebezpečenstvo letných hnačkových prehánok. Prečo sa s nimi stretávame práve v lete? A dá sa proti nim preventívne chrániť? Prezradíme Vám odpovede na tieto otázky a aj to, čo robiť ak už sa hnačky na Vašej dovolenke objavia.

Leto je rajom pre rôzne druhy baktérií a infekcií, ktoré sa v teple výborne rozmnožujú a môžu naplno útočiť na ľudský organizmus. Práve vlhké a teplé prostredie spôsobuje, že v lete sa s hnačkovými ochoreniami stretávame najčastejšie. Či už zostanete počas teplých mesiacov doma alebo vycestujete do zahraničia, hnačkové prehánky môžu postihnúť každého z Vás. Je však pravdou, že v zahraničí si musíte dávať oveľa väčší pozor ako doma.

Je hnačka ochorenie?

Hnačka ako taká nie je ochorenie, je to iba symptóm ochorenia. Ide o buď o akútny alebo chronický hnačkový stav. Pri akútnom stave je jeden až tri dni stolica veľmi riedka. Nejde o životu nebezpečný symptóm, ale pri malých deťoch a starších ľuďoch môže spôsobovať väčšie problémy. Pri hnačke sa organizmus veľmi rýchlo dehydruje. Ak hnačka trvá viac ako 2 týždne alebo sa záchodhnačky v kratších intervaloch vracajú každé dva týždne, ide o chronickú hnačku a je potrebné navštíviť lekára. Môže ísť o závažné črevné ochorenia. Najmä pri malých deťoch hnačku nikdy nepodceňujte a navštívte radšej lekára.

Čo hnačku spôsobuje?

Hnačku môže spôsobiť hneď niekoľko ochorení. Pri krátkodobých hnačkách môže ísť o črevný vírus, ktorý je sprevádzaný teplotou a trvá dva až tri dni. Hnačka môže byť aj sprievodným javom salmonely, ktorá je sprevádzaná vysokými horúčkami a zvracaním. Stolica je vtedy sfarbená do zelena. Ďalšou príčinou hnačky môžu byť alergie na laktózu či neschopnosť organizmu stráviť tuky či sacharidy. Ak prídete na takúto intoleranciu voči niektorým druhom potravín, navštívte lekára, ktorý Vás presne diagnostikuje. Hnačka môže byť spôsobená aj užívaním niektorých druhov liekov alebo sa môže objaviť ako následok chemoterapie či ožarovania pri rakovine. Najčastejšie sa však počas letných mesiacov stretávame s takzvanými cestovnými hnačkami, ktoré spôsobujú črevné parazity z nedostatočnej hygieny a kontaminovaných potravín.

Dovolenkové hnačky

Niektorí z nás to poznajú iba z rozprávania, niektorí z nás to zažili na vlastnej koži. Prídete na dovolenku a už po pár dňoch Vás chytia neutíchajúce hnačky, nevoľnosť, nadúvanie, kŕče a strata chuti do jedla. Čo ich spôsobuje? Ide o žalúdočnú a črevnú infekciu, ktorá sa vyskytne ako dôsledok nehygienického zaobchádzania s potravinami. Buď sa prenáša z ľudí, ktorí predtým potraviny chytali, z vody, ktorá bola kontaminovaná alebo z potravín, ktoré obsahovali baktérie a toxíny. Najčastejším vinníkom vzniku infekcie sú baktérie E.coli. Hnačka môže trvať pár dní, ale môže Vás otravovať aj počas celej dovolenky. Väčšinou pomôžu voľne dostupné lieky proti hnačke, ktoré by ste vždy mali mať v dovolenkovej lekárničke. Ak však hnačky neustupujú ani po pár dňoch, v stolici sa objaví krv, máte vysokú horúčku so zimnicou alebo nie ste dlhšie schopný udržať v sebe tekutiny, navštívte lekára. Ten Vám musí nasadiť antibiotickú alebo inú vhodnú liečbu. Nezabúdajte, že hnačky sa môžu dostaviť aj po dovolenke, pretože niektoré vírusy môžu zaiceútočiť aj neskôr.

Čo môžem preventívne urobiť?

Ak sa chystáte na dovolenku do prímorských krajín, zapamätajte si pár tipov, ktoré Vás ochránia pred vznikom infekčného ochorenia. Vodu pite iba v uzatvorených fľašiach z obchodu. Dopriať si môžete aj pivo, víno a šumivé nápoje, ktoré sú v uzatvorených nádobách. Piť môžete len vodu, ktorú prevaríte. Čaj a kávu si teda s prevarenou vodou môžete kľudne vychutnať tak ako doma. Vyhnite sa však nápojom s ľadom, ktorý môže byť vyrobený z kontaminovanej vody. Ak idete do krajín Afriky, Stredného Východu, Ázie či Južnej Ameriky, vo vode si nečistite ani zuby. Čo sa týka jedla, nemali by ste jesť neumyté ovocie a zeleninu, nepasterizované mliečne výrobky, zmrzlinu, surové a nedostatočne tepelne upravené mäso a morské príšery, ale aj šaláty, ktoré pripravuje niekto z domácich obyvateľov. Zeleninu jedzte radšej prevarenú, ovocie iba také, ktoré sa dá ošúpať. Snažte sa čo najčastejšie si umývať ruky vodou z fľaše. Pred manipuláciou s potravinami alebo pred jedením si umyte ruky vo vode z uzatvorenej fľaše. Aj riady a príbory umyte v čistej vode, ktorá nemôže byť kontaminovaná. Dávajte si pozor na hygienu a umývajte si ruky po každom použití toalety. Na dovolene sa snažte jesť vyváženú zdravú stravu, aby ste zbytočne svoje trávenie nedráždili. Často sa stáva, že hnačky nespôsobí žiadny vírus, ale neprimeraná skladba nášho jedálnička. Neprejedajte sa a jedzte striedmo a zdravo. Pomôcť Vám môžu aj probiotiká, ktoré môžete užívať pred cestou do zahraničia.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.