Zelený zákal Vás môže pripraviť o zrak

2

okoVäčšina z nás si vôbec nedokáže predstaviť svoj život bez zraku. Očami vnímame pestrosť a krásu nášho sveta, zvládame prostredníctvom nich každodenné rutinné povinnosti a radosti. Zrak tak patrí k najdôležitejším zmyslom človeka. Môže ho však ohroziť nepríjemné očné ochorenie, zelený zákal známy aj ako glaukóm. Glaukóm je hneď po šedom zákale druhou najčastejšou príčinou slepoty na celom svete.

Čo spôsobuje glaukóm?

Glaukóm je skupina očných ochorení, ktoré poškodzujú zrakový nerv a ak nie sú liečené, postupne vedú k strate zraku. Zvyčajne majú málo alebo žiadne počiatočné príznaky. Zelený zákal postupne spôsobuje poškodenie zrakového nervu, ktorý prenáša informácie zo sietnice do mozgu. V prvej fáze ochorenia stráca človek periférne videnie. Vo väčšine prípadov je glaukóm spojený so zvýšeným očným tlakom, takzvanou očnou hypertenziou. Ak sa zvýši vnútroočný tlak, vedie to k poškodeniu očného tlaku. V niektorých prípadoch sa však zelený zákal objaví aj keď je očný tlak v normále. Vtedy sa väčšinou za vznikom glaukómu skrýva zlá regulácia prietoku krvi do očného nervu alebo nedostatočne vyživovaný nerv. Zrakový nerv sa nachádza v zadnej časti oka a pre naše oko je veľmi dôležitý. Prenáša totiž obrazy zo sietnice do mozgu, kde ich dokážeme interpretovať. Nerv je veľmi citlivý a ak sa tlak veľmi zvýši, jemné vlákna v nerve sa ľahko poškodzujú. Ak má oko správny vnútroočný tlak, namerajú sa hodnoty približne 8 až 22 milimetrov ortuti. Ak je tlak nízky, oko sa zdá na pohľad mäkšie, zvýšenie tlaku naopak spôsobí, že oko sa na pohľad zdá väčšie a vypuklejšie.

Primárny glaukóm s otvoreným uhlom

Glaukóm je možné rozdeliť podľa šírky komorového uhla do dvoch hlavných skupín, a to glaukóm s uzavretým uhlom a s otvoreným uhlom. Ak ho chceme deliť z hľadiska príčiny vzniku, delíme ho na primárny a sekundárny glaukóm. Najčastejšou formou zeleného zákalu je primárny glaukóm s otvoreným uhlom. Toto ochorenie prebieha bez toho, aby ste si všimli nejaké príznaky. Preto je vhodné, najmä u starších ľudí po štyridsiatke pravidelne navštevovať ociočného lekára, ktorý Vám urobí vhodné preventívne vyšetrenie. Ak sa primárny glaukóm s otvoreným uhlom dostatočne skoro diagnostikuje, dá sa liečiť obyčajnými kvapkami, ktoré Vám dá lekár. Ak je liečba kvapkami nedostatočná, môže Vám lekár odporučiť liečbu laserovým zariadením alebo operáciu. Poškodený nerv Vám lekár už opraviť nevie, ale zabezpečí, aby sa ochorenie ďalej nerozširovalo.

Aké sú rizikové faktory glaukómu?

Ako sme už spomenuli, glaukóm je tichý zabijak nášho zraku. Je možné, že sa u Vás bude vyvíjať niekoľko rokov a vy si to ani nevšimnete. Príznaky sú teda takmer žiadne, ale môžete na sebe spozorovať napríklad rozmazané videnie, bolesti hlavy, bolesti a začervenanie očí, zastretú rohovku alebo zlé reagovanie na svetlo. Každý z nás môže byť vystavený nebezpečenstvu, že sa zelený zákal u neho prejaví. Niektoré skupiny ľudí patria však medzi tie rizikové. Sú to najmä ľudia po štyridsiatke, pacienti trpiaci na cukrovku, ľudia, ktorí majú v rodine glaukóm, ľudia, ktorí brali alebo berú steroidy, pacienti trpiaci na vysoký tlak, ľudia s vysokým vnútroočným tlakom, s migrénami a bolesťami hlavy, po operáciách alebo poraneniach oka. Títo by mali na prehliadky k očnému lekárovi chodiť pravidelne.

Dá sa znížiť riziko vzniku glaukómu?

Podľa niektorých štúdií sa dá znížiť riziko vzniku vysokého očného tlaku pravidelným telesným cvičením. Existujú i relaxačné očné cvičenia, ktoré môžu takisto pomôcť. Vhodné je udržiavať si zdravú váhu, nefajčiť, nepiť alkohol a jesť zdravú stravu.  Väčšina ľudí, ktorí majú problémy so zeleným zákalom, trpia na problémy s cievami. Tu sa opäť treba pozrieť na stravovanie a zaradiť do jedálnička dostatok vitamínov a minerálov. Pre organizmus sú vhodné potraviny, ktoré obsahujú veľa vitamínu C a antioxidanty. Pre oči sú zdravé napríklad čučoriedky alebo brusnice a všetky ostatné bobuľky. Vhodné je tiež znížiť hladinu cukru, teda znížiť príjem pečiva, cestovín, zemiakov či ryže. Do jedálnička pridajte potraviny, ktoré obsahujú omega 3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať Vašu sietnicu zdravú. Omega 3 nájdete napríklad v rybách. Luteín, ktorý obsahuje najmä zelená listová zelenina zase chráni bunky oka pred poškodením voľnými radikálmi. Vynechajte mastné jedlá ako hranolky, vyprážané jedlá, sladké pečivo a sušienky. Obsahujú nezdravé tuky. Z byliniek môže byť pre oči prínosná ginkgo biloba.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.