Japonské morské riasy plné zdravia

0

Dlhovekosť japonského národa skúmajú medicínski vedci i odborníci na výživu už niekoľko desaťročí. Z mnohých výsledkov štúdií vychádza, že je ich priemerná výška dožitého veku predĺžená najmä vďaka zdravej strave. Po celé stáročia sú základom jedálnička japonského národa i morské rastliny, ktoré majú skvelú nutričnú hodnotu. V súčasnosti začínajú tieto hodnoty v morských riasach a rastlinách objavovať aj ľudia u nás na Slovensku.

Morské riasy rastú vo všetkých oceánoch na svete. Hrajú dôležitú úlohu v ekosystéme morských pobreží. Najväčším výrobcom jedlých morských rias na svete je Čína. Nezaostáva za ňou ani Japonsko a Kórea. A práve Japonci zviditeľnili riasy po celom našom svete. Riasy sa podľa farieb delia na zelené, červené a hnedé, ale väčšinu z nich môžete poznať najmä podľa mien výrobkov z nich. Najznámejšími u nás sú wakame, kombu a nori. Predávajú sa najčastejšie v obchodoch so zdravou výživou alebo v ázijských obchodoch. Na Slovensku nenarazíte na čerstvé riasy, ale na ich sušenú formu, ktorá má neobmedzenú životnosť a zachováva si výživové vlastnosti rias. Sušené riasy sú vhodné ako prísada do polievok, šalátov, ryže či varených pokrmov.

Prečo sú pre organizmus zdravé?

Niektoré štúdie ukazujú, že morské rastliny ponúkajú najširšie spektrum minerálov zo všetkých jedál na Zemi. Rôzne riasy obsahujú samozrejme rôzny podiel iných vitamínov a minerálov. Všeobecne však poskytujú organizmu dostatočný prísun vápnika, horčíka a draslíka, vitamíny skupiny A a B. Morské riasy obsahujú veľký podiel jódu v porovnaní s inými konzumovateľnými rastlinami na zemi. Najviac jódu sa nachádza v hnedých riasach. Riasy obsahujú tiež veľké množstvo vlákniny a telo pri ich konzumácií nezaťažíte takmer žiadnymi kalóriami. Sú tiež dobrým zdrojom kyseliny listovej a kyseliny pantoténovej. Morské riasy majú v sebe aj rastlinné zlúčeniny lignany, ktoré sa využívajú ako ochrana proti vzniku rakoviny. Tak ako všetko, aj riasy treba konzumovať v normálnych množstvách. Morské rastliny majú totiž vysoký obsah železa a jódu a keďže rastú vo vode, absorbujú z nej aj niektoré ťažké kovy.

kombu Zdroj: www.seaweedpete.com

kombu Zdroj: www.seaweedpete.com

Kedy môžu riasy pomôcť

Japonsko, Čína či Kórea sú známe dlhovekosťou svojich obyvateľov. Ich strava bohatá najmä na morské riasy a inú zeleninu zabezpečuje, že sa u nich objavuje oveľa menej prípadov obezity, cukrovky, Alzheimerovej choroby a iných civilizačných ochorení. Ženy v Japonsku majú tiež nižšie riziko vzniku rakoviny prsníka ako ženy v Európe či Amerike. Ako sme si už povedali, riasy obsahujú rastlinné zlúčeniny lignany. Tie fungujú v tele na podobnej báze ako niektoré lieky, ktoré sa využívajú pri chemoterapii. Riasy sú tiež výborným zdrojom kyseliny listovej, ktorá je vhodná pre ľudí, ktorí sú vystavení riziku vzniku rakoviny hrubého čreva. Nezanedbateľný je prínos riasy pri liečbe ochorení štítnej žľazy. Všetky druhy morských rias sú bohaté na jód, ktorý je súčasťou hormónov štítnej žľazy, ktoré sú nevyhnutné pre ľudský život. Vysoké dávky horčíka v riasach zase výborne pôsobia na znižovanie krvného tlaku a znižujú aj riziko vzniku infarktu. Riasy sú bohaté aj na kyselinu pantoténovú, ktorá je dôležitá pre zdravie nadobličiek. Tie riadia rôzne telesné funkcie a zabezpečujú aj odolnosť organizmu proti stresu. Japonské morské riasy nerastú na miestach, kde je znečistená voda, a preto neobsahujú takmer žiadne škodlivé látky, ktoré by pri raste mohli absorbovať z vody.

Kombu

Hnedá riasa kombu, známa aj ako laminaria japonica má v Japonsku dlhovekú tradíciu. Využíva sa v kulinárstve, ale takisto pri liečbe rôznych ochorení. Kombu je bohatá na betakarotény, vitamíny B, C, D a E. Z minerálov je v nej obsiahnutý najmä jód, vápnik, horčík, draslík, železo, kremík a zinok. Zaujímavý je tiež vysoký podiel germánia a prírodných minerálnych solí. Kombu sa využíva na odhlienenie organizmu, pri znižovaní krvného tlaku, čistí krv a zmierňuje alergie. Vysoký podiel jódu v kombu sa využíva pri liečbe chorôb štítnej žľazy. Riasy sú tiež výborným doplnkom pre Vašu imunitu. Kyselina alginová v riasach sa podieľa na čistení čriev od rôznych hlienov a jedov. Kombu sa využíva pri varení rôznych japonských jedál, pretože obsahuje kyselinu glutaminovú, ktorá dáva polievkam a iných jedlám zaujímavú výraznú chuť. Vhodná je aj napríklad do strukovinových polievok, pretože z nich odstraňuje zložky, ktoré potom zapríčiňujú zlú stráviteľnosť a plynatosť.

Nori

Morská riasa nori, známa aj pod menom porphyra patrí k červenému druhu rias. V obchodoch ju väčšinou zoženiete vo

nori Zdroj: www.kitchentalks.com

nori Zdroj: www.kitchentalks.com

forme sušených vločiek, ktoré majú sladkú, rybaciu chuť. V Japonsku sa do nori plátkov balí sushi. Nori je bohatá na všetky karotény, jód, fosfor, vápnik a železo. Obsahuje tiež veľké množstvo vyvážených, ľahko vstrebateľných bielkovín. Nori je vhodná pre ľudí, ktorí majú zanesené trávenie hlienmi. Dokáže z tela odbúravať zahlienenie spôsobené nadmernou konzumáciou mäsových a mliečnych výrobkov. Riasy nori znižujú aj hladinu cholesterolu v krvi. Pestovanie porphyri patrí v Japonsku k najväčšiemu vodnému poľnohospodárskemu priemyslu. Sušené vločky z riasy nori vyzerajú ako nasekaná petržlenová vňať a môžete ich používať na posypanie všetkých jedál, ktoré doma varíte.

Wakame

Ďalšou tradičnou japonskou riasou je wakame, latinsky undaria pinntifida. Obsahuje veľké množstvo bielkovín, vápnika, železa a vitamínu C. V Japonsku sa využíva aj ako prostriedok na rýchlejší rast vlasov. Dodáva pleti aj vlasom lesk a zdravie. Japonci ju vo veľkom využívajú aj na prinavrátenie tmavej farby svojim vlasom. Zmierňuje príznaky šedivenia vlasov. Využíva sa aj na čistenie krvi a posilnenie krvného obehu. Wakame môžete zakúpiť takisto v sušenej forme a po tepelnej úprave je vhodná na príprava šalátov či polievok. Wakame je  dôležitou súčasťou tradičnej japonskej polievky miso.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.