Začína kvitnúť baza čierna

0

Prichádzajúce leto vonia bazou čiernou. Rastie popri cestách, na poliach i záhradách a jej kvety majú silnú voňavú arómu. V súčasnosti slávi baza svoj návrat na pole nielen potravinárskeho priemyslu, ale aj liečiteľstva. Pre svoju sladkú chuť, prínos pre zdravie a nenáročnosť na prípravu produktov z nej, je populárna aj na Slovensku. Kvitnúť začína práve v júni, takže sa môžete dopredu pripraviť a nakúpiť si prísady na výrobu sirupu, čaju či lekváru z bazy.

Baza čierna patrí k bylinkám, ktoré človek využíva pre svoje potreby viac ako 4000 rokov. Už v dávnych dobách objavili jej silu prírodní liečitelia a začali ju pestovať na liečbu astmy a alergie. Dlhú liečiteľskú históriu má najmä v tradičnej nemeckej medicíne. Dnes sa využíva najmä na detoxikáciu organizmu, pre posilnenie imunitného systému a pri liečbe nádchy a prechladnutia. Baza čierna je vysoký ker, ktorý sa objavuje popri cestách, na lúkach, poliach či v záhradách. Je nenáročný, odolný voči mrazu, takže sa mu darí naozaj takmer všade. Kvitnúť začína začiatkom júna, niekedy však už v máji alebo oneskorene v júli. Kvitne v okolíkoch na bielo alebo žlto-bielo a kvety majú výraznú sladkú vôňu. Zber kvetov je vhodný hneď na začiatku kvitnutia. Kvety totiž neskôr začnú odkvitať a opadávať z okolíka.  Plody sa začínajú na baze vytvárať v auguste až v septembri. Sú červenej, fialovej až čiernej farby. Plody sú dozreté vtedy, keď je sfarbená na červeno aj stopka bazového kru. Pozor však na konzumáciu plodov, obsahujú sambunigrín, ktorý je jedovatý. Ak ich však prevaríte, sú vhodné na konzumáciu. Dreň, kôra, semená a listy tiež obsahujú toxické chemické látky. Na liečiteľské potreby sa najviac využívajú kvety. Bobuľky iba prevarené, a to buď do koláčov alebo sa z nich vyrába lekvár či džem. Plody sa však miešajú s iným ovocím, pretože sú veľmi kyslé.

baza kvetČo baza obsahuje?

Na liečiteľské účely je vhodný najmä kvet bazy, ale využíva sa aj dreň a bobuľky. Čo sa týka živín, v kvetoch sa nachádza najmä množstvo bioflavonoidov, omega 3 mastné kyseliny, omega 6 mastné kyseliny, vitamíny A a B, pektín, cholín a  triesloviny. Týmito živinami získava baza svoje antivírusové a protizápalové vlastnosti. Bazový kvet je bohatý na antioxidanty a fytochemikálie, ktoré pomáhajú predchádzať poškodeniu buniek voľnými radikálmi. Kvety tiež obsahujú antioxidant quercetin, ktorý znižuje hladinu cholesterolu. V plodoch sa nachádza farbivo atokán, ktoré im dodáva výraznú tmavo fialovú až čiernu farbu. Toto farbivo je takisto antioxidant. V plodoch sa nachádzajú aj vitamíny C, B a A. Vitamín C sa však varením vytráca. Ďalej sú plody bohaté na flavonoidy a éterické oleje.

Účinky bazy sú vynikajúce

Ako sme už naznačili, kvet, ale aj plody bazy obsahujú veľké množstvo antioxidantov, ktoré chránia telo pred voľnými radikálmi a spomaľujú starnutie organizmu. Voľné radikály sú tiež často spájané so zvýšeným rizikom vzniku rakoviny. Silné antioxidanty v baze neutralizujú toxíny a chránia bunky, aby neboli poškodzované. Baza je ďalej výborným detoxikačným prostriedkom pre naše telo. Z tela dostáva von toxíny a zvyšuje aj potenie. Chráni tak pečeň a zlepšuje jej funkciu. Tak ako v minulosti aj dnes sa využíva sirup na zmiernenie príznakov alergie bazaa astmy. Čaj z bazových kvetov je účinným diuretikom a pri väčšom množstve aj preháňadlom. Čaj je výborným prostriedkom na zmiernenie príznakov chrípky a nachladnutia. Kvety môžete použiť aj ako ochranu pred niektorými druhmi hmyzu, ktoré odpudzuje. Bazový čaj so zázvorom sa využíva na upokojenie mysle po náročnom dni.

Bazový sirup

Kvety na bazový sirup začnite zbierať hneď ako začne baza kvitnúť. Treba ich zbierať za slnečného suchého počasia, aby neboli mokré. Ukladajte ich do sieťky či plátennej tašky a nestláčajte ich na seba. Hneď v deň zberu začnite robiť sirup. Potrebujete naň aspoň 40 stoniek bazového kvetu, dva kilogramy cukru (aj viac podľa chuti), dva litre vody,  50 gramov kyseliny citrónovej a 2 až 3 citróny. Bazové kvety očistite, ak ste ich vzali zo znečistenejšieho prostredia, tak ich radšej premyte. Ak sú z neznečisteného prostredia, stačí len ofúkať od nečistôt. Pri umývaní sa totiž môže stratiť aróma. Vodu prevarte, vlejte do veľkého hrnca a nechajte vychladnúť. Potom pridajte kvety bazy, kyselinu citrónovú a pokrájané citróny. Nechajte na chladnom tmavom mieste zakryté odstáť aspoň dvadsaťštyri hodín. Sem tam premiešajte. Potom sirup prelejte cez sitko, kvety dobre vyžmýkajte. Pridajte cukor a miešajte kým sa nerozpustí. Sirup sa nevarí. Po rozpustení cukru nalejte do sklených fliaš až po okraj a dobre zaštupľujte. Takto uložený Vám vydrží sirup v pivnici aj pol roka. Pri normálnom dennom pití rieďte studenou vodou. Ak chce posilniť imunitu, môžete piť lyžicu sirupu každé ráno. Sirup nie je vhodný pre diabetikov. Ak chcete nahradiť biely cukor, môžete použiť trstinový cukor alebo stéviu.

Share.

About Author

Lívia Boorová sa narodila v roku 1986 v Trenčíne, v znamení panny. V rokoch 2002 až 2006 navštevovala Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne. V roku 2011 získala akademický titul Magister na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v odbore masmediálna komunikácia. V súčasnosti pracuje ako šéfredaktorka lokálneho periodika - Staroturianskeho spravodajcu, ako redaktorka pre TV Sen a pre magazín Vitalne.sk. Medzi jej záľuby patria písanie, čítanie, spoznávanie nových ľudí, zábava, šport, kozmetika, či cestovanie. Žije v Starej Turej.