Ako sa prirodzenou cestou zbaviť oparu

0

Opar, tiež bežne nazývaný pľuzgier, je spôsobený vírusom herpes simplex. Šíri sa z jednej osoby na druhú prostredníctvom infikovaných telesných tekutín ako sú sliny a pot. Po počiatočnom opare sa herpes vírus uspí v tele pacienta, ale vredy sa znova môžu objaviť kedykoľvek a bez varovania. Ak necháme veciam voľný priebeh, opar zvyčajne sám zmizne do niekoľkých dní. Ak mu chcete „pomôcť“ zahojiť sa rýchlejšie, existuje veľa prírodné a účinných prostriedkov, ktoré si môžete vyskúšať i doma.

Zdravé pery bez oparu

Zdravé pery bez oparu: 6 jednoduchých spôsobov liečby

1. Liečba oparu stravou

Zvýšte príjem potravín s vysokým obsahom lyzínu počas výskytu oparu. Lyzín je proteín, ktorý pomáha telu liečiť a zabraňuje oparom. Z potravín obsahujúcich lyzín vyberáme napríklad: chudé mäso a mliečne výrobky, ako je napríklad jogurt, vajcia, mlieko a syry.

Vyhnúť sa potravinám bohatým na arginín. Arginín je tiež proteín, ale ten, ktorý slúži ako stavebný blok pre herpes vírus a preto mu pomáha šíriť sa. Najvyššia koncentrácia arginínu sa nachádza v celozrnnom pečive, semenách, orechoch a čokoláde.

Držte sa ďalej od kyslých potravín. To je dôležité najmä v prípade, že by prišli pri konzumácií do styku s oparom. Herpes vírusu sa v kyslom prostredí veľmi darí a preto je dôležité, aby všetky kyseliny ostali čo najďalej od rany. Príklad kyslých potravín: citrusové plody, paradajky a všetko s octom.

Konzumujte potraviny, ktoré posilnia váš imunitný systém a tým pomôžu vášmu telu vyrovnať sa s vírusom. Do svojho jedálničku tak nezabudnite zahrnúť dostatok čerstvého ovocia a zeleniny. Niektoré z najlepších možností pre posilnenie imunitného systému sú karfiol, kapusta, ružičkový kel, brokolica, cibuľa a cesnak.

Doplňte svoj ​​jedálniček vhodnými multivitamínmi a vitamínom C.

2. Liečba ľadom

Priložte si kocku ľadu na opar, akonáhle ucítite jeho vytváranie. Pravidelne opakujte aplikáciu. Vírus herpes vyžaduje pre svoj rast vlhké a teplé prostredie. Vred pravidelne ochladzujte a zabraňujte opätovnému zahrievaniu, aby zabránilo rastu vírusu a urýchlilo hojenie.

3. Liečba citrónom

Potrite si opar citrónovou šťavou alebo kúskom citrónu. Môžete si taktiež namočiť vatový tampón do citrónovej šťavy a aplikovať ho na opar 2-3 krát denne.

Vytvorte si liečivú zmes zo soli, mlieka a citrónovej šťavy: do soli pridajte citrón a mlieko a vyvaľkajte z nej malú guličku. Tú priložte na opar raz denne. Po aplikácií ošetrite ranku trochou aloe vera.

4. Liečba soľou

Jemne si navlhčite končeky prstov a naneste na nich trochu soli. Týmito soľnými prstami zatlačte jemne na opar po dobu 30 sekúnd tak aby soľ čas sa dostať do ranky.

5. Liečba bylinkami

Použite bylinný olej, ako je napríklad levanduľový alebo olej z medovky. Tieto oleje sú známe tým, že urýchľujú hojenie oparov. Naneste olej na boľavé miesto niekoľkokrát denne.

6. Liečba čajom

Na liečbu oparov je vhodný aj obyčajný sáčok s porciovaným čajom. Namočte sáčok čaju v horúcej vode, nechajte ho vychladnúť a potom ešte mokré vrecko priložte na ranku po dobu 5 až 10 minút. Tento proces opakujte každé 1-2 hodiny s novým sáčkom čaju.

Upozornenie

Existuje veľa teórií a postupov ako liečiť opary. Niektoré z nich hovoria, že treba použiť veci ako je napríklad odlakovač či zubná pasta. Väčšina z týchto postupov nie je účinná a niektoré z nich môžu spôsobiť kožné popáleniny alebo i ďalšie komplikácie. Pred ich aplikovaním sa je potrebné poradiť sa s odborníkom alebo lekárom.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne