10 jednoduchých a čisto prírodných tipov pre krásu

0

Mohlo by sa zdať, že nás chcú farmaceutické a kozmetické firmy presvedčiť, že neexistujú jednoduché a finančne nenáročné prírodné kozmetické tipy a triky. Viete napríklad, že celý kozmetický priemysel má objem viac 300 miliárd €? A že priemerná žena minie viac ako 1500€ len na svoj make-up počas života? Podľa prieskumu vo Veľkej Británii, ženy trávia viac než rok svojho života aplikáciou make-up-u. To samozrejme nehovorí nič o toxických chemikáliách, vyskytujúcich sa bežne v kozmetických prípravkoch. A tak to vyzerá, že svet nám hovorí, že musíme vynaložiť veľa času, veľa peňazí a riskovať naše zdravie pre našu krásu. Neverte tomu. Existuje veľa jednoduchých spôsobov, ako sa poďakovať svojmu telu, cítiť sa krajší a nebudete za to musieť „predať ľavú obličku“. V tomto článku si môžete prečítať 10 ľahkých a prirodzených prírodných prostriedkov, po ktorých sa budete cítiť luxusne.

1. Banán a vajce – ideálna kombinácia pre starostlivosť o vlasy

Hľadáte spôsob ako pridať viac lesku vlasom? Jednoducho zmiešajte jedno vajce a rozdrtený banán. Použite ju ako hustú pastu na vlasy a nechajte ju pôsobiť na dobu 10 až 30 minút. Vlasy umyte vašim bežným šampónom a kondicionérom a voilà! Super jednoduchý a prírodný kozmetický tip.

2. Prírodná hydratácia nechtov

Namočiť si nechty do olivového oleja po dobu piatich minút. A potom sa pohodlne usaďte a obdivujte svoje nádherné ruky.

3. Jednoduchá medová maska

Med je prirodzene antibakteriálny a super rýchly spôsob, ako získať krásnu a hodvábnu pleť. Raz týždenne si trením prstami k sebe jemne rozotrite po celej tvári lyžičku medu, ktorú predtým jemne zahrejte. Nechajte pôsobiť 5 až 10 minút a potom zmyjte opatrne teplou vodou a osušte. Vaša pleť sa po tejto kúre úžasne rozžiari.

4. Rozjasňovací šampón z jablčného octu

Pre tých, ktorí používajú obyčajné šampóny: Ak chcete rozjasniť a pomôcť vašim vlasom, zmiešajte ¼ šálky organického jablčného octu s jednou šálku vody. Po aplikovaní použite váš obvyklý kondicionér.

5. Odstráňte zhrubnutú kožu na kolenách a lakťoch

Rozrežte pomaranč na polovicu a votrite si ho na lakte a kolená. Pomáha zmäkčiť zhrubnutú kožu na týchto citlivých miestach. A navyše príjemne vonia. Po aplikovaní nezabudnite opláchnuť vodou.

6. Jemný telový peeling

Pre rýchly a účinný telový peeling zmiešajte olivový olej a morskú sol v pomere 2 : 1. Pomáha zbaviť sa odumretých kožných buniek a budete mať jemnejšiu a žiariacu pleť. A tento prírodný tip je oveľa lacnejší ako drahé, v obchode kupované telové peelingy.

7. Jednoduchý kondicionér pre vaše vlasy

Túžite po super jemných, hydratovaných vlasoch? Tu je jeden obľúbený prírodných kozmetický tip: Použite rozpustený kokosový olej ako kondicionér na vlasy a ošetrenie pokožky hlavy. Vmasírujte kokosový olej do vlasov a pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť na pár hodín a potom opláchnite s použitím šampónu. Kokosový olej krásne obohatí vaše vlasy, čo môže byť naozaj ťažké s niektorými šampónmi. Ak neveríte, skúsite použiť na skúšku len trochu kokosového oleja na malú čast vlasov.

8. Jednoduchý krém na holenie

Použite kokosový olej na nohy ako prírodnú náhradu za váš klasický krém na holenie. Jednoduchý, ale zato účinný prírodný tip.

9. Odstráňte nepríjemné pupienky na koži

Nakvapkajte 4 – 5 kvapiek medu na plátok citrónu. Potierajte citrónom tvár po dobu jednej minúty, s dôrazom na problémové oblasti. Zmes nechajte pôsobiť po dobu 5 minút a opláchnite studenou vodou. (Majte na pamäti, že citrusy môžu vaše pleť znecitlivieť na svetlo takže je to najlepšie urobiť pred spaním, ako pred odchodom von).

10. Suchá masáž na pokožku

Suché kefovanie je jednoduchý proces detoxikácie pre vaše telo. Stimuluje rad orgánov skrz jemnú masáž. Tiež pomáha lymfatickému systému, odstraňuje odumreté kožné bunky, posilňuje imunitný systém, pomôže s odstránením celulitídy, stimuluje hormóny a môže pomôcť spevniť a vyrovnať pokožku prostredníctvom lepšieho krvného obehu. A to najlepšie zo všetkého, je to lacné a jednoduché.

Záverom

Pamätajte, že všetky prírodné kozmetické tipy triky nie sú rýchle riešenia. Vyžadujú dobrý spánok, zvládanie stresu , správnu životosprávu a fyzickú aktivitu. Zatiaľ čo všetky tieto malé rady môžu poskytnúť rýchly efekt pre vašu, ale treba si uvedomiť, že skutočná krása je výsledkom celkovej starostlivosti o vaše telo na dennej báze.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne