12 efektívnych prírodných receptov na vrásky

0

Vrásky sú nevyhnutnou známkou starnutia, ktorým sa nemôžeme vyhnúť – ibaže by sme podstúpili drastické chirurgické zákroky, laserovú kúru alebo chemický peeling. Ale aj tak sú tieto úkony drahé a iba zmiernia celkový vzhľad. Príroda má spôsob, ako nám dodávať to, čo potrebujeme a pokiaľ vieme, čo hľadáme, môžeme nájsť domáce prípravky na vrásky v našej kuchyni alebo v kúpeľňovej skrinke.

Nanešťastie naša koža starnutím stráca potrebný kolagén, hlavný proteín pevnej pleti zodpovedný za vytváranie hladkého a napätého povrchu pokožky. Nedostatok kolagénu má za následok jemné vrásky na tvári a ovisnutú pokožku. Účinky starnutia na dermálnej vrstve pokožky sú významné. Nielenže sa dermálna vrstva stenčuje, ale tiež produkuje menej kolagénu. Ako teda zabrániť vráskam?

Kým gény hrajú dôležitú úlohu v procese starnutia, dôležitá je však aj  životospráva – tá kontroluje ako rýchlo a intenzívne sa pokožka opotrebováva. Vyskúšajte preto tieto prírodné recepty, masky alebo si urobte čas pre krátku 30 sekundovú masáž tváre každé ráno ako prevenciu a liečbu jemných liniek a vrások.

12 prírodných prostriedkov na boj proti vráskam

1. Oleje

Prírodné oleje

Kokosový olej je bohatý na antioxidanty a môže zabrániť tvorbe voľných radikálov, ktoré sú jednou z hlavných príčin predčasného starnutia. Prirodzene zmäkčuje a hydratuje pleť a obsahuje zmäkčovadlo, čím pomáha redukovať už vyvinuté vrásky. Vmasírujte tento olej do pokožky každý večer pred spaním a tým pomôžete znížiť výskyt jemných liniek a vrások počas spánku.

Olivový olej bol prvýkrát použitý už pred viac ako 5000 rokmi, kedy bol extrahovaný z olivovníka, ktorý Egypťania rýchlo upravili na kozmetický prípravok. Najviac je používaný ako zvlhčovač, pretože je bohatý na antioxidanty, vitamíny A a E, ktoré tiež pomáhajú v boji proti škodlivým voľným radikálom. Vezmite lyžicu olivového oleja a vmasírujte jemne do kože dvakrát denne. Funguje tiež ako ochrana proti poškodeniu slnkom a ako prírodný after-sun.

2. Superjedlá

Koža je kombináciou bielkovín, vody a tuku a preto potrebuje pravidelný prísun zdravých živín a prvkov. Mandle v sebe ukrývajú zdravé hydratačné tuky spolu s vitamínom E, silným antioxidantom navyše pomáha zabrániť pred poškodením UV žiarením. Čučoriedky majú vysoko koncentrovanú kombináciu antioxidantov a vitamínu C, ktorý chráni kolagén. Paradajky sú tiež bohaté na vitamín C, ale majú tiež inú dôležitú zložku – lykopén. Ten chráni kožu pred poškodením slnkom a zlepšuje cievny systém, čo vašej pleti dodá extra lesk.

3. Banánová maska

Banán je veľmi zdravé ovocie, nielen vhodné na priamu konzumáciu, ale môže byť tiež použitý ako krémová pleťová maska. Rozmiešajte jeden banán s lyžičkou pomarančovej šťavy a lyžičkou bieleho jogurtu a nechajte pôsobiť na pleti po dobu 15 až 20 minút. Vitamín A pomôže zosvetliť tmavé škvrny, zatiaľ čo vitamín B pomáha predchádzať starnutiu a draslík hydratuje kožné bunky. Vitamín E je známy ako „ochranca“, pretože jeho sila je v boji proti poškodeniu voľnými radikálmi a posilňuje odolnosť pokožky proti UV žiareniu.

1 2 3
Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne