Prečo je kokosový olej najlepšia voľba pre šedivé vlasy?

0

Šedivenie vlasov je známka biologického starnutia organizmu. Než sa vlasy stanú úplne sivými ale nejaký čas trvá. Šediveniu vlasov vekom sa nikto nevyhne. Avšak príčina prečo niektorým ľudí šedivejú vlasy nemusí byť len staroba.

U mnohých ľudí v strednom veku, alebo dokonca u dospievajúcich dochádza už k predčasnému šediveniu. Šedivenie vlasov vo veku 20 až 30 rokov robí z dobre vyzerajúceho mladého človeka oveľa staršieho.

Za problém predčasného šedivenia vlasov môžu byť výsledky rôznych faktorov. Kľúčovými faktormi sú genetická predispozícia, hormonálna nerovnováha, závislosť na fajčení, stres a napätie z moderného životného štýlu.

Okrem toho existuje niekoľko ochorení, ako je napríklad ochorenie štítnej žľazy alebo nestabilná hladina glukózy, ktoré majú za následok rast šedivých vlasov. Nedostatočná pigmentácia vlasového folikulu a neprítomnosť melanínu spôsobujú, že sa na hlave objaví zmes šedých a bielych vlasov.

Ľudia so šedivými vlasmi, zvlášť mladí dospelí, často volia chemické produkty voľne dostupné na trhu. Ale nevedia, že existujú aj prírodné prostriedky, ktoré môžu spomaliť predčasný proces šedivenia. Jeden z najlepších prírodných prostriedkov je čistý kokosový olej: aplikovať pred spaním na hlavu každú noc a ráno zmyť.

Než sa rozhodnete pre kokosový olej ako voľbu pre váš problém, možno by ste chceli vedieť, čo robí kokosový olej taký účinný v boji proti šediveniu. Mnoho ľudí, ktorí žijú v pobrežných oblastiach, ako je Srí Lanka, Indonézia, Malajzia, Filipíny, Barma a niektorých častiach Karibiku, kde je rozšírené pestovanie kokosových paliem, používajú na vlasy iba sladko voňajúci čistý kokosový olej.

Kokosový olej vo faktoch
Kokosový olej je rastlinný olej získavaný z kopry, jadier zrelých kokosových orechov z kokosové palmy (Cocos nucifera). V trópoch je po celé generácie hlavným zdrojom tuku vo výžive miliónov ľudí. Má rôzne uplatnenie v potravinárstve, medicíne a priemysle. Kokosový olej je veľmi termostabilní, preto se výborne hodí na varenie a smaženie. Dymový bod je okolo 180 °C. Vďaka stabilite (najmä vzhľadom k vysokému obsahu nasýtených mastných kyselín) oxiduje len pomaly a odoláva preto žltnutiu, má trvanlivosť až dva roky.

Zložky kokosového oleja

Bohatý na sacharidy, minerály a vitamíny, kokosový olej je prospešný pre človeka. Avšak použitie kokosového oleja nie je obmedzené len na olej – používa sa aj ako zložka mnohých mydiel a krémov. V ázijských krajinách sa tento olej používa i na prípravu pokrmov.

Kokosový olej ako prípravok na vlasy, sa používa už po mnoho rokov. Použitie oleja na pokožku hlavy a na vlasy ich vyživuje a v dôsledku toho sa zabraňuje predčasnému šediveniu.

Kokosový olej ako kondicionér

Ako kondicionér, kokosový olej pôsobí na vlasy lepšie ako iné syntetické alebo chemické produkty bežne k dispozícií na trhu. Aplikácia teplého kokosového oleja zamedzí strapateniu končekov vlasov a udrží ich hebké a hladké.

V dlhodobom horizonte aplikácia kokosového oleja spomaľuje rast šedivých vlasov. Opakované použitie oleja tiež udržuje pod kontrolou vypadávanie vlasov.

Kokosový olej vyživuje vlasy

Pre ľudí so suchými a drsnými vlasmi, masáž kokosovým olejom zabraňuje ich predčasnému šediveniu. Kokosový olej ako Jeden z najlepších tonerov napomáha spevneniu suchých vlasov. Ak je použitý s levanduľovým olejom, jeho pôsobenie na šedivé vlasy sa ešte zvýši.

Šampón s kokosovým olejom

Väčšina ľudí si nie je vedomá toho, že do šampónov sa niekedy pridáva aj kokosový olej v malých množstvách. Ak má niekto šedivé vlasy v mladom veku, zdá sa byť pre okolie starší.

Bezduché používanie chemických šampónov bez prídavku kokosového oleja napomáha zvýšiť výskyt šedivých vlasov. Príliš suché vlasy vedú k ich lámaniu a celkovému zníženiu ich zdravia. Takto veľmi ľahko vlasy začínajú šedivieť. Ľudia by mali viac používať šampóny na báze kokosového oleja.

Prečo by sme mali používať kokosový olej a nie iné syntetických oleje:

Na rozdiel od iných olejov, kokosový olej ide hlboko do pokožky hlavy a viaže na seba proteín vlasov. Udržuje ich vlhkosť a posilňuje obsah vlákien a zamedzuje bieleniu vlasov. Pravidelné používanie kokosového oleja udrží vaše vlasy krásne a bez šedín.
Kokosový olej má aj skvelé regeneračné vlastnosti, ktoré zabraňujú rast šedých vlasov a tiež zmenu farby už šedivých vlasov.
Zabraňuje tvorbe lupín, čo robí vlasy zdravšími. A šediny sa objavia v zdravých vlasoch vždy neskôr.

Ako pomáha pravidelné používanie kokosového oleja?

Pre suché a poškodené vlasy, hlboké vlasová masáž s kokosovým olejom je v pravidelných intervaloch veľmi užitočná. Tento proces je veľmi jednoduché sledovať. Môžete kombinovať štyri lyžice kondicionéru a tri lyžice kokosového oleja. Táto zmes vráti lesk mdlo vyzerajúcim vlasom. V priebehu tejto kúry sa zabraňuje aj procesu šedivenia.

Záver

Nikdy neočakávajte 100% účinok pri používaní kokosového oleja, kým nezmeníte svoj životný štýl a zlozvyky: Prestať fajčiť, vyhnúť sa nezdravým jedlám, alkoholu a iným „junk food“. Vyhnite sa stresu, upravte váš jedálniček na zdravší a samozrejme netreba zabúdať na pohyb.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne