10 spôsobov, ako sa prirodzene zbaviť bradavíc

0

Nevzhľadné kožné bradavice sú výrastky, ktoré sa môžu objaviť kdekoľvek na pokožke, Môžu byť nepríjemné, dráždivé a celkovo depresívne. Tu nájdete niekoľko informácií o tom, čo ich spôsobuje a možné prírodné recepty, ktoré môžu u vás fungovať.

Čo sú bradavice?

Bradavice sú nezhubné kožné výrastky spôsobené vírusmi. Väčšinou ich spôsobuje ľudský papilomavírus (HPV), ktorý infikuje vrchnú vrstvu kože a spôsobuje jej rýchly rast – vytváranie bradavice. Tento vírus môžete chytiť pri porezaní alebo si pri inom poškodení kože a potom prídete do kontaktu s niekým, kto už vírus v sebe nosí. Môžete tiež chytiť vírus zdieľaním uterákov, holiacich strojčekov, alebo iných predmetov osobnej hygieny.

Aj keď každý môže mať bradavice, niektorí ľudia sú ohrození viac, najmä deti a mládež a osoby s oslabeným imunitným systémom. Existuje niekoľko rôznych druhov bradavíc, každá vyzerá inak a vyskytuje sa na rôznych častiach tela.

 1. Bežné bradavice: Najčastejšie sa vyskytujú na rukách a sú drsné, v tvare šošovice a šedo-hnedé.
  Bežná bradavica

  Bežná bradavica

 2. Bradavice na chodidlách: sú tvrdé a husté s tmavými škvrnami. Môžu byť pri chôdzi bolestivé.
  Bradavica na chodidle

  Bradavica na chodidle

 3. Ploché bradavice: Vyskytujú sa na tvári, rukách a nohách. Sú malé, majú vrch plochý a môžu byť svetlo žlté, hnedé, alebo ružové.
  Ploché bradavice

  Ploché bradavice

 4. Vláknité bradavice: Tie môžu rásť na tvári, obvykle okolo úst, nosa, alebo brady. Majú rovnakú farbu ako koža, ale majú vláknité výrastky ktoré z nich trčia.
  Vláknité bradavice

  Vláknité bradavice

 5. Nechtové bradavice: Vyskytujú sa pod a okolo nechtov.
  Nechtová bradavica

  Nechtová bradavica

Mnohokrát bradavice zmiznú samy od seba, ale niekedy môžu byť „tvrdohlavé“ a držať sa oveľa dlhšie, než by ste chceli.

10 prírodných receptov na bradavice

Máme pre vás niekoľko tipov a trikov na odstránenie bradavíc navyše k štandardným technikám ako je napríklad zmrazenie. Medzitým dbajte aj na prevenciu: nechoďte naboso, nezdieľajte osobné hygienické potreby a nedotýkajte sa bradavice ani vašich ani ostatných.

 1. Posilnite váš imunitný systém. Bradavice sú spôsobené vírusom, takže jeden z najlepších spôsobov, ako sa ich zbaviť je zvýšiť schopnosť vášho tela bojovať proti nim. V skutočnosti si mnoho ľudí všimne, že bradavice sa objavia keď sa cítia unavení, chorí, alebo vyčerpaní. Uistite sa, že máte dostatok spánku a pravidelné cvičenie alebo pohyb. Použiť niektoré silné imunitný boostery ako vitamín C, zinok alebo kurkuma
 2. Zastavte šírenie. Nielen, že môžu byť bradavice prenosné z človeka na človeka, ale môžete si ich tiež rozšíriť po celom svojom tele skrze dotyk. Ak sa dotknete svojej bradavice a potom na inú časť tela ešte pred umytím rúk, môže sa vírus šíriť ďalej a nové bradavice sa ukážu o niekoľko dní neskôr.
 3. Skúste ananás. Priložte čerstvý ananás priamo na bradavice niekoľkokrát denne. Prírodné kyseliny a enzýmy pomôžu bradavicu odstrániť.
 4. Cesnak. Rozmixujte trochu čerstvého cesnaku s vodou a aplikujte pastu na bradavicu. Obviažte miesto s obväzom. Opakujte každých pár hodín dovtedy, pokým bradavica nezmizne.
 5. Prášok do pečiva. Zmiešajte prášok do pečiva a ricínový olej a aplikujte na bradavicu pred spaním. Obviažte obväzom. Opakujte, kým bradavica nezmizne. Môžete tiež skúsiť rovnakým spôsobom pokrájanú, čerstvú bazalku , alebo ich skúste zmiešať spolu.
 6. Vitamíny. Rozdrviť tabletku vitamínu C a zmiešajte s vodou, aby sa vytvorila hustá kaša. Naneste na bradavicu a prikryte obväzom. Môžete tiež skúsiť vitamín E: rozpoľte kapsulu a otierajte o bradavicu, zakryte.
 7. Aspirín. Používajte rovnako ako tablety s vitamínom C: rozdrvte tabletku, pridajte trochu vody, aplikujte pastu na bradavicu a zakryte cez noc. Opakujte po dobu niekoľkých nocí, kým bradavica nezmizne.
 8. Tea tree oil. Tento olej má silné antibakteriálne vlastnosti a je tiež o ňom známe, že pomáha liečiť ochorenia kože. Aplikujte priamo na bradavicu, zakryte s obväzom. Opakujte, kým bradavica nezmizne. Môžete ho tiež zmiešať s klinčekom a / alebo s kadidlovým olejom pre zvýšenie účinnosti.
 9. Včelí propolis. Niektorí ľudia mali úspech v boji s bradavicami tým, že nanášali propolis priamo na bradavicu niekoľkokrát denne.
 10. Aloe vera. Najlepšia je čerstvá, priamo zo živej rastliny. Ulomte list a potrite gélom bradavicu. Aloe obsahuje kyselinu jablčnú, ktorá môže pomôcť spáliť postihnuté kožné tkanivo. Ak nemáte k dispozícií rastlinu, zožeňte si najčistejšiu formu aloe akú môžete nájsť. Po každej aplikácii nezabudnite zakryť obväzom.

Máte ďalšie tipy, ako sa zbaviť bradavíc? Prosím, podeľte sa o ne s našimi čitateľmi v komentároch!

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne