Najčastejšie kozmetické operácie a procedúry

0

Medzi najpopulárnejšie kozmetické procedúry vykonávané v týchto dňoch patrí liposukcia, operácia očných viečok, prsné implantáty, korekcia nosa, facelift a botox injekcie.

Liposukcia

Lipoplastia

Liposukcia, niekedy tiež nazývaná sochárstvo tela, je spôsob odstránenia nepoddajných zásob tuku, napríklad v brušku alebo známe „mafiny“. Tieto nedokonalosti nemusia byť v súlade s vaším ideálnym telesným vzhľadom. Chirurg pomocou vysávača vysaje tuk cez malé rezy. Po zákroku sa na odsávanej oblasti môžu vyskytnúť opuchy, modriny a necitlivosť. Už pár dní po zákroku sa môžete vrátiť do práce. Všetko závisí na tom, aké množstvo tuku bolo odstránené. Náklady na liposukciu sa líšia, ale zvyčajne začínajú okolo 2000 €.

Operácia očných viečok

Operácia očných viečok

Operácia očných viečok (tzv blefaroplastika) upravuje, ako názov hovorí, očné viečka. To sa vykonáva za účelom odstránenia očných „vakov“ a napnutiu uvoľnenej kože okolo očných viečok, ale neodstraňuje jemné vrásky. Po zákroku môžu nastať opuchy a modriny. Niekedy je opuch viditeľný týždeň až dva. Modriny zvyčajne ustúpia do týždňa až 10 dní. Zrak môže byť rozmazaný pár dní po operácii a môžete ľahko slziť alebo mať suché oči. Náklady začínajú na 2000 € ale môžu presiahnuť 4000 € v závislosti od lekára a množstva potrebných zákrokov.

Prsné implantáty

Prsné implantáty

Prsné implantáty sú soľným roztokom naplnené vrecká vkladané medzi prsné tkanivo a hrudné svaly, alebo medzi svaly hrudníka a hrudnou stenou. Z postele by ste sa mali dostať deň alebo dva po operácii, ale pravdepodobne nebude mať možnosť vykúpať sa po dobu troch až siedmich dní. Niekoľko dní až týždeň po operácii sa už môžete cítiť natoľko dobre, že sa môžete vrátiť do práce. Nemali by ste ale robiť žiadne intenzívne cvičenia alebo námahu po dobu dvoch až troch týždňov. Cena je okolo 3000 €, ale opäť, ceny sa líšia podľa chirurga a miesta zákroku.

Rhinoplastika

Operácia nosa

Chirurg môže pretvoriť váš nos takmer akýmkoľvek spôsobom akým si želáte. To sa vykonáva tým, že sa odstráni koža a zmení sa štruktúra nosa – kostí a chrupaviek. Po operácií budete chcieť zostať odpočívať deň alebo dva. Podliatiny a opuchy sú najhoršie v prvých troch dňoch. Opuch sa môže stratiť úplne až po uplynutí niekoľkých týždňov. Väčšina podliatín zmizne asi do týždňa. Do normálu by ste sa mali dostať do troch týždňov. Cena je okolo 4000 € a líši sa podľa chirurga a miesta zákroku.

Facelift

Fejslift

Pleť tváre má tendenciu vekom ovädnúť a krčiť sa. Facelift natiahne kožu, stiahne ju a vyhladí. Po operácii budete mať opuchy a modriny. Podliatiny zmiznú asi za dva týždne, ale opuchy môžu trvať dlhšie. Môžete mať tiež určitú necitlivosť v tvári, ktorá môže trvať aj niekoľko týždňov. Mali by ste byť schopní sa dostať do normálu asi po dvoch týždňoch po operácii. Počas prvých niekoľkých dní po zákroku by ste sa  nemali veľmi namáhať a mali by ste sa vyvarovať slnečnému žiareniu. Plastická operácia začína pri 5000€+.

Botox

Injekcie Botox

Botox injekcie (botulotoxín) sa používajú na vyhladzovanie vrások okolo očí . Táto procedúra paralyzuje svaly v čele a tým sa zníži pohyb týchto svalov. Po procedúre netreba špeciálny čas na rekonvalescenciu. Môžete mať drobné opuchy, podliatiny a necitlivosť, ale väčšina ľudí len dostane injekciu a to je všetko. Výsledky však nie sú trvalé, však. Musíte mať injekcie každé tri až štyri mesiace. Injekcia botoxu stojí zvyčajne od 300 € do 400 €, ale môže byť vyššia v závislosti na lokalite.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne