13 domácich prostriedkov pre suché a poškodené vlasy

0

Určite chcete nádherné a zdravé vlasy ale pohľad do zrkadla vám veľkú radosť neprináša. Skúste preto tieto nie príliš drahé domáce prostriedky. Určite vám pomôžu s krehkými, vysušenými alebo inak poškodenými vlasmi.

Opravte poškodené vlasy avokádom

Rozmačkajte zrelé avokádo spolu s jedným vajíčkom. Zmes naneste na mokré vlasy. Avokádo je bohaté na vitamíny, esenciálne mastné kyseliny a minerály, ktoré pomôžu obnoviť lesk vlasov. Nechajte pôsobiť aspoň 20 minút, potom niekoľkokrát opláchnite. Opakujte aspoň raz do týždňa pre poškodené vlasy a raz mesačne keď máte zdravé vlasy.

Maslová masáž

Skúste malé množstvo masla pre ošetrenie suchých, krehkých vlasov a lesklý vzhľad. Vmasírujte ho do vlasov a potom zakryte vlasy sprchovacou čiapkou cca. na pol hodiny. Vlasy s maslom potom umyte šampónom ako obvykle.

Olivový olej, prírodný kondicionér

Vrátiť vlhkosť späť suchým vlasom môžete jednoducho: mierne zohrejte 1/2 šálky olivového oleja (nepriveďte ho do varu) a potom ho rozotrite do vlasov. Zakryte si kadere plastovým vreckom a potom všetky vlasy zabaľte do uteráka. Nechajte pôsobiť po dobu 45 minút a potom šampónom opláchnite.

Čajová kúpeľ

Síce si môžete o čaji myslieť, že funguje len na bolesť v hrdle, ale môžete ho tiež použiť ako prírodný prostriedok na lesk vlasov. Použite ešte teplý, neosladený, čerstvo pripravený čaj ako posledný oplach po pravidelnom šampónovaní. Čaj môže zlepšiť farbu vlasov, preto používajte čaj, ktorý sa hodí s vašou farbou vlasov. Blondínky by mali používať rumančekový čaj, čierny čaj na tmavšie sfarbenie. Brunetky by mali používať čierny čaj na zvýšenie lesku a obohatenie farby.

Maska z jablkového muštu

Vrátiť späť život vašim tenkým alebo poškodeným vlasom môžete s týmto úžasným domácim prípravkom: zmiešajte 1 čajovú lyžičku jablčného octu s 2 lyžicami olivového oleja a 3 vaječnými bielkami a potom naneste zmes do vlasov. Udržujte vlasy zakryté približne pol hodiny použitím plastového obalu alebo sprchovej čiapky a potom šampónom opláchnite.

Vytvorte si „omeletu zo šampónu“

Zmiešajte jedno vajce s malým množstvom šampónu, potom naneste na poškodené vlasy po dobu piatich minút a dobre opláchnite. Táto kúra pomáha zvýšiť podiel proteínu vo vašich vlasoch.

Liečba rastlinnými olejmi

K dispozícii v obchodoch so zdravou výživou, olivové, jojobové a sladké mandľové oleje sú všetky výborné elixíry pre poškodené vlasy. Kokosový olej funguje dobre, ak sú vaše vlasy silné a husté. Navlhčite vlasy a naneste malé množstvo rastlinného oleja, až pokým vlasy nie sú úplne pokryté. Zakryte sprchovacou čiapkou a teplým uterákom po dobu asi 30 minút, potom opláchnite vlasy šampónom.

Vyskúšajte santalový olej

Zmiešajte niekoľko kvapiek santalového oleja s niekoľkými kvapkami olivového alebo jojobového oleja, zmes pretrepte v dlani, potom jemne pretiahnite cez končeky vlasov. To dodá vlasom okamžitú eleganciu a pomôže krehkým vlasom.

Prirodzený kondicionér pri plávaní

Predtým než prídete na pláž alebo po plávaní, tak si môžete chráňte vlasy pred nežiadúcimi prvkami alebo chemikáliami s týmto domácim prípravkom: 1/4 šálky jablčného muštu zmiešaného s 3/4 šálkou vody. Pomôžete vyčistiť vlasy a potom pokračujte s kondicionérom.

Zabaľte vlhké vlasy až do sucha

Namiesto toho, aby ste si osušili vlhké vlasy, zabaľte svoje poškodené vlasy do bavlneného uteráka a nenechajte bavlnu absorbovať vlhkosť po niekoľko minút. To pomáha chrániť pred ďalšími rozstrapkanými vlasmi.

Nechajte cez noc pracovať zvlhčovač vzduchu

Vaše domáce kúrenie pravdepodobne udržuje vzduch veľmi suchý, najmä v zime a môže vysušiť vlasy. Vrátenie vlhkosti späť do ovzdušia pomôže vašim vlasom, aby ešte viac nevyschli a nepoškodili sa.

Nechajte vlasy voľné

Ak zvyčajne nosíte vlasy v cope, nechajte ich voľné aspoň niekoľko hodín denne. Tiež sa snažte nevyťahovať vlasy hore príliš natesno. A nikdy nespíte s akýmkoľvek doplnkom vo vlasoch ako sú sponky a podobne.

Nezabudnite na omega-3

Užívajte jeden až tri 250-miligramové kapsule z borákového, pupalkového alebo ľanového oleja raz až trikrát denne. Všetky tieto oleje sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ako je kyselina gama-linolénová. Tá je vynikajúca na udržanie vlasov (a nechtov) zvlhčených.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne