Môže cibuľa pomôcť pri chrípke?

0

Čo babičky už po stáročia inštinktívne vedeli, je práve teraz potvrdené všetkými: od moderných vedcov až po prírodných liečiteľov. Cibuľa môže mať schopnosť odvrátiť a zmierniť príznaky bežnej chrípky. A v reálnom svete, kde bežný ľudia trpia chrípku viac krát do roka, môže byť jednoduchý cibuľový vývar dobrou praxou.

Okrem toho vypuknutie epidémie H1N1, bežne známa ako prasacia chrípka, prinútilo veľa ľudí zvážiť možnosť vakcinácie proti chrípke, ktorá ale podľa viacerých názorov spôsobuje viac škody ako osohu. Prevencia je vždy najlepšou metódou a tento článok vám poskytne jeden z pohľadov na starodávnu techniku ​​použitia  cibule proti chrípke.

Ako cibuľa pomáha v boji s chrípkou?

Myšlienka, že cibuľa a jej silné terapeutické vlastnosti môžu odvrátiť chorobu, je stará už tisíce rokov. Staroveká ayurvédská a čínska medicína si ctila cibuľu pre svoje prečisťujúce vlastnosti. Starovekí Gréci si roztierali cibuľu na boľavé svaly a domorodí Američania ju používali na odvrátenie nachladnutia a chrípky. Svetová zdravotnícka organizácia dokonca uznala cibuľu pre svoju schopnosť pomôcť zmierniť príznaky chrípky vrátane kašľa, zápch, infekcií dýchacích ciest a bronchitídy.

Aby ste zabránili chrípke, tak niektoré tradície dokonca radia umiestnenie nakrájanej cibule vedľa postele cez noc, alebo dokonca v miestach kde sa pohybujete (dom, byt). Teória spočíva v tom, že surová cibuľa absorbuje baktérie zo vzduchu a bráni im preniknúť do tela. Ale je treba poznamenať, že jedným z najbežnejších spôsobov, ako sa nakaziť chrípkou, je priamy kontakt s infikovanými ľuďmi a vecami. Nezabudnite si teda umyť ruky, najmä pred jedlom alebo pred pretrením očí.

V novinovom článku z roku 1900 bol verejnosti prezentovaný nasledujúci článok:

„V nemocnici nemôžete mať lepší dezinfekčný prostriedok ako je cibuľa. Má vynikajúcu schopnosť absorbovať baktérie. Jedlo z nakrájanej cibule umiestnenej v nemocnici odstráni chorobu. Ak zmenia cibule zmenia farbu a stratia zápach, musia sa odstrániť a nahradiť čerstvou. „

Prečo je cibuľa efektívna?

Cibuľa je bohatá na zlúčeniny síry, ako sú tiosulfináty, sulfoxidy a iné vonné cysteínsulfoxidy. Tieto zlúčeniny dávajú cibuli svoju štipľavú chuť a sú i zodpovedné za to, že pri jej krájaní si poplačete. Výskum ukazuje, že tiosulfináty sú toxické pre škodlivé organizmy. Zlúčeniny síry tiež zohrávajú úlohu pri prevencii rakoviny a srdcových ochoreniach a preto pôsobia pozitívne pri podpore imunity.

Cibuľa je tiež bohatá na antioxidant kvercetín. Kvercetín pomáha telu pri boji s voľnými radikálmi a zvyšuje jeho imunitnú odpoveď. Nedávna štúdie ukázali, že ľudia, ktorí jedli potraviny s vysokým obsahom kvercetínu (v štúdií bola použitá cibuľová polievka), mali lepšiu imunitnú odpoveď a menšiu pravdepodobnosť vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

Cibuľa pomáha rozkladať alebo odstraňovať hlieny a iné látky, ktoré zabraňujú imunitnému systému vykonávať svoju prácu.

Cibuľová polievka: jednoduchá a zdravá

Ak máte pocit, že prichádza chrípka, urobte si veľký hrniec cibuľovej polievky pomocou tohto jednoduchého receptu.

Čo potrebujete?

  • 3 veľké organické žlté cibuľky
  • 3 strúčiky cesnaku
  • 1/4 šálky čerstvého, jemne nakrájaného oregana
  • 4 šálky vody
  • pridajte himalájskú soľ podľa svojho vkusu.

Nakrájajte cibuľu a cesnak na malé kocky. Priveďte vodu do varu a pridajte cibuľu, cesnak a oregano. Nechajte povariť 15 minút, alebo až je cibuľa je priesvitná a mäkká. Pite horúcu polievku a nechajte teplotu tela dostatočne stúpať, aby ste vyvolali mierne potenie.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne