Ako detoxikovať pankreas

0

Pankreas, malý orgán v tvare slzy, je nevyhnutný pre správne trávenie a produkciu enzýmov. Ak je otrávený alebo zapálený, je ťažké správne stráviť potravu. To je dôvod prečo stojí za to vedieť ako sa oň správne starať a taktiež ako raz za čas si dopriať očistnú kúru.

Detoxikačná strava pre pankreas

Ako sa môže pankreas zapáliť alebo otráviť? Strava je vždy prvým faktorom, ktorý môže spôsobiť zlyhanie jedného alebo viacerých orgánov. Taktiež externé prvky z okolitého prostredia môžu mať následky. To všetko môže viesť k hormonálnej nerovnováhe v pankrease a chorobám, ako je napríklad diabetes. A preto by ste mali pankreas detoxikovať, aby ste ho udržali v dobrej kondícií.

1. Detoxikácia toxínov s liečivými rastlinami

Prvým krokom ako začať s detoxikáciou pankreasu je odstrániť alkohol, tabak a všetky nezdravé potraviny z jedálnička. Samozrejme, odvykanie od fajčenia nie je vždy ľahké a stojí veľa úsilie ale výsledok stojí za to – získate roky svojho života späť. Ďalej je dôležité znížiť spotrebu múky, cukru, sladkostí … Budete sa cítiť oveľa lepšie. Existuje tiež niekoľko úžasných liečivých rastlín, ktoré pomôžu vyčistiť pankreas:

  • Zázvorový čaj: Znižuje zápal, čistí telo, pôsobí ako sedatívum a dobrý antioxidant.
  • Zelený čaj: Začnite každý deň šálkou zeleného čaju počas raňajok alebo popoludní – získate tak veľkú dávku fantastických antioxidantov na prečistenie pankreasu.
  • Infúzia zo sladkého drievka: Veľmi dobré na podporu trávenia, zvyšuje produkciu žlčových tukov ktoré pomáhajú s trávením potravy.

2. Voda a ovocné šťavy

Najlepšie je robiť detoxikáciu pankreasu po dobu najmenej 10 dní v mesiaci. Začnite svoj deň s pohárom citrónovej šťavy a teplej vody, kiwi a šálkou ovsených vločiek. Budete potrebovať piť aspoň dva litre vody denne a jesť, obzvlášť počas týchto dní, ovocie a zeleninu. Zvýšte príjem zelenej listovej zeleniny bohatej na vitamín B a ovocie bohaté na antioxidanty a vitamíny ako papája, pomaranče a jahody. Ananás a papajová šťava sú fantastické pre zdravie pankreasu, aj keď jedným z najlepších ovocných plodov je kiwi.

3. Výhody horúcej sprchy alebo kúpeľa

Možno vás to prekvapí, ale horúca sprcha alebo kúpeľ každý deň stimuluje trávenie a zlepšuje zdravie a funkciu pankreasu. Takže neváhajte a ešte pred spánkom si doprajte výdatnú kúpeľ. Uvoľní vás, aby ste mohli lepšie zaspať a opätovne aktivovať správnu funkciu pankreasu.

4. Kontrolujte emócie a znížte stres

Môže to znieť ako vtip, ale nie je. Majte na pamäti, že počas úzkosti alebo stresu sa zvyšuje hladina hormónu kortizolu, čo je pre telo veľmi zlé. Negatívne emócie a obavy menia základné funkcie a ovplyvňujú napríklad i trávenie, čo zvyšuje riziko poškodenia žalúdka a hrubého čreva. To všetko tiež spôsobuje zhoršenie fungovania pankreasu a uvoľňovanie enzýmov do žalúdka. Mali by ste preto mať na pamäti všetky tieto faktory. Pokúste sa oddýchnuť, vyhľadávať čas len pre seba, chodiť na prechádzky, dobre jesť … Starostlivosť o pankreas nie je vôbec ťažká.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne