4 možnosti ako liečiť chlamýdie

0

Baktéria Chlamydia trachomatis spôsobuje pohlavne prenosnú chorobu chlamýdie. Hoci bakteriálna infekcia sa môže vyskytnúť ako u mužov tak i u žien, štatistiky naznačujú, že ženy sú náchylnejšie na rekurentné chlamýdiové infekcie.

Vo veľkom počte prípadov ľudia trpiaci touto infekciou nemajú žiadne príznaky choroby. V iných prípadoch sú symptómy zrejmé do troch týždňov po infekcii.

Chlamýdie by sa nemali ignorovať. Neliečená chlamýdiová infekcia môže viesť k zápalu panvy, ktorá môže trvalo poškodiť reprodukčný systém. U gravidných žien môže bakteriálna infekcia spôsobiť rôzne komplikácie, od narodenia mŕtveho plodu až po neplánovaný predčasný pôrod. Baktérie môžu prechádzať až do dýchacích ciest a očí novorodenca, čo vedie k pneumónii a zápalu očných spojiviek.

4 typy liečby chlamýdie

Antibiotiká

Takmer 95% prípadov chlamýdie sa môže liečiť antibiotikami. Bežne predpísané antibiotiká zahŕňajú azitromycín, doxycyklín, amoxicilín, erytromycín a ofloxacín. V malom počte prípadov sa u pacientov s chlamýdiou môže pri užívaní týchto liekov vyskytnúť mierna bolesť žalúdka a hnačka.

Doxycyklín mierne zvyšuje citlivosť pokožky na slnečné žiarenie, čo vedie počas liečby k vyrážkam na koži po vystavení sa slnečnému žiareniu. Váš lekár vás môže požiadať, aby ste prešli na alternatívnu antikoncepciu, aby sa zabránilo nežiaducim interakciám medzi antikoncepčnými tabletami a antibiotikami. Ľudia diagnostikovaní s chlamýdiami sa musia vyhnúť sexu, až kým nie sú úplne zdraví.

Bylinky

Niektoré bylinky môžu urýchliť proces liečenia. Voduľka kanadská (Hydrastis canadensis) sa veľmi odporúča na liečbu chlamýdie. Táto bylinka pomáha posilňovať imunitný systém a tým pomáha pri zvyšovaní obranyschopnosti tela proti infekcii ktorú spôsobujú mikróby.

Ľudia s diagnostikovanou chlamýdiou môžu brať až 250 mg voduľky trikrát až štyrikrát denne po dobu až desať dní. Aby ste predišli opakovaným infekciám, pokračujte v užívaní byliniek niekoľko dní aj po zmiznutí symptómov.

Mačací pazúr (Liana Uncaria tomentosa) a Echinacea sa tiež odporúčajú na liečbu chlamýdie. 200 až 500 mg rastlinných extraktov sa môže užívať trikrát až štyrikrát denne. Cesnak je jedným z účinných prírodných antibiotík, ktorý sa môže užívať denne na zlepšenie obranyschopnosti organizmu. Môžete konzumovať dva až tri strúčiky čerstvého cesnaku denne alebo 500 mg cesnaku denne. Rastlinné prípravky vhodné pre ľudí trpiacich na chlamýdie obsahujúce divoké oregano, plody Serenoi plazivej (Serenoa repens), olivové listy alebo kurkumy.

Doplnky stravy

Hoci vitamínové a minerálne doplnky nie sú priamo spojené s procesom liečby chlamýdie, môžu tento proces urýchliť posilnením imunitného systému.

Opakovaná infekcia chlamýdie môže byť znakom narušenej imunitnej funkcie. Bežné činnosti imunitného systému je možné posilniť príjmom vitamínov A, C a E a doplnkov obsahujúcim zinok. Na zlepšenie odolnosti tela proti infekcii môžu pacienti konzumovať 5000 jednotiek vitamínu A, 500 mg vitamínu C, 400 jednotiek vitamínu E a 20 mg zinku denne.

Aromaterapia

Nepohodlie spôsobené chlamýdiami sa môže znížiť pomocou sedacej kúpele s éterickým olejom. Olej z čajovníka sa často pridáva do sedacieho kúpeľa pri liečbe infekcií. Myrhový a levanduľový olej môže tiež zmierniť zápal a bolesť.

Upozornenie: Pri akomkoľvek podozrení na chlámýdie konzultuje ďalší postup s vaším lekárom. Uvedené prírodné prostriedky sú len informačného charakteru.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne