Šungit – 2 miliardy rokov starý liečivý kameň

0

Šungit – „zázračný kameň“ 21. storočia. Nielenže je šungit jedným z najzriedkavejších a silných liečivých kameňov, ale je tiež je veľmi prínosný v tejto pretechnizovanej dobe v ktorej teraz všetci žijeme. Šungit očisťuje, neutralizuje a chráni od škodlivého EMF (elektromagnetické pole) žiarenia, ktoré vychádza zo všetkej elektroniky okolo nás. A preto je tento liečivý kameň dôležitý pre každého, kto trávi  s elektronikou veľa času.

Čo je to šungit a kde sa vzal?

Vek šungitu sa odhaduje na približne 2 miliardy rokov, čo ho robí jedným z najstarších kameňov a je možné ho nájsť len v odľahlej oblasti v Rusku, Karélií. Slovo šungit sa začalo šíriť až od 17. storočia.

Kedy sa šungit dostal do povedomia širokej verejnosti bolo až po udelení Nobelovej cenu za chémiu v roku 1996 (objav fulerénov). Šungit totiž taký prírodný fulerén je. Jeho molekulárna štruktúra ho predurčuje k detoxikačným a čistiacim vlastnostiam.

Prekvapivo je šungit minerálom, ktorý ešte nie je taký populárny v spoločenstve liečby kryštálov ako kamene podobného tmavého lesku, napríklad čierny turmalín. Aj keď nie je kryštálom, šungit je jedným z najsilnejších liečivých minerálov. Je to jediný minerál, u ktorého bolo vedecky preukázané, že obsahuje „fulerény“, molekuly so silnými liečivými vlastnosťami. Na Mohsovej stupnice tvrdosti minerálov má 4, čo z neho robí pomerne tvrdú horninu. Jeho skutočná sila sa ukáže pri teste ohňom – schopnosť šungitu odolávať ohňu mu dala klasifikáciu pyrobituménu. Povrchový lesk sa pohybuje okolo matnej čiernej. Vo vnútri je šungit nekryštalický minerálny oxid uhličitý.

Metafyzické a liečivé vlastnosti šungitu

 • Šungit má vplyv na vašu základnú čakru, ktorá sa nachádza vo vašej chrbtici a tak pomáha celému telu.
 • Šungit je veľmi vyvažujúci kameň a taktiež pomáha vyrovnávať ľavú a pravú stranu tela. Udržiavanie vášho tela vo vyváženom stave je veľmi dôležité.
 • Šungit je neutralizačný kameň, takže ak sa cítite nemotivovaný a oslabnutí, pomôže vám znížiť stres, úzkosť a ako dôsledok sa budete sústrediť viac. Tiež pomáha inšpirovať kreativitu.
 • Šungit má vďaka svojmu zloženiu očistné a detoxikačné vlastnosti.
 • Antioxidanty v šungite pomôžu posilniť váš imunitný systém (dôležité počas chrípkových epidémií).
 • Šungit ako neutralizačný kameň doslova absorbuje negatívnu energiu tým, že ju neutralizuje. Negatívne situácie alebo ľudia nebudú ovplyvňovať vašu vlastnú pozitívnu energiu.
 • Šungit tiež pomáha podporovať lepší spánok, obnovuje emočnú rovnováhu a detoxikuje / lieči myseľ, telo a dušu.
 • Šungit má obrovské ochranné vlastnosti, pretože doslova okolo vás vytvára energický štít. Chráni vás pred negatívnymi frekvenciami (vrátane škodlivých EMF, ktoré pochádzajú z našej elektroniky).

Ako používať šungit?

 • umiestnite pyramídku zo šungitu v blízkosti vašej elektroniky, aby ste sa chránili pred škodlivými elektromagnetickými vlnami. Môžete si i nalepiť samolepky so šungitom na telefón.
 • môžete nosiť šungitové šperky pre „štýlovú“ ochranu.
 • ak sa cítite naozaj vyčerpane, ľahnite si na brucho a umiestnite šungit na chrbticu, pretože chrbtica je vaša základná čakra.
 • ak máte konkrétne zranenie, dajte šungit priamo na zranenie a podporíte hojenie.
 • ak meditácia nie je vaša silná stránka, skúste podržať šungit v dlaniach počas meditácie – to vám pomôže  sa sústrediť.
Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne