Top 10 prírodných antibiotík ktoré sa skrývajú vo Vašej kuchyni!

0

Už staroveký Hippokrates hovoril: „Nech jedlo je vaším liekom a liek vaším jedlom.“. Nikdy to nebola viac pravda, ako v tejto dobe. Je dôležité poskytnúť telu to, čo potrebuje i na boj proti infekciám.

V priebehu posledných niekoľkých desaťročí sa nadmerné užívanie antibiotík dostalo na najvyššiu úroveň. Výsledkom sú baktérie odolné voči liekom a „supermikróbom“. Tie sa vyvíjajú rýchlejšie, než vedci dokážu zistiť ako s nimi účinne bojovať. Budúcnosť, kde sú baktérie na vrchole potravinového reťazca, nie je nemožná.

Dlho predtým, než existovali farmaceutické antibiotiká – vyvinuté v 40. rokoch minulého storočia, existovali potraviny a bylinky, ktoré nás každodenne pomáhali chrániť pred rôznymi infekciami a chorobami. Mnohé z týchto prírodných liekov dnes používajú liečitelia po celom svete. Tieto prírodné antibiotiká sú k dispozícii vám práve teraz!

Namiesto toho, aby ste čakali, kým choriete alebo zistíte, že klasické lieky nefungujú na všetkých kmeňoch vírusov, skúste začať budovať imunitný systém vopred!

Tieto jedlá a bylinky nikdy nestratili svoju schopnosť bojovať proti baktériám. Mikróby sa nestali proti nim odolné ani imúnne. Čo fungovalo pred stovkami rokov funguje i  v našich moderných časoch.

Sú známe ako „adstringentné“ potraviny – prirodzene očisťujú vašu krv bez škodlivých vedľajších účinkov alebo narúšania jemnej rovnováhy dobrých baktérií v tele.

Top 10 prírodných antibiotík

1. Cesnak

Surový cesnak, keď je rozdrvený alebo žuvaný, obsahuje zlúčeninu nazvanú allicín – ktorá má podobné vlastnosti ako penicilín.

Táto superpotravina je antibiotická, protizápalová, antivírusová, antiparazitárna, antifungálna a antioxidačná (zbavuje tela voľných radikálov, u ktorých sa dokázalo, že spôsobujú rakovinu).

Už viac ako sedem tisícročí sa používa interne aj externe na liečenie od miernych až po vážne ochorenia.

Všetko od zápalu, prechladnutia až po závažné infekcie je minimalizované a/alebo vyliečené pridaním cesnaku a pre tých, ktorí nemajú radi jeho chuť, sú tu aj doplnky.

Cesnak je nielen silný ale obsahuje aj množstvo vitamínov, živín a minerálov, ktoré sú prospešné pre celkový dobrý stav organizmu. Nehovoriac o tom, že náklady sú neporovnateľné s návštevami u lekára a klasickým liekom!

2. Med

Už starí Rimania používali med na bojisku na ošetrovanie rán a prevenciu infekcie.

Civilizácie po celom svete pokladajú med za jedno z najlepších prírodných antibiotík. Obsahuje antimikrobiálne, protizápalové látky a antiseptiká.

Novozélandský med manuka má dokázaný najvyšší obsah antioxidantov a liečebných schopností.

Enzým nachádzajúci sa v mede uvoľňuje peroxid vodíka. Tento proces pomáha  telu bojovať proti infekciám a zabraňuje množeniu sa baktérií. Med je jemný voči tráviacemu systému, odstraňuje toxíny z krvi a pomáha  pečeni efektívnejšie pracovať.

Med je veľkou podporou pre imunitný systém a preto zvážte kombináciu medu so škoricou pre posilnenie bielych krviniek. Surový, organický med je najlepšou voľbou, pretože väčšina pasterizačných metód zabíja jeho antioxidačné účinky.

3. Kapusta

Zlúčeniny síry, ktoré sa nachádzajú v kapuste, členke rodiny kapustovitých rastlín ktorá zahŕňa brokolicu aj kel,  boli preukázateľne účinné v boji proti rakovine.

Veľa ľudí si neuvedomuje, koľko vitamínu C sa v kapuste nachádza. Jedna šálka poskytuje až 75% doporučenej dennej dávky.

Kapustové listy v šaláte, prílohe  alebo čerstvá kapustová šťava (s medom ako pridaným sladidlom) je vynikajúcim prostriedkom, ako zlepšiť trávenie, predchádzať chorobám a dokonca pomôcť aj svojej váhe!

4. Výťažok z grapefruitových semien (GSE)

Časopis o alternatívnej a doplnkovej medicíny publikoval štúdiu, ktorá zistila, že extrakt z grapefruitových semien (GSE) je účinný proti viac ako 800 formám vírusov a baktérií, viac ako stovkám druhov húb a mnohým parazitom.

Obsahuje mnoho antioxidantov, zvyšuje imunitu, alkalizuje telo prirodzeným spôsobom a napomáha tráveniu zlepšením prospešnej črevnej flóry.

5. Surový jablčný ocot

Denné dávky jablčného octu prinášajú antibiotické a antiseptické vlastnosti , prirodzene alkalizujú telo a môžu pomôcť takmer vo všetkom, od regulácie hmotnosti až po zníženie hladiny cholesterolu a riziko rakoviny.

Jablčný ocot bez chemických farbív a konzervantov môže byť použitý topicky na dezinfekciu a sterilizáciu.

6. Extra panenský kokosový olej

O výhodách kokosového oleja toho bolo už popísané mnoho: má prirodzene sa vyskytujúce antifungálne a antimikrobiálne vlastnosti a je bohatý na antioxidanty, ktoré nenájdete nikde v prírode.

Používa sa na posilnenie imunitného systému, vyváženie štítnej žľazy, hladiny cholesterolu a hladiny cukru v krvi a dokonca i na zlepšenie funkcie mozgu. Je bezpečný na vnútorné i externé používanie. Je jedným z najuniverzálnejších a jedinečných darov od Matky prírody.

Pridajte si lyžičku do rannej kávy, aby ste získali väčšiu energiu a jasnejšiu hlavu po celý deň.

7. Echinacea

Má podobné účinky ako cesnak. Echinacea je dobre telom tolerovaná a schopná stimulovať imunitný systém tým, že prirodzene zvyšuje protilátky v krvi. Pochádza do Severnej Ameriky, Echinacea sa už po stáročia používa v tradičnej medicíne na liečbu bolesti a nevoľnosti.

Na rozdiel od cesnaku sa tento antibakteriálny, antifungálny, antivírusový roztok vo všeobecnosti používa pri prvých príznakoch ochorenia a nemal by sa užívať dlhšie ako desať dní. Je k dispozícii v tekutej forme alebo kapsulách.

8. Fermentované potraviny

Probiotiká sú jedným z najpozoruhodnejších objavov v poslednom desaťročí. Posilňujú a zachovávajú prirodzenú črevnú flóru (dobré baktérie), ktoré sa nachádzajú v tráviacom systéme.

Výskum dokázal, že vyvážená črevná mikroflóra je jedným z kľúčov k celkovému zdraviu a prevencii rakoviny.

Tieto dobré baktérie sú pre zdravie kritické a preto lekári odporúčajú pacientom na antibiotikách prijímať i probiotiká.

Fermentované potraviny sú bohaté na antioxidanty a mikroorganizmy, ktoré telo spracováva oveľa ľahšie ako iné doplnky.

Nepasterizovaná kyslá kapusta, jablkový ocot, uhorky v náleve, probiotické jogurty a kim chi (tradičné kórejské jedlo z kapusty) sú vynikajúce spôsoby, ako zlepšiť rovnováhu v črevách.

9. Koloidné striebro

Koloidné striebro je prírodné antibiotikum , ktoré je zmesou strieborných častíc suspendovaných v tekutine. Používa sa už po stáročia.

Ošetrenie koloidným striebrom je len dočasné, pretože príliš veľa striebra – ktoré samo o sebe je ťažký kov – môže byť toxické. Potláča však enzým, ktorý množstvo jednobunečných baktérií vyžaduje na rozmnožovanie. Takto môžu byť baktérie a vírusy zničené bez iného poškodenia.

10. Olej z oregana a iných bylín

Pokračujúci lekársky výskum ukázal, že mnohé bylinné prípravky fungujú rovnako dnes ako pred stovkami rokov.

Esenciálne bylinné oleje, sú dlhodobo prospešné pre zdravie a tak sa rýchlo dostávajú do repertoáru prírodných liečiteľov. Stredomorské krajiny sú domovom mnohých najsilnejších byliniek, vrátane oregana.

Olej z oregano sa považuje za antimikrobiálny, antibakteriálny, antiparazitárny, antivírusový a antifungálny. Môže byť používaný vnútorne aj vonkajšie pri liečbe rán, respiračných problémov, trávenia a dokonca aj pri bežných ochoreniach. Je bohatý na antioxidanty známymi ako fenoly a flavonoidy ktoré nielen liečia, ale i posilňujú imunitný systém.

Prírodné antibiotické vlastnosti mnohých byliniek sú až len teraz analyzované a potvrdené vedcami po celom svete. Predstavujú prirodzenú alternatívu k tradičnej medicíne, ktorá zvyšuje imunitu a dodáva i vynikajúcu rozmanitosť pri príprave jedál.

Jemné korenie, tymian, škorica, bazalka, rozmarín, kurkuma, kajenské korenie, chilli papričky, klinčeky, zázvor, aníz, horčica a fenikel sú len niektoré z prírodných byliniek. Niektoré sú dostupné v podobe éterického oleja a tak ešte zvyšujú ich liečivú potenciu.

Záverom

Lekárom predpísané antibiotiká zabíjajú všetky baktérie – dobré aj zlé – takže vaše telo je zbavené svojej prirodzenej schopnosti bojovať proti infekcii a odvracať choroby. Pridaním týchto prírodných liekov do vášho života môžete aktívne pracovať na udržaní vášho tela zdravého a v rovnováhe.

Je dôležité, aby ste hľadali a objavili správne potraviny, ktoré pre vás fungujú. Prečítajte si dôkladne príbalové letáky a štítky.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne