Yoga a šťastie, obe sú vedomá voľba.

0

Jedného dňa (asi pred 15timi rokmi) som sa rozhodla vyskúšať Yogu – západný prístup – v USA, počas pracovnej cesty (nie v Indii, ale to možno raz). Bolo to „IN“, go with the flow a predčilo to moje očakávania. Celkom makačka. Veľa dýchania (málo ducháriny, rozumej spirituality), veľa potu.

Vždy sa mi páčili dynamické cvičenia – odraz môjho dynamického života. Pohotové reakcie , rýchle rozhodnutia. Yoga vyzerala zvonku ako spomalený film.  Neakčne a nefunkčne. Až kým som si ju nevyskúšala na vlastnej koži.  Yoga nieje stretching! Yoga vo mne podporila moje ja. Jemne, nenápadne, nenásilne ale predsa … vyrovnane.

Skupina cvičencov (yogínov) vychádzala z hodiny Yogy usmiata, spokojná a happy. Na raňajkách po Yoge neanalyzovali účinky cvičenia ani spirituálny dopad, riešil sa business (denný a aj celosvetový). S tým rozdielom, že boli v pohode. Veď po Yoge (s vylúčenými hormónmi štastia a „svetového mieru“) o nič až tak závažného nejde … iba o peniaze. A tak aj bolo. Bez násilného tlaku a s úsmevom na perách veci prichádzali akosi prirodzenejšie, rýchlejšie a efektívnejšie.

Urobila som rozhodnutie. Pokračovať v Yoge aj doma, nakoľko ma bavil pocit „po“.

Vedomé rozhodnutie dbať o vlastný pocit šťastia. A vedome si priťahovať do života podobné a chcené.

A tak som začala. Priniesla som Yogu do Bratislavy. Nielen pre seba, ale verejne. A funguje to. Úspešne už 15 rokov.

Asi aj preto, že verím tomu čo robím a rozhodla som sa byť „happy“. Je to viac ako nádej, je to moja najväčšia výzva a ambícia. Ako sa cítiš, tak vnímaš celý svet – a najmä najbližších. Podobné sa priťahuje.

Potvrdzujem teóriu, že všetko je predmetom zmeny a každý má svoju pravdu. Je na tebe pre aký pocit sa rozhodneš. Či ťa životná udalosť niečo naučí alebo stagnuješ, motáš sa na jednom mieste, nepreberieš zodpovednosť za seba a svoje rozhodnutie a obviňuješ okolie.

Yoga harmonizuje. Vyrovnáva. Dáva čas a zdravý pohľad na život tu a teraz.

Pokiaľ si na hodine Yogy, si na tom nadštandartne lepšie v porovnaní s tými, ktorí sa ešte nenašli. Prídi, vyskúšaj, zamiluj sa do seba, do svojho prirodzeného „ja“, zdravého, prosperujúceho, sexi a usmiateho „ja“.

Pravidelne, alebo víkendovo, pri mori či na horách alebo individuálne v Bratislave.

Len začni. A pokojne aj so mnou.  Život je plný príjemných prekvapení☺.

O autorke

Sylvia Kniežová, M.A.,  facebook/sylvia kniežova, inštruktorka yogy a pilatesu

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne