Terapia pohybom alebo ako sa nezblázniť a nájsť seba samého.

0

Asi každý sme sa ocitli niekedy v jednom kolotoči života. Niekedy to nedáva zmysel, ale účty treba platiť, deti kŕmiť a „resetovať“ telo a myseľ na vysnívanej dovolenke raz či dvakrát ročne. Celý rok sa vláčime, a to doslovne, do práce a z práce. Niektorí idú do práce celkom rezko a občas aj dobrovoľne nadčasujú lebo kolektív „nepustí“ a doma sú len povinnosti. Nesieme si trápenia a starosti na chrbte, a to doslovne, na chrbtici. Somatizujeme. Psychika sa odrazí na postave a v konečnom dôsledku aj na postavení (tela a osoby v spoločnosti). A to bolí. Fyzicky a i dlhodobo.

Reč tela neklame. Vysiela signál podvedome okoliu, ako sme na tom s emocionálnymi starosťami, radosťami ale aj so zvládaním stresu a výziev. Štúdie hovoria, že ľudia sa emocionálne ovplyvňujú viac rečou tela ako rečou slov.

Stres sa prejavuje nielen bolesťou tela, duše, nechuťou alebo práve naopak prejedaním. Základom je preto naučiť sa ovládať svoje emócie. Bude sa nám aj nášmu okoliu žiť oveľa lepšie.

Začneme dychom a dychovým cvičením. Tak ako v jóge a pranayame, vyskúšajme iba preniesť pozornosť na vlastný dych. Sama pozornosť zmení zameranie mysle z problému na seba a svoj dych, pomaličky sa prehĺbi naše dýchanie a tým aj upokojí psychika človeka. Problém, alebo čo sa javí ako problém, je predýchaný, oddialený, a keď sa k nemu vrátime neskôr „s chladnou hlavou“, vôbec sa nejaví taký akútny alebo je už vyriešený.

Pokračujeme naučením sa správnemu držaniu tela. A tu sa nám osvedčil pilates. Dôkladné a vedomé precvičenie hlbokého stabilizačného systému, tzv CORE, centra sily tela, stiahnuté bruško, pevný chrbát, zdvihnutá brada a ramená zatlačené dozadu. Istý krok a úsmev na perách z vylúčených endorfínov po cvičení.

Moja metóda Terapia Pohybom / Office Pilates prináša do kancelárií odbúranie napätia, posilnenie tela, povzbudenie duše, objavenie svojich limitov a ich následné prekonanie. Rozvoj osobnosti prostredníctvom pohybu a dychu. Pohyb je kľúčom k životu. Moje tréningy sú zamerané na individuálnych klientov ako aj korporátnych / skupinových klientov. Naučíme sa odstraňovať následky stresu, ako sú napríklad pocity vyhorenia, nespavosť, nervozita, apatia, nezáujem o prácu a okolie/ o seba, pracovná absencia a zvýšená chybovosť. Chceme sa naučiť a obnoviť pocity šťastia, vitality, záujmu o život o seba a okolie a napredovania, čo oceníme sami, ako aj firmy vo forme motivovaných a spokojných zamestnancov.

Pravidelné pohybové návyky majú dopad na pozitívny dlhodobý výkon zamestnancov a medziľudské vzťahy. Tréning v kancelárii v malých skupinkách počas  50 minút zvládne každý.

Pilates ťa neoberá o čas, práve naopak, čas ti dáva!

Pre viac info Sylvia Kniežová, M.A, certifikovaná inštruktorka yogy a pilates,

Mail: skniezova@gmail.com

Instagram/pilates.lady

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne