10 výhod cesnaku pre krásu kože, vlasov a tela

0

Kozmetické výhody cesnaku by ste nemali podceňovať, pretože sila ktorá sa ukrýva v strúčiku cesnaku pomáha pri rôznych problémoch!

Cesnak je úžasná rastlina. Má výraznú štipľavú chuť a okrem toho, že je populárnou zložkou v kuchyni existuje i veľa kozmetických výhod cesnaku, o niektorých ste pravdepodobne ešte nepočuli.

Kozmetické výhody cesnaku sa nesmú podceniť, pretože sú pre mnohé problémy účinným a prirodzeným riešením!

Možno budete prekvapený tým, že táto bežná rastlina má nielen veľa zdravotných výhod, ale i rôzne kozmetické výhody pre zlepšenie vzhľadu pokožky, vlasov a ďalšie! Stačí si prečítať zoznam nižšie:

1. Eliminuje akné a pupienky

Zďaleka najlepším prostriedkom na akné a pupienky je cesnak. Je to preto, že cesnak je bohatý na antibakteriálne a antimikrobiálne látky ktoré ničia baktérie spôsobujúce akné. Dokonca lepšie ako lieky kúpené v lekárni! Používajte cesnak ako bodové ošetrenie na akné a pupienky jemným trením plátkov cesnaku s trochou medu. Nezabudnite si ešte pred tým vykonať test na vnútornom zápästí, aby ste sa uistili, že nie ste alergický/á na cesnak.

2. Stimuluje rast vlasov

Skúšate nechať si narásť dlhšie vlasy? Vyskúšajte vlasový olej s cesnakom, ktorý môžete do vlasov aplikovať každý. Zahrejte kokosový olej a v ňom rozmiešajte rozdrvené cesnakové strúčiky. Oceďte do fľaše. Táto infúzia je veľmi účinná v podpore rýchlejšieho rastu vlasov.

3. Spomaľte vypadávanie a rednutie vlasov

Postrehli ste zrazu vypadávanie vlasov z akéhokoľvek dôvodu? Cesnak by mohol byť tou správnou odpoveďou. Dokonca aj rednutie vlasov môže viesť k nevzhľadným medzerám vo vlasoch. Skúste aplikovať šťavu z cesnaku na pokožku hlavy. Cesnak stimuluje vlasové folikuly a robí vlasy silnejšími a hustejšími.

4. Lieči lupiny

Jeden z najlepších liekov proti lupinám je cesnak. Množstvo zlúčenín v cesnaku, vrátane síry, alicínu a vzácnych minerálov pomáha zastaviť tvorbu lupín a zanechá vlasy čisté a žiarivé.

5. Čistí uhry

Výskyt pupienkov a uhrov môže byť znížený použitím cesnaku. Zlúčeniny obsiahnuté v cesnaku pomáhajú redukovať veľkosť pupienkov, čím ich robí oveľa menšími a menej výraznými. Zabraňuje tiež infikovaniu pórov a zanechaniu jaziev.

6. Bohatý na antioxidanty

Množstvo antioxidantov v cesnaku je naozaj pozoruhodné. Sme neustále bombardovaní voľnými radikálmi zo znečistenia a toxínov okolo nás. Antioxidanty v cesnaku pomáhajú neutralizovať oxidačný stres spôsobený voľnými radikálmi, čo pomáha v boji proti starnutiu a udrží našu krásu dlhšie.

7. Prirodzená liečia plešatosti

O všetkej zelenine bohatej na zlúčeniny síry, ako je cesnak, kapusta a cibuľa, sú hovorí, že dokáže zvrátiť plešatosť. Síra v cesnaku zohráva dôležitú úlohu pri prirodzenej liečbe plešatosti. Aplikujte šťavu z cesnaku  na postihnuté miesta pre regeneráciu vlasov.

8. Pre zdravie nechtov

Máte krehké a slabé nechty ktoré sa ľahko lámu? Trením cesnaku si ich môžete posilniť, pretože jeho antioxidačné vlastnosti posilňujú nechty. Cesnak môže tiež napraviť a zabrániť infekciám v nechtoch a koži okolo nich. Zfarbené a žlté nechty môžu byť tiež rozjasnené šťavou z cesnaku.

9. Lieči kožné hubové infekcie

Plesňové infekcie sa môžu objaviť kdekoľvek na koži a môžu byť skutočne nepríjemné. Keď sa plesňová infekcia vyskytne na pokožke hlavy, môžu spôsobiť i vypadávanie vlasov. Cesnak má silné protihubové vlastnosti, ktoré dokážu odstrániť tieto infekcie.

10. Pomáha pri chudnutí

Štíhla postava výrazne prispieva ku všeobecnej kráse a atraktívnosti. Cesnak pomáha zrýchliť metabolizmus a spáliť tak kalórie rýchlejšie. To vám pomôže schudnúť. Cesnak je tiež výborný aj na trávenie.

Upozornenie: Cesnak je silný a môže spôsobiť pocit pálenia, ak sa používa priamo na pokožke a vo veľkých množstvách. Pred aplikáciou ho premiešajte s ďalšími prísadami, ako je napríklad mlieko, voda alebo med.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne