9 výhod vlašských orechov pre kožu a vlasy

0

Vlašské orechy, ktoré patria k rodu Juglans sú dostupné v mnohých odrodách. Pravidelná a mierna konzumácia vlašských orechov je veľmi prospešná pre naše zdravie kvôli množstvu základných živín, ako sú vitamíny, minerály, antioxidanty, esenciálne mastné kyseliny ako Omega-3, Omega-6 atď. Prítomnosť týchto zlúčenín robí vlašské orechy prospešnými nielen zdraviu, ale aj vlasom a pokožke.

Prínosy vlašských orechov pre pleť

1. Pomáha od vrások, jemných liniek a predčasného starnutia

Vlašské orechy sú vynikajúcim zdrojom antioxidantov a vitamínov B. Prítomnosť týchto zlúčenín robí vlašské orechy veľmi prospešné pri boji proti známkam starnutia, ako sú vrásky, jemné linky, starecké škvrny a podobne. Taktiež spomaľujú predčasné starnutie. Je to preto, že antioxidanty ako vitamín E prítomné v orechoch stabilizujú voľné radikály v tele a tým im zabraňujú v poškodzovaní kožných buniek. Okrem toho vitamín B zlepšuje náladu tým, že uľavuje od stresu a tým je nepriamo prospešný pre pokožku.

2. Zanecháva pokožku hydratovanú

Niektorí ľudia zanedbávajú dostatočnú hydratáciu pokožky a tak je ich pokožka suchá a šupinatá. Ak trpíte problémom so suchou kožou, potom pravidelne vmasírujte do pokožky teplý orechový olej. Ten poskytne hydratáciu pokožky a súčasne udržiava pokožku vyživovanú, zdravšiu a vyživuje kožné bunky.

3. Poskytuje úľavu od tmavých kruhov a opuchnutých očí

Vlašské orechy sú veľmi účinné v boji proti tmavým kruhom pod očami a opuchnutých očných viečok. Pre tento účel pravidelne nanášajte teplý orechový olej na postihnuté miesta. Tmavé kruhy zblednú a pre vaše oči to bude mať utišujúci účinok. Uľavíte pokožke okolo očí a opuchy zmiznú v priebehu času.

4. Doprajte si žiarivú pokožku

Prítomnosť veľkého množstva živín, ako vitamínov, minerálov, antioxidantov atď. spôsobuje, že vlašské orechy sú veľmi prospešné pre pokožku a jednou z výhod je schopnosť orechov ju rozjasniť.

Za týmto účelom môže byť použitá pleťová maska z vlašských orechov pripravená zmiešaním štyroch vlašských orechov, dvoch čajových lyžičiek ovsa, jednej čajovej lyžičky medu, jednej čajovej lyžičky smotany a štyroch kvapiek olivového oleja.  Zmiešajte ingrediencie dohromady aby sa vytvorila hladká pasta. Aplikujte túto pastu na tvár a nechajte zaschnúť. Po určitom čase umyte tvár teplou vodou a masírujte ju kruhovým pohybom. Pravidelné používanie spôsobí, že vaša pokožka bude žiarivá, zvlhčená a bez vrások.

Prínosy vlašských orechov pre vlasy

1. Dlhé, silné a lesklé vlasy

Vlašské orechy sú veľmi prospešné pre vlasy kvôli prítomnosti niektorých živín, ako sú antioxidanty (vitamín E), draslík, omega-3, omega-6, omega-9 mastné kyseliny atď., ktoré posilňujú vlasové folikuly. Pravidelné nanášanie oleja z vlašských orechov na vlasy a vlasovú pokožku vlasy zanecháva zdravé, silné, dlhé a lesklé. Mierna a pravidelná konzumácia orechov je taktiež vhodná pre vlasy.

2. Zabraňuje plešatosti

Pravidelné používanie oleja z vlašských orechov na vlasy a pokožku hlavy posilňuje vlasové folikuly a vytvára vlasy silné a lesklé, kontroluje vypadávanie vlasov a tým zabraňuje plešatosti. Táto výhoda oleja z vlašských orechov je hlavne kvôli vitamínu E, omega mastným kyselinám a ďalším základným živinám prítomným v orechoch.

3. Pomáha pri liečbe lupín

Hydratačné vlastnosti oleja z vlašských orechov veľmi uľahčujú liečbu lupín (čo je bežný problém vlasov, ktorý postihuje mnohých ľudí po celom svete). Olej z vlašských orechov je široko používaný pri výrobe vlasových olejov a tieto oleje nielen poskytujú úľavu od lupín, ale zlepšujú aj silu i lesk vlasov.

4. Udržuje vlasovú pokožku zdravú

Pravidelné používanie oleja z vlašských orechov je dobré pre našu pokožku hlavy, pretože ju udržuje hydratovanú a tak znižuje výskyt vlasových problémom ako dermatitída. Antifungálne vlastnosti oleja z vlašských orechov sú prospešné pre liečbu infekcií vyvolaných kožnými červami a zaručujú, že naša pokožka hlavy zostane zdravá a čistá. Zdravá pokožka hlavy je veľmi dôležitá pre udržanie zdravých vlasov.

5. Vyzdvihuje prírodnú farbu vlasov

Vlašské orechy sú dobrým zdrojom množstva bielkovín a pravidelné používanie oleja z vlašských orechov na vlasy a pokožku hlavy zabezpečuje, že naše vlasy si zachovajú svoju prirodzenú farbu a zdravšiu žiaru.

Share.

About Author

mm

Andrej Kesely sa narodil v roku 1980 v Trnave, v znamení rýb. Je slobodný, 0 detí. Má akademický titul Ing. zo Žilinskej Univerzity a Mgr. z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti pracuje ako SZČO v oblasti internetového marketingu. Vaše podnety a názory mu môžete zasielať na ak.vitalne@gmail.com. Instagram: ak.vitalne