5 vecí, ktoré majú ľudia úplne nesprávne o ženách a sexe

5 vecí, ktoré majú ľudia úplne nesprávne o ženách a sexe

Neverte klišé. Healthy skúma, čo sa skutočne deje v našich spálňach. Muži myslia na sex každých šesť sekúnd. Ženy predstierajú bolesti hlavy, aby sa im vyhli. Klišé, ale pravdivé, však? Zamysli sa znova. Nové štúdie zistili, že mnohé stereotypy týkajúce sa žien a sexu sú úplne nepravdivé.  „Nedá sa poprieť, že ženy majú nižšie hladiny testosterónu ako muži,“ hovorí doktorka Dawn Harperová. „A vieme, že testosterón má kľúčový vplyv na sexuálnu túžbu. To však neznamená, že ženy budú chcieť alebo si užívať sex menej ako muži.‘ Milióny žien, ktoré si kúpili Päťdesiat odtieňov sivej, by pravdepodobne súhlasili.

Ženy nemajú libido

„Ak sa zdá, že libido žien v stredných rokoch skutočne stúpa,“ hovorí autorizovaný psychológ Simon Parritt. Nanešťastie pre nás, práve vtedy sa zdá, že mužské libido klesá. „U mužov si v strednom veku vyberajú svoju daň faktory životného štýlu, ako je stres, alkohol a prírastok hmotnosti, čo môže znížiť ich túžbu po sexe,“ hovorí Parritt. Môže to byť dôvod, prečo celosvetový predaj vibrátorov teraz dosiahol 5,5 miliardy libier ročne?

Ženy sú v spálni pasívne

Jeden muž napísal knihu, ktorá úplne vyhodí každý mýtus o ženskej sexuálnej túžbe z okna. Daniel Bergner po čom ženy túžia? opisuje štúdie Kim Wallenovej na observatóriu primátov Emory University, ktoré ukazujú, že samice opíc rhesus sú „agresormi, vládcami, iniciátormi sexu“. Bergner hovorí, že Wallenove štúdie boli do značnej miery ignorované, pretože sú v rozpore s uznávanou myšlienkou, že ženy sú v spálni pasívne.

Muži majú vyššiu sexuálnu túžbu ako ženy

„Myslím si, že ženy pravdepodobne lepšie znášajú nedostatok sexu ako muži,“ hovorí Parritt. „Pretože intimitu môžu získať inde, ako napríklad objímanie priateľov a blízky kontakt so svojimi deťmi. Pre mnohých mužov je však sex často jediným zdrojom intimity, takže je pravdepodobnejšie, že sa budú sťažovať na jej nedostatok.“  To neznamená, že ženy netrpia obdobiami nízkej sexuálnej túžby. „Ženy sú oveľa náchylnejšie na hormonálne zmeny, a to ako mesačne, tak aj počas celého života,“ vysvetľuje Dr Harper. „A to má vplyv na libido.“

Sex musí byť spontánny

Nielenže sa musíme o sexe viac rozprávať, ale musíme si ho aj naplánovať. „Existuje myšlienka, že sex by mal byť spontánny a inštinktívny,“ hovorí Andrew G Marshall, autor knihy I Love You But You Always Put Me Last. „Ale keď žijete spolu a obaja máte prácu a deti, nič nie je. Musíte to naplánovať, inak sa to nestane.“  Nie, nie je to sexi, ale nešli by ste do posilňovne, keby ste to nechali na spontánnosť a mysleli si, ako dobre sa potom cítite. „Páry tiež uviaznu v „diere všetko alebo nič“,“ dodáva Marshall. „Je to buď plný prenikavý sex, alebo ležanie chrbtom k sebe v posteli. Kľúčom je tráviť čas v strednom pásme, maznať sa, bozkávať, masírovať, znovu sa fyzicky spájať.“

Ženy sa nedajú ľahko vzrušiť

Bergner opisuje štúdiu psychologičky Meredith Chivers, v ktorej boli muži a ženy napojení na genitálne senzory a boli im premietané klipy erotických filmov vrátane sexu páru, lesbického sexu, gay sexu a dvoch kopulujúcich opíc bonobo.  Zaujímavosťou je, že kým senzory ukázali, že mužov vzrušujú len niektoré klipy, ženy boli zapnuté všetkými. Možno nepremýšľame o sexe tak často ako muži (ženy vraj myslia na sex 10-krát denne a muži 20), ale nech sa na to pozriete akokoľvek, rozhodne to zvládneme.

Foto a Zdroj: Healthy Magazine / Autor: Beth Gibbons

Návrat hore