Čo to robí... aloe vera ?

Čo to robí… aloe vera ?

Aloe vera sa po stáročia používa pri mnohých ochoreniach, od zmierňovania kožných ťažkostí až po reguláciu trávenia.

Čo je to?

Špicatá rastlina, ktorej listy obsahujú číry gél, ktorý je možné aplikovať lokálne na pokožku. Vysušenú žltú šťavu z listovej bazy možno rozriediť na šťavu a použiť ako vnútorný liek. Aloe vera obsahuje protizápalovú kyselinu salicylovú, polysacharidy, ktoré podporujú rast a obnovu pokožky, a glykoproteíny na zníženie bolesti.

Čo to robí?

Upokojuje kožné problémy: Pomáha liečiť a zmierňovať príznaky ekzému, psoriázy, rezných rán, popálenín, odrenín a vyrážok (vrátane tepelných vyrážok) a uštipnutí hmyzom. Je tiež ideálnym chladivým ošetrením po opaľovaní.

Podporuje trávenie: Zmierňuje nadúvanie, bolesť a zápchu. Môže tiež pomôcť pri symptómoch syndrómu dráždivého čreva – klinická štúdia v International Journal of Clinical Practice naznačuje, že je to kvôli jeho protizápalovému účinku.

Znižuje cystitídu: Symptómy úplne vymizli u viac ako polovice pacientov s intersticiálnou cystitídou liečených v Urology Wellness Centre, Florida, USA.

Zmierňuje bolesť pri artritíde: Denná dávka čerstvej šťavy zmierňuje bolesť a zápal artritických kĺbov

Zmierňuje problémy so zubami: boľavé ďasná alebo vredy v ústach? Gél votrite priamo na postihnuté miesta pre protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.

Kedy to potrebujem?

Pri kožných ťažkostiach, vredoch v ústach a boľavých ďasnách a bolestivých artritických kĺboch ​​užívajte vždy, keď sa problém objaví. Užívajte denne, ak ho používate ako prostriedok na podporu trávenia.

Ako to získam?

Užívajte ho vo forme šťavy na reguláciu trávenia alebo artritickej bolesti: zmiešajte ho s lyžicou jablčného octu a strúhaným zázvorom pre skvelý liek proti bolesti. Ak sa vám zdá chuť príliš horká, vyskúšajte namiesto toho kapsuly alebo tablety. Gél aplikujte lokálne pri kožných problémoch a zubných problémoch – k dispozícii sú aj zubné pasty a ústne vody.

Buďte opatrní, ak…

Neužívajte aloe vera, ak užívate digoxín alebo diuretiká, alebo ak ste tehotná alebo dojčíte.

Foto, Zdroj a Autor: Healthy Magazine

Návrat hore