Lahodná cibuľovohríbová omáčka

Lahodná cibuľovo hríbová omáčka

Lahodná cibuľovo-hríbová omáčka Recept na zdravé vegánske jedlo so zemiakmi a hubovou omáčkou. Jednoduché vegánske a vegetariánske nápady na večeru.

ZOZNAM ZLOŽIEK RECEPTU: (2 až 3 porcie)

3 lyžice olivového oleja
65 g / 1/2 šálky cibule – nakrájanej nadrobno
1/4 soli (ja som pridala ružovú himalájsku soľ)
2 lyžice cesnaku – jemne nasekaného (4 až 5 strúčikov cesnaku)
230 g / 3+1/2 šálky šampiňónov (ja som použila šampiňóny Cremini) – nakrájané
1/2 čajovej lyžičky sušeného tymiánu
1/2 čajovej lyžičky sušeného oregana
1/2 čajovej lyžičky sušeného rozmarínu
1 čajová lyžička papriky
1/4 čajovej lyžičky kajenského korenia (voliteľné)
1 čajová lyžička bieleho octu (ja som použila biely vínny ocot)
1 polievková lyžica tmavej sójovej omáčky
20 g / 2 polievkové lyžice univerzálnej múky (obyčajnej alebo bezlepkovej)
575 ml / 2+1/2 šálky zeleninového vývaru (s nízkym obsahom sodíka)
Mleté čierne korenie podľa chuti (ja som pridala 1/2 čajovej lyžičky)

METÓDA:

Do rozohriateho hrnca pridajte olivový olej, cibuľu, 1/4 čajovej lyžičky soli a smažte, kým cibuľa nezačne karamelizovať. Pridajte nadrobno nakrájaný cesnak a smažte minútu alebo kým sa nerozvonia. Pridajte huby, sušený tymián, oregano, rozmarín, papriku, kajenské korenie, tmavú sójovú omáčku, biely ocot. Smažte asi 2 minúty alebo kým sa sójová omáčka nezredukuje a nevytvorí koncentrát.

Potom pridajte hladkú múku a smažte na strednom až stredne nízkom ohni (v závislosti od teploty vášho sporáka) asi 2 minúty alebo kým sa múka pekne neopraží, aby sa zbavila surovej chuti múky. Dávajte pozor, aby ste ju nepripálili.

UPOZORNENIE: Je veľmi dôležité, aby bola múka dobre opražená, aby bola omáčka chutná. Chuť surovej múky môže zničiť chuť omáčky.

Moringa Oleifera najvyššej kvality vypestovaná priamo v Karibiku „

Pridajte zeleninový vývar a miešajte, kým sa všetka múka nezmieša s vývarom, čím sa zabráni vzniku hrudiek múky v omáčke. Priveďte do prudkého varu. Potom znížte teplotu na minimum, prikryte pokrievkou a varte približne 10 minút.

Otvorte pokrievku, zvýšte teplotu na stredne vysokú a varte ďalšie 2 až 3 minúty alebo kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu. Vypnite oheň a pridajte čerstvo mleté korenie. Dobre premiešajte. Pred podávaním prikryte pokrievkou a nechajte 3 až 4 minúty odpočívať, aby sa chuť rozvinula.

Ak dávate prednosť hladkej omáčke, môžete omáčku precediť.

DÔLEŽITÉ TIPY:

Použite len tmavú sójovú omáčku, pretože má melasovú príchuť. Dodáva omáčke bohatosť a skvelú chuť (v porovnaní s bežnou sójovou omáčkou). Neodporúčam žiadnu náhradu za túto

Sójovú omáčku varte, kým sa nezredukuje a neskoncentruje

Po pridaní celozrnnej múky ju opražte na strednom až stredne nízkom ohni (v závislosti od teploty vášho sporáka) asi 2 minúty alebo kým sa múka pekne neopraží – aby ste sa zbavili surovej chuti múky. Dávajte pozor, aby ste ju nepripálili.
Je veľmi dôležité, aby bola múka dobre opečená, aby bola omáčka chutná. Chuť surovej múky môže zničiť chuť omáčky

Po pridaní zeleninového vývaru – MIEŠAJTE, KÝM SA VŠETKA MÚKA VMIESTÍ DO OMÁČKY. Zabránite tak vzniku hrudiek múky v omáčke

Vychutnajte si ju!

Návrat hore