Prírodné lieky na srdcovú arytmiu

Prírodné lieky na srdcovú arytmiu

Zatiaľ čo je prirodzené, že pri zvýšenej námahe alebo vzrušení sa nám srdcová frekvencia zvýši, pravidelný výskyt arytmie alebo vynechaný rytmus v srdci je viac ako len normálna reakcia. Ak zaznamenáte tieto alebo iné nezrovnalosti v srdcovom rytme, je to pravdepodobne prejav srdcovej arytmie. Liečba srdcových ochorení je veľmi citlivá práca, ale prírodné lieky, ako je horčík, jablčný ocot, kajenské korenie môžu podporiť zdravie srdca a napraviť bežné problémy, akou je napr. arytmia.

Čo je to srdcová arytmia?

Srdcová arytmia môže byť definovaná jednoducho ako problémy so srdcovým rytmom. K problémom dochádza  pri prerušení alebo znefunkčnení elektrických impulzov ktoré riadia srdcový tep. Toto prerušenie môže spôsobiť, že srdce bije príliš rýchlo, príliš pomaly alebo nepravidelne a napríklad vynecháva svoj pravidelný rytmus.

Zatiaľ čo srdcová arytmia môže spôsobiť malé až žiadne známky alebo príznaky, niektoré identifikujúce faktory sú bežné (ale to nemusí nevyhnutne znamenať, že máte vážnejší problém). Chvenie na hrudi, pomalý tlkot srdca, bolesť na hrudníku, dýchavičnosť, závraty a mdloby sú typickými ukazovateľmi arytmie.

TIP: „Histamin blocker s moringou, kurkumou a kvercetínom – herbatica.sk„

Aká je bežná lekárska odpoveď na srdcovú arytmiu?

Lekárska starostlivosť zahŕňa rôzne spôsoby liečby srdcových problémov vrátane nepravidelného srdcového tepu. Tieto liečby zahŕňajú antiarytmiká, antikoagulačnú liečbu, kalciový kanál a betablokátory, kardiostimulátory a rádiofrekvenčnú abláciu.

Aké máme prírodné možnosti liečby?

Určite sa pred začatím prírodnej liečby arytmie poraďte s vaším lekárom. Arytmie reagujú na rôzne možnosti, ale tri z najlepších sú horčík, jablčný ocot a kajenské korenie.

1. Horčík

Nedostatok horčíka je jednou z hlavných príčin arytmií, takže je možné účinne liečiť doplnkami s horčíkom. Horčík pomáha stabilizovať elektrické impulzy v srdci a zabraňuje nepravidelnostiam.

2. Jablčný ocot

Jablčný ocot pomáha odstraňovať toxíny z tela, ktoré môžu spôsobovať arytmie. Okrem toho obsahuje aj dôležité živiny, ako je horčík a vápnik, ktoré samé o sebe pomáhajú kontrolovať nervové impulzy a prietok krvi.

3. Kajenské korenie

Kajenské korenie pomáha stimulovať prietok krvi v celom tele. Keďže rýchlosť toku je takto viac regulovaná, tak je podporená aj celková funkcia srdca.

Aj keď je srdcová arytmia bežná, neznamená to, že je ju bezpečné ignorovať. Preto pri akomkoľvek podozrení kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára.

Návrat hore