5 hackov šťastia

5 hackov šťastia

Ako urýchliť svoje dobré vibrácie

Ak ste uviazli v rutine, tieto rýchle hacky na šťastie vám pomôžu cítiť sa lepšie hneď ako.

1. Nájdite svoj flow
Či už sedíte v práci, venujete sa koníčku alebo sa len hráte so svojím dieťaťom, spokojnosť, ktorá pramení z úplného pohltenia jedinou činnosťou, stláča tieto tlačidlá šťastia.

2. Nadýchnite sa
Zastavenie a sústredenie sa na prítomný okamih pomáha nechať negatívne myšlienky prísť a odísť, hovorí Coulson. Zhlboka dýchajte, pozorujte svoje myšlienky a nechajte ich odísť. Meditácia vám môže pomôcť ešte viac zlepšiť náladu.

3. Cvičte sa vo vďačnosti
Znie to síce banálne, ale funguje to. Štúdie hovoria, že ľudia, ktorí sa pravidelne sústreďujú na to, čo majú, a nie na to, čo nemajú, sú emocionálne odolnejší. MJ Ryan navrhuje začať tým, že si každý deň poviete tri veci, za ktoré ste vďační.

4. Získajte podporu
K emocionálnej pohode najviac prispieva silná sieť rodiny a priateľov. Po celom Spojenom kráľovstve vznikajú „kaviarne šťastia“, iniciatíva organizácie Action for Happiness, ktorá pomáha ľuďom poskytovať si vzájomnú podporu.

5. Vychutnajte si dobré veci
Od dobrých správ v práci až po čerstvo ustlanú posteľ, zamerajte pozornosť na pozitívne zážitky – veľké či malé, hovorí doktor Hanson. „Snažte sa všímať si povzbudzujúce emócie, ako je úcta, radosť a náklonnosť; váš mozog sa tak naučí pociťovať ich viac.

Foto: iStock / Zdroj: Healthy Magazine / Autor: Anna Magee

Návrat hore