Čo je echinacea ?

Čo to robí… echinacea ?

Je to obľúbená bylina na odvrátenie zimných chorôb, ale echinacea má aj množstvo iných výhod.

Čo je to?

Pôvodná americká rastlina z čeľade sedmokrásky, ktorej kvety a korene obsahujú protizápalové a antivírusové vlastnosti.

Čo to robí?

Bojuje proti prechladnutiu: Štúdia Cardiff University Common Cold Centre, na ktorej sa zúčastnilo 750 ľudí, ukázala, že užívanie troch dávok tinktúry z echinacey denne počas štyroch mesiacov znížilo počet prechladnutí, ktoré účastníci ochoreli, ako aj ich trvanie. Bylina pôsobí tak, že stimuluje tvorbu bielych krviniek v tele.

Znižuje zápal: Podľa čínskej štúdie majú esenciálne oleje bylinky protizápalový účinok. V prípadoch gastritídy bylina znižuje zápal v žalúdočnej výstelke.

Udržuje kvasinkovú infekciu na uzde: Zdá sa, že užívanie echinacey znižuje mieru recidívy tejto bežnej infekcie. Obsahuje protiplesňové zložky, ktoré môžu pomôcť priamo bojovať proti kvasinkám a iným plesniam.

Zmierňuje kožné infekcie: Bylina sa často používa na liečbu kožných problémov, ako sú vredy, vredy, abscesy, rany a popáleniny. Jeho protizápalový účinok sa využíva aj pri ekzémoch a psoriáze.

Kedy to potrebujem?

Počas celej zimy: niektorí ľudia berú dennú dávku počas obdobia prechladnutia a chrípky. Okrem toho vezmite, ak trpíte niektorým z vyššie uvedených stavov.

Ako to získam?

Vezmite: Echninacea je dostupná vo forme čajov, tinktúr, piluliek a kapsúl. Tinktúra sa však považuje za najlepšie absorbovanú a najrýchlejšie účinkujúcu. Je dostupný aj ako sprej na bolesť hrdla a ako krémy a pleťové vody na kožné problémy.

Buďte opatrní, ak…

Vyhnite sa echinachee, ak ste alergický na nechtík, ambróziu alebo akékoľvek iné rastliny a ak užívate imunosupresíva.

Foto, Zdroj a Autor: Healthy Magazine

Návrat hore