Prekvapivé výhody medu pre všetky typy vlasov

Prekvapivé výhody medu pre všetky typy vlasov

Med je každodenná zložka, ktorú môžete ľahko získať z kuchynskej špajze. Je to prírodná surovina, ktorá sa hodí na rôzne účely a je nevyhnutná. Med sa dá napríklad prehltnúť a použiť na pokožku alebo vlasy.

Ukázalo sa, že používanie medu na vlasy prináša neuveriteľné výhody. Okrem toho tieto výhody viedli k tomu, že si ľudia osvojili prirodzenejšie spôsoby starostlivosti o vlasy pomocou prírodných produktov, ako je med.

Najlepšie na tom je, že med sa hodí na všetky typy vlasov; dokonale vyhovuje vašim vlasom, či už máte vlasy 3A alebo 4C. Tu sú prekvapivé výhody pridania medu do vašej starostlivosti o vlasy.

Zvýšenie rastu vlasov

Jednou z výhod medu pre vaše vlasy je zvýšený rast. Mnohí ľudia však, žiaľ, preskakujú prekážky v snahe pridať vlasom centimetre bez toho, aby zvážili jednoduché prostriedky, ako je med.

Med podporuje rast epitelových buniek, ktoré tvoria folikuly vašich vlasov. Vďaka väčšiemu počtu epitelových buniek majú vaše vlasy optimálne prostredie, ktoré im umožňuje rásť.

Med je skvelou prírodnou možnosťou, ktorú môžete zvážiť, keď chcete, aby vám narástli vlasy, a ktorá vás nebude stáť veľa. Zvážte pridanie medu do svojho režimu ošetrovania vlasov alebo používajte vlasové produkty, ktorých kľúčovou zložkou je med.

Podpora zosvetlenia a lesku vlasov

Med obsahuje dve kľúčové zložky, ktoré z neho robia vynikajúcu alternatívu drsných bieliacich chemikálií. Patrí medzi ne glukóza a enzým nazývaný glukózooxidáza, ktorý rozkladá glukózu na peroxid vodíka.

Pri používaní chemikálií na bielenie vlasov zistíte, že hlavnou predstavovanou zložkou je peroxid vodíka. Peroxid vodíka totiž dokáže ľahko odfarbiť melanín na vašich vlasoch. Melanín je pigment, ktorý dodáva vašim vlasom prirodzenú farbu.

Med tiež podporuje lesk, pretože má zvlhčujúce a zmäkčujúce vlastnosti. Vďaka týmto vlastnostiam je med vynikajúcim hydratačným prostriedkom, ktorý preniká cez vlasové vlákna a uzamyká v nich vlhkosť, čo vedie k nádhernému lesku vlasov.

Zabraňuje vypadávaniu a lámaniu vlasov

Vo väčšine prípadov sa proteínové kúry používajú na obnovu poškodených vlasov a proti ich vypadávaniu a lámavosti. Na prirodzenejšiu proteínovú kúru môžete zvážiť použitie medu, pretože obsahuje určité množstvo bielkovín. Samotné použitie medu však nemusí byť dostatočné, preto zvážte pridanie ďalších zložiek do proteínovej kúry.

Navyše, vzhľadom na to, že vaše vlasy zostanú dostatočne hydratované, nebudete sa musieť obávať vypadávania a lámania vlasov. Používanie šampónu a kondicionéra s prídavkom medu zníži vypadávanie vlasov a prispeje k ich celkovému rastu.   

Podporuje zdravú pokožku hlavy

Med vám umožní riešiť problémy s vlasmi aj pokožkou hlavy. Vďaka nemu si môžete vyčistiť pokožku hlavy a zároveň vyliečiť všetky ochorenia, ktoré môžete mať. Jedným z najčastejších ochorení sú napríklad lupiny.

Mnohí ľudia trpia lupinami, ale dostávajú oleje, ktoré spôsobujú ich hromadenie a majú za následok väčšie poškodenie pokožky hlavy. Aby ste sa tomu vyhli, venujte čas a investujte do pridania medu do svojej vlasovej rutiny a užívajte si jeho neuveriteľné výhody.

Kondicionovanie vlasov

Med je skvelý prírodný kondicionér na vlasy, ktorý môžete použiť ihneď po použití šampónu na vlasy. Kondicionér sa používa na vlasy po ich umytí, aby sa do nich vrátila vlhkosť, o ktorú mohli prísť pri umývaní šampónom.

Väčšina kondicionérov zakúpených v obchode obsahuje zoznam vitamínov a minerálov, vďaka ktorým sú skvelou voľbou. Med však obsahuje aj antioxidanty, vitamíny, minerály a aminokyseliny, čo z neho robí vynikajúci kondicionér na vlasy. Môžete pracovať s jednoduchým domácim kondicionérom na vlasy a použiť med ako kľúčovú zložku.

Detoxikuje vlasy

Detoxikácia vlasov je ako začať odznova s čistým štítom. Ak chcete začať svoju cestu prírodných vlasov, použitie medu na detoxikáciu vlasov a odstránenie všetkých nežiaducich produktov je významným krokom.

Vlasy môžete detoxikovať aj preto, aby ste sa pripravili na nasledujúci týždeň do ďalšieho dňa umývania. Spoliehanie sa na med pri detoxikácii vlasov vám umožní dodať vlasom živiny a zároveň odstrániť nežiaduce produkty. Najlepšie na tom je, že to môžete urobiť prirodzene bez použitia akýchkoľvek vyrobených produktov.

Foto: Freepik / Zdroj a Autor: Wellbeing Magazine

Návrat hore