Vrásky na krku a dekolte

Vrásky na krku a dekolte – ako na ne?

Aby si pokožka na tvári zachovala svoj mladistvý vzhľad, vyžaduje si veľa starostlivosti. To isté platí aj o pokožke na krku a hrudníku alebo ľudovo dekolte. Ak chcete vyzerať o 5 alebo dokonca o 10 rokov mladšia, musíte sa uistiť, že pokožka tvári, krku a hrudníku je správne hydratovaná a zdravá. V tomto článku si popíšeme o tom, čo urobiť pre pevnejšiu a mlado vyzerajúcu pokožku na krku a hrudi, aby ste sa cítili dobre, uvoľnene a znova „vo svojej koži“.

Vrásky na krku a dekolte – čo sú zač a kde sa vzali?

Rovnako ako tvár, tak aj krk a hrudník sú náchylné ku vzniku vrások. Ako starneme, produkcia kolagénu sa spomaľuje a tým sa redukuje pružnosť pokožky. Tento proces sa môže tiež urýchľovať v dôsledku slnečného žiarenia. Bez kolagénu a svojej prirodzenej pružnosti sa koža sa začne prehýbať, čo spôsobuje vrásky. Existujú rôzne typy vrások hrudníka a krku, ale najbežnejšie v tvare vodorovných čiar, tzv. „náhrdelník“ – rozvíjajú sa vodorovne cez krk, rovnako ako náhrdelník.

Primárnou príčinou pre výskyt týchto vrások je starnutie,  ale aj iné faktory zohrávajú veľkú úlohu. Z nich spomeňme napríklad:

Slnko

Slnečné UV žiarenie rozkladá tvorbu kolagénu a zhoršuje pružnosť pokožky. Na druhej strane, urýchľuje proces starnutia a vytvárania vrások.

Soláriá

Sú rovnako škodlivé ako samotné slnečné žiarenie. Soláriá takisto môžu spôsobiť rôzne kožné ochorenia.

Nedostatok starostlivosti o pokožku

Väčšina ľudí jednoducho zanedbáva starostlivosť o pokožku krku a v oblasti dekoltu. Aj v prípade, že dodržujú prísnu starostlivosť o pleť, krk a dekolt sú zvyčajne prehliadané. Koža v týchto oblastiach nedostane živiny, ktoré potrebuje aby zostala hydratovaná, hladká a pevná, a to urýchľuje proces jej starnutia.

Pozícia spánku

Poloha v akej spíte má významný vplyv na pokožku. Napríklad ak spíte na bokoch, vyvíjate obrovský tlak na kožu tváre, krku a aj hrudníka, pretože koža je „nútena“ každú noc sa komprimovať a to zhoršuje jej pružnosť. V ideálnom prípade by ste mali spať na chrbte.

Odev

Aj oblečenie a spodné prádlo, ktoré nosíte môže hrať významnú úlohu pri tvorení vrások na krku a hrudi. Napríklad ak budete nosiť podprsenku, ktorá je príliš tesná a to až tak, že tlačí kožu v oblasti hrudníka, podporujete tým tvorbu vrások. Na druhú stranu podprsenku, ktorá je príliš veľká spôsobuje, že vaše prsia ovísajú a to tiež nie je dobrá správa pre vašu pokožku.

Fajčenie

Fajčenie, je celkovo zlé pre vaše zdravie a tiež zhoršuje kvalitu pokožky. Nikotín spôsobuje zúženie krvných ciev vo vonkajších vrstvách pokožky, ktoré negatívne ovplyvňuje prietok krvi.  A tak pokožka nedostane živiny, ktoré potrebuje aby zostala zdravá a pevná.

Ako na pevnú a hladkú pokožku na krku a hrudi?

Tu je niekoľko tipov a trikov, ako získať pevnú a zdravú kožu na krku a hrudi, odstránenie vrások a zabránenie vzniku nových:

pri pravidelnej bežnej starostlivosti o pleť, namiesto toho aby ste sa zamerali len na tvár, rozšírte čistenie aj na krk a dekolt. Takto odstránite odumreté kožné bunky a urýchliť proces obnovy nových

nosiť oblečenie vyrobené z prírodnej tkaniny

jedzte zdravú a vyváženú stravu, ktorá obsahuje veľké množstvo vitamínov (najmä vitamíny A, C a E), minerálov a ďalších živín

cvičenie – fyzická aktivita je prospešné pre vaše celkové zdravie ako aj kvalitu pokožky

prísun tekutín – hydratácia je kľúčom k zdravej pokožke

prestaňte fajčiť – je to dobré aj pre vaše celkové zdravie

Používajte kvalitné produkty, ktoré sú formulované tak, aby liečili, opravovali a omladzovali pokožku na krku a na hrudi. Napríklad krémy značiek Juvena Specialists, Clarins alebo Estée Lauder sú známe a časom preverené. Ale ťak ako všade, neplatí, že najlepší krém je ten najdrahší.

Záver

Aj koža na krku a dekolte je náchylná k tvorbe vrások, rovnako tak ako na tvári a preto si vyžaduje rovnako veľkú starostlivosť. Našťastie vrásky možno liečiť a s využitím vhodného produktu a môžete aj minimalizovať a zabrániť tvorbe nových vrások. Pamätajte si, že pravidelný režim starostlivosti o pleť je veľmi dôležitý a nikdy nezanedbávajte krk a hrudník.

Nehnuteľnosti, reality, inzercia zdarma – realitypark.sk

Návrat hore