Ako zostať fit, teraz pracujeme hybridne

Ako zostať fit, teraz pracujeme hybridne: 4 fitness hity

Teraz, keď je oficiálne jar a dni sú čoraz svetlejšie, možno zistíte, že váš kalendár sa zapĺňa pracovnými a spoločenskými záväzkami, takže vám zostáva málo času na udržiavanie kondície. Tu sú naše odborné rady, ako si udržať motiváciu aj v tých najrušnejších časoch.

Pre mnohých z nás bola pandémia okrem iného šancou dostať sa do kondície. Podľa Sport England počas prvých šiestich týždňov blokády v roku 2020 dve tretiny z nás uviedli, že aktívna aktivita je dôležitá pre naše duševné zdravie. Medzitým výskum uskutočnený v roku 2021 zistil, že 52 % spotrebiteľov v Spojenom kráľovstve cvičilo doma – 31,7 % z nich predtým pravidelne necvičilo.

A dopady tejto zvýšenej aktivity sú evidentné. V skutočnosti výskum uskutočnený spoločnosťou Vitality v spolupráci s RSA (Kráľovská spoločnosť pre umenie, výrobu a obchod) v roku 2020 znížil riziko prijatia do nemocnice v dôsledku COVID-19 o 28 %.

Aj keď je každý pracovný model iný a život po uzavretí pre mnohých videl hybridnejší spôsob práce, skutočnosťou je, že mnohí z nás stále tlačí čas, keď sa vraciame k „normálnejšiemu“ spôsobu života.

Ako teda môžeme zabezpečiť, aby kondícia (a jej výhody) zostala vysoko na našich zoznamoch úloh? Tu sú štyri jednoduché kroky, ktoré môžete začať podnikať už dnes a ktoré vám pomôžu dostať sa – a udržať sa – v pohybe.

1. Urobte malé kroky

Ak sa snažíte udržať si svoje fitness návyky, najprv si uvedomte, že je to normálne. „Tak ako sme sa museli prispôsobiť WFH, budeme sa musieť prispôsobiť aj tomu, že sme späť v práci,“ vysvetľuje Jonathan Kibble, vedúci cvičenia a fyzickej aktivity v Vitality. V závislosti od toho, kde sa nachádzate, možno zistíte, že trávite viac času dochádzaním a prirodzene máte menej času na aktivity.

Aj keď sa čas, ktorý môžete venovať cvičeniu, môže líšiť od vášho predpandemického výstupu, neznamená to, že to, čo robíte, je menej dôležité alebo efektívne. „Je až príliš ľahké uviaznuť v myšlienke všetko alebo nič a pomyslieť si: „Takto vyzeralo moje cvičenie, keď som pracoval z domu a nemôžem to robiť, takže sa to vôbec neoplatí robiť. “ hovorí Michelle Segar, vedkyňa v oblasti udržateľnej zmeny správania. Namiesto toho Michelle odporúča pristupovať k tomu, čo ste skutočne schopní robiť, s pozitívnejším myslením; vaša rutina sa možno zmenila, ale to, čo robíte, neznižuje hodnotu.

Skúste toto: cvičenie snacking

Ak nemôžete cvičeniu venovať hodiny, krátke, „snackové“ návaly kondície – či už je to 15-minútový HIIT tréning počas obedňajšej prestávky alebo chôdza po schodoch namiesto výťahu v kancelárii – by nemali byť pričuchnutý.

„Vykonajte dlhšie aktivity, keď máte priestor, a keď nemáte, vychutnajte si „občerstvenie pri cvičení“. Všetky prispejú k vášmu celkovému cvičeniu,“ vysvetľuje Chris Shambrook, konzultant športovej psychológie v The Performance Room.

2. Nájdite svoje „prečo“

Je ľahké myslieť na cvičenie ako na niečo, čo musíme vtesnať do našich už aj tak zaneprázdnených životov, a že ak to neurobíme, zlyhali sme. Je však rovnako dôležité zvážiť, prečo chcete cvičiť, aké výhody vám to môže priniesť a aké ciele by ste pri tom chceli dosiahnuť.

„Vzhľadom na viac prekážok, ktoré bránia byť aktívnym, je dôležité, aby sa ľudia sústredili na to, prečo cvičia a čo tým chcú dosiahnuť,“ hovorí Shambrook. ‚Je to oveľa súcitnejší prístup k tomu, aby sa cvičenie stalo súčasťou vášho života, než aby ste si mysleli, že by ste ‚mali‘ cvičiť.“

Skúste toto: písanie denníka

Predtým, ako sa pustíte do ďalšieho cvičenia, či už je to beh po parku alebo naskakovanie na trenažéroch, namiesto toho, aby ste naskakovali do auta, aby ste si niečo spravili, zamyslite sa nad tým, prečo to robíte – a ako sa budete cítiť potom. Všímajte si všetky myšlienky a pocity, ktoré vás napadnú, a použite ich na to, aby vám pomohli stanoviť si osobné ciele v oblasti fitness.

Písanie do denníka vám môže pomôcť upevniť vaše myšlienky na činy. Dávajte si však pozor, aby ste na seba nevyvíjali príliš veľký tlak alebo aby ste si nedávali nereálne ciele. „Mnohí z nás sa rozhodujú, či z nás nekvapká pot alebo či sme tomu nevenovali celú hodinu, to sa nepočíta,“ hovorí Kibble. „Vyvíjanie tlaku na cvičenie zvyčajne pochádza z pocitu, že sa musíte každý týždeň zmestiť hodiny intenzívneho cvičenia, čo nie je tento prípad.“

3. Vybudujte aktivitu v

Takže ste si stanovili svoje cvičebné ciele a ste odhodlaní prijať fitness, keď môžete. Ale čo ak sa stále snažíte nájsť čas na rozhýbanie tela kvôli neuveriteľne hektickej rutine? Môže sa zdať, že medzi osemhodinovou šichtou a nekonečným zoznamom úloh je sotva čas na večer, nieto ešte celý fitness režim.

Skúste toto: len sa viac hýbte

Shambrook odporúča zamyslieť sa nad tým, ako do svojho pracovného týždňa zakomponovať menej štruktúrovanú aktivitu. Je nejaká časť vášho dochádzania, ktorá by mohla byť napríklad aktívnejšia? Existuje úsek, po ktorom by ste mohli chodiť, bicyklovať alebo behať, prípadne by ste mohli vystúpiť z autobusu či vlaku o jednu zastávku skôr, ako to potrebujete?

Alebo sú vo vašom pracovnom dni body, do ktorých by ste mohli vtlačiť trochu viac kondície? Ak pracujete v kancelárii, prečo neskúsiť pri pracovnom hovore použiť stojaci stôl alebo „chodiť a rozprávať“? Budete prekvapení, koľko príležitostí na rozhýbanie tela nájdete.

4. Skúste niečo nové

Prijatím flexibilného rozvrhu a flexibilných foriem fitness môžete dokonca objaviť obľúbené nové cvičenie v procese. „Ak zisťujete, že sa nemôžete dostať na svoje obľúbené hodiny, hľadajte niečo iné, než aby ste sa zastavili,“ radí Kibble. ‘Alebo si nájdite telocvičňu, kde sa určité hodiny konajú niekoľkokrát týždenne v rôznom čase, čím je väčšia pravdepodobnosť, že bude zodpovedať vášmu rozvrhu.‘

Pokiaľ ide o nájdenie správnej aktivity pre vás a vašu rutinu, rada Kibble je jednoduchá: robte niečo, čo vás baví. „Často sa dostávame do pasce, keď si myslíme, že existuje „najlepší“ typ cvičenia. Potom sme frustrovaní, keď to nedokážeme zapadnúť a nebaví nás to alebo s tým zápasíme. Zaraďte sa do toho, čo vás baví, keď môžete, a každý deň sa hýbte, ako len môžete,“ hovorí.

Skúste toto: nájdite si nového fitness favorita

Ak by ste chceli vyskúšať niečo nové, nehľadajte nič iné ako partnerov Vitality. Od PureGym po Virgin Active, Peloton po Parkrun, zaručene nájdete niečo, čo vyhovuje vám a vášmu rozvrhu. Môžete to dokonca začať milovať aj vy.

Zistite viac o ďalších veľkých fitness trendoch tu.

Foto a Zdroj: Vitality Magazine / Autor: Laura Potter

Návrat hore