Najlepšie tipy a triky spoločnosti Expedia

Najlepšie tipy a triky spoločnosti Expedia, ktoré ušetria čas a peniaze cestujúcich v roku 2022

Uvažujete o rezervácii dovolenky, ale obávate sa nákladov? Spoločnosti Expedia a Airlines Reporting Corporation (ARC) odhalili svoje praktické cestovateľské tipy, ako si rezervovať a ako môžete ušetriť na svojej budúcej dovolenke.

Záujem o cestovanie je opäť na vzostupe. Cestovatelia sú pripravení objavovať svet a opäť zažiť dovolenku, ktorá im zmení život. S blížiacou sa Veľkou nocou, platinovým jubilejným víkendom. Letom sa zdá, že je najvyšší čas začať opäť rezervovať dovolenky na regeneráciu síl, ale so stále zjavnejšou krízou životných nákladov sa objavujú obavy z nákladov. Takmer 20 % Britov hľadá tipy na šetrenie, aby ušetrili peniaze na svojej ďalšej ceste*, preto sa Expedia a Airlines Reporting Corporation (ARC) delia o svojho dokonalého sprievodcu cestovateľskými vychytávkami, ktorý má cestujúcim pomôcť zorientovať sa pri rezervácii dovolenky v roku 2022.

Hacky na rezerváciu leteniek na rok 2022

Na základe údajov spoločnosti ARC, priemerných cien leteniek (ATP), dosiahli ceny leteniek najnižšiu úroveň v decembri 2020 a januári 2021. Hoci s rastúcou dôverou v cestovanie a s neustálym zvyšovaním dopytu, najmä v lete, sa ceny leteniek začali normalizovať na úroveň spred pandémie.

Medzitým sa ceny ATP na medzinárodné lety v priebehu roka neustále zvyšovali, avšak v porovnaní s rokom 2019 sú stále v priemere o 15 % nižšie.

Kľúčom k úspore nákladov je vedieť, v aký deň si rezervovať letenku, s akým predstihom a v aký deň cestovať.

Optimálne rezervačné okno

V prípade vnútroštátnych letov si Briti začali rezervovať svoje cesty s väčším časovým predstihom. Podiel letov rezervovaných 9 a viac týždňov vopred sa zvýšil z priemerných 20 % v roku 2019 na priemerných 25 % v roku 2021.
V prípade medzinárodných letov sa podiel letov rezervovaných 9 a viac týždňov vopred zvýšil z priemerných 40 % v roku 2019 na priemerných 45 % v roku 2020 a 50 % v roku 2021.

Ideálny deň v týždni na rezerváciu

Rezervujte si vnútroštátny let v nedeľu namiesto piatku a môžete ušetriť približne 20 %.
Ak si chcete rezervovať medzinárodné lety, platia rovnaké pravidlá, ale úspora je o niečo nižšia – 15 %.

Ak teda plánujete dovolenku, vyhraďte si v diári nedeľu, aby ste si mohli rezervovať letenky.

Ideálny deň v týždni na cestovanie

Cestujúci si zvyčajne myslia, že utorok je najlepší deň v týždni na vnútroštátne lety, ale ideálnym dňom je v skutočnosti piatok s úsporou približne 20 %.
Medzinárodné lety v piatok vám opäť pomôžu ušetriť peniaze, a to približne o 10 %.

Najlepší mesiac na cestovanie

Flexibilita pri výbere letov je skvelý spôsob, ako ušetriť na letenkách, preto sa pri rezervácii dovolenky oplatí najprv pozrieť na lety a až potom sa rozhodnúť pre mesiac.

Ak letíte v Spojenom kráľovstve, najlepším mesiacom na cestu je november, kedy môžete ušetriť až 45 % nákladov.
A ak chcete utiecť na exotickejšie miesto, ideálnym mesiacom na cestovanie je september, kedy môžete ušetriť až 40 %.

Urobte si radosť a vyberte si prémiovú dovolenku

Cestovanie v luxuse je teraz lacnejšie ako kedykoľvek predtým, pričom náklady za posledných niekoľko rokov neustále klesajú, pričom v roku 2019 stáli prémiové letenky o 380 % viac, zatiaľ čo v roku 2021 stáli o 250 % viac. To znamená, že sa oplatí dopriať si prémiovú letenku a užívať si výhody za menej peňazí.

Tipy na úspory v oblasti ubytovania na rok 2022

Často je to práve ubytovanie, ktoré môže zvýšiť náklady pri rezervácii dovolenky. Existuje niekoľko spôsobov, ako ušetriť, a nie všetky zahŕňajú nutnosť ubytovať sa niekde, kde vám to nevyhovuje! Ceny pobytov v Spojenom kráľovstve sú stále pomerne vysoké, ale vďaka niektorým z nižšie uvedených trikov môžete získať dobrú ponuku a ubytovať sa na mieste, ktoré vám bude vyhovovať.
Ideálny deň v týždni na rezerváciu

Do svojho diára si zapíšte hodinu v piatok, pretože rezervácia domáceho ubytovania v tento deň môže cestujúcim pomôcť ušetriť až 5%. Vyhnite sa rezervácii dovolenky, keď si rezervujete letenky v nedeľu, pretože je pravdepodobné, že v hoteloch uvidíte jedny z najdrahších priemerných denných cien
Ak si rezervujete zahraničnú dovolenku, rezervujte si ju v stredu a môžete ušetriť až 5 %.

Ideálny deň v týždni na pobyt

V ktorý deň sa chystáte ubytovať? Väčšina z nás uprednostňuje začať dovolenku cez víkend, ale ak sa rozhodnete začať domácu alebo medzinárodnú dovolenku v pondelok, môžete ušetriť až 10 %.

Znížte počet hviezdičiek ubytovania a ušetrite

Pri hľadaní hotelov a apartmánov na pobyt všetci vieme, aké dôležité je hodnotenie hviezdičkami. Nemusíte hľadať jednohviezdičkové ubytovanie, aby ste ušetrili, stačí, ak znížite svoj výber o jednu hviezdičku a môžete výrazne ušetriť. Ak sa rozhodnete pre päťhviezdičkové ubytovanie, ušetríte 50 % alebo ak sa rozhodnete pre trojhviezdičkové ubytovanie, môžete ušetriť 30 %.

Prenájom auta

Výlety a spoznávanie destinácií bližšie k domovu alebo odbočenie z vychodených ciest na nové miesta je trend, ktorý sme zaznamenali od začiatku pandémie. Keďže cestujúci naďalej plánujú výlety, údaje spoločnosti Expedia ukazujú, že najlepší deň na rezerváciu prenájmu auta je pondelok pre domáce cesty. Pre cestovateľov, ktorí skúmajú medzinárodné výlety, je najlacnejším dňom na rezerváciu prenájmu auta sobota. Medzitým býva najlacnejším dňom pre domáce rezervácie prenájom auta utorok. Nedeľa je najlepším dňom pre medzinárodné cesty.

Zaraďte sa do balíka a ušetrite

Pri rezervácii dovolenky sa oplatí zvážiť rezerváciu letov a ubytovania spoločne, pretože spojením môžete dosiahnuť určité úspory. Ak si rezervujete letenky cez Expediu, môžete ušetriť až 10 % vďaka ich balíkovým ponukám. Čo znamená, že vám zostane viac na ďalší zaujímavý výlet alebo na mesačné výdavky.

Foto: Freepik / Zdroj a Autor: Vitality

Návrat hore