7 afrodiziakálnych superpotravín na zlepšenie vášho sexuálneho života

7 afrodiziakálnych superpotravín na zlepšenie vášho sexuálneho života

Nie sú to len ustrice a šampanské

„Niektoré rastliny v kultúrach po celom svete zohrávali dôležitú úlohu pri zvyšovaní libida, milovania a plodnosti,“ hovorí odborníčka na výživu a autorka Juliette Bryantová z Juliette’s Kitchen o potravinách s afrodiziakálnymi účinkami. „Pri výskume mojej najnovšej knihy Superpotraviny a ich využitie som sa zaoberala ich starovekým využitím a moderným vedeckým výskumom.

Práve včas na Valentína nám Juliette poskytla sedem superpotravín, ktoré prirodzene podporujú váš sexuálny apetít. Prekvapuje vás niektorá z nich?

1. Kakao

‚Potravina lásky‘ Čokoláda je už dlho známa ako potravina lásky, v skutočnosti je to legendárne afrodiziakum. Kráľ Mayov údajne pil kadečo so špeciálnym kakaovým nápojom, aby udržal aktivitu svojho 300-členného háremu. Kakao (surová čokoláda) je bohaté na živiny, ako je chemická látka nazývaná anandamid (chemická látka blaženosti) a teobromín, ktoré zlepšujú funkciu mozgu a pomáhajú nám cítiť sa dobre. Byť v dobrom duševnom rozpoložení je niečo, čo je nevyhnutné pre radostné milovanie. Kakao je biologicky najdostupnejším zdrojom horčíka, vďaka čomu je užitočné pre srdce, mozog a hormonálne zdravie, pričom horčík je bežný minerál, ktorého majú ľudia nedostatok. Musíme si uvedomiť, že nedostatok živín vedie k slabej výkonnosti (a zlému zdravotnému stavu). Ak chcete podávať čo najlepšie výkony, je nevyhnutné dodávať telu to najlepšie palivo.

Upozorňujeme, že mnohé z prospešných živín kakaa sa ničia pri pražení a pri pridávaní mliečnych výrobkov a rafinovaného cukru. Najlepšie je konzumovať ho v surovom stave, ktorý je teraz bežne dostupný v napájanej forme, v čokoládových kreáciách, smoothies alebo koláčoch, aby ste z tejto úžasnej potraviny vyťažili čo najviac.

2. Maca

Táto peruánska superpotravina je silná koreňová zelenina považovaná za prírodnú viagru. Keď ju objavili španielski nájazdníci, čoskoro zistili, že im dodáva veľkú silu, vytrvalosť a sexuálnu potenciu, preto sa jej hovorí „španielska viagra“. V súčasnosti sa užíva v práškovej forme na hormonálne zdravie, je bohatá na vitamíny skupiny B, ktoré vyrovnávajú nervový systém a zvyšujú sexuálne funkcie. Skvele sa pridáva do smoothie alebo do surovej čokolády a konzumuje sa 30 minút pred milovaním.

Upozornenie: Pred užívaním v tehotenstve sa poraďte s lekárom.

3. Ženšen

Zvyšuje výdrž, silu a výkonnosť.

Ide o najobľúbenejšiu bylinu v čínskej medicíne, ktorá sa na celom svete používa na zvýšenie sexuálnej vytrvalosti a sily. Ženšen je známy svojou schopnosťou zvyšovať hladinu energie, fyzickú výdrž, kognitívne funkcie a sexuálnu potenciu. Podobne ako mnohé z tu uvedených superpotravín uvoľňuje svaly a zlepšuje prietok krvi do pohlavných orgánov. Zlepšuje tiež krvný obeh.

Poznámka: Neužívať v tehotenstve.

4. Tekvicové semienka

Na zlepšenie milovania musíte byť ako športovec a zabezpečiť si plný prísun živín, aby vaše telo fungovalo na optimálnej úrovni. Tekvicové semienka (v skutočnosti mnohé semienka a orechy) majú vysoký obsah základných živín, najmä zinku, dobrých tukov a bielkovín. Tieto živiny sú samozrejme nevyhnutné pre každého a najmä muži by ich mali konzumovať pravidelne, pretože sú potrebné pre funkciu zdravej prostaty, ktorá riadi produkciu spermií. Ja ich používam rozmixované v smoothies na výrobu bezmliečneho mlieka alebo rozmixované s kakaom a datľami na výrobu energetických guličiek.

5. Reishi

Táto silná liečivá huba s tisíckami rokov používania je označovaná za „magickú hubu spálne“ a už dlho sa spája s afrodiziakálnymi vlastnosťami. Je o nej známe, že zvyšuje mužskú aj ženskú plodnosť, ako aj celkovú funkčnosť a výkonnosť organizmu. Pôsobí na podporu funkcie obličiek a močových ciest, ktoré sú v čínskej medicíne považované za domov sexuálnej sily človeka. Z huby reishi pripravujem čaj, ktorý sa mieša do čokoládových kokteilov. Môžete si ju kúpiť aj v práškovej forme a primiešať do jedál a nápojov.

6. Jahody

Potraviny nás ovplyvňujú na mnohých úrovniach, nielen svojím nutričným profilom, ale aj chuťou, štruktúrou, farbou a vôňou. Jahody majú tvar srdca, sú šťavnaté a šťavnaté a ich jasne červená farba vyvoláva pocity lásky a tepla – v našich srdciach aj v dolných oblastiach. Sú tiež bohaté na vitamín C a obsah vody, ktoré sú nevyhnutné pre funkciu buniek. Jahody považujem za obzvlášť sexuálne, keď sa namočia do surovej čokolády a podelia sa o ne s partnerom.

7. Vanilka

Jediná jedlá orchidea, vanilka, je druhým najcennejším korením na svete. Myslím si, že vďaka jej lahodnej chuti a liečivým vlastnostiam sa oplatí použiť ju na špeciálne príležitosti. Má dlhú históriu používania po celom svete, kde sa s ňou obchodovalo pre jej afrodiziakálne vlastnosti. Na tento účel sa používa zlúčenina vanilín, ktorá sa používa aj na liečbu sexuálnych dysfunkcií. Vanilka veľmi upokojuje nervový systém, pomáha pripraviť telo a myseľ na milovanie.

Autor: Juliette Bryant / Zdroj a Foto: Heathly Magazine

Návrat hore