Top 10 jesenných koktailových receptov

Objavte naše obľúbené recepty na jesenné koktaily a namiešajte si lahodné sezónne nápoje. Vyskúšajte ostružinový fizz, korenený jablkový snap alebo brilantný bramble.

Hviezdami našej ponuky jesenných koktailov sú lahodný trnkový gin, jemne korenené jablkové brandy, hrejivé varené koktaily a chute inšpirované živým plotom. Tieto sezónne kúsky obsahujú klasické ovocné kombinácie, ktoré budete chcieť popíjať celý večer.

Dobré rady, ako sa liečiť prírodnou formou, domáca liečba

Zostavte si dokonalé zábavné menu a skombinujte chladivé koktaily s hodnotnými taniermi z našej jesennej zbierky receptov. Využite tieto krátkodobé sezónne chute a pripravte si pôsobivú nátierku spolu s vhodnými nápojmi.

10 najlepších jesenných koktailov

1. Kokteil z trnkového ginu

Inšpirujte sa živým plotom a vyskúšajte náš jednoduchý kokteil z trnkového ginu. Botanický gin a jalovcový sirup vytvárajú sladkú a ostrú zmes chutí, ktorej sa jednoducho nedá odolať. Naučte sa, ako si doma pripraviť trnkový gin podľa nášho jednoduchého receptu, ktorý naplno využije jesennú hojnosť ovocia. Fľaša tohto bohatého likéru nikdy nepríde nazmar a je to vynikajúci domáci darček.

2. Kořenená jablková štrúdľa a koktail s brandy

Klasickému sidecaru zo šesťdesiatych rokov dodajte jesennú podobu s naším kokteilom s jablkovým závinom a brandy. Chuť jabĺk a škorice s nádychom orechových mandlí už nič viac neevokuje prelom ročných období. Predstavte si sladký štrúdľový dezert v tekutej podobe. Využite svoju fľašu a vyskúšajte naše ďalšie recepty na kokteily s brandy, od klasického brandy sour až po tradičný sidecar alebo singapurský sling.

3. Svarený jablčný mušt

Potrebujete niečo na zahriatie rúk a pomalé popíjanie počas chladných večerov? Vyhnite sa tradičnému varenému vínu a vyskúšajte tento ovocný varený cider. Kvapka jablčnej brandy dodáva nášmu varenému nápoju sladkú hĺbku chuti, ktorá vyváži suchý cider. Hřebíček, škorica a bobule nového korenia dodávajú veľa aromatického korenia. Ak hľadáte ďalšie nápady na varené nápoje, nehľadajte ďalej ako v našej dokonalej kolekcii.

4. Horúca čokoláda s lieskovoorieškovým krémom

Lieskové oriešky majú v Spojenom kráľovstve sezónu okolo septembra/októbra a našťastie pre všetkých sa výborne hodia k čokoláde. Táto lieskovooriešková krémová horúca čokoláda ochutená lieskovoorieškovým likérom a doplnená nadýchanou šľahačkou je okamžite obľúbenou jesennou pochúťkou. Tento recept je hrnček čistého pôžitku, ktorý je ideálny na zahriatie zvnútra.

5. Ostružinový gin fizz

Náš úžasne jemný ostružinový gin fizz je dokonalým uhasením smädu v jesenných mesiacoch. Tento jednoduchý recept dobre funguje aj s trnkovým ginom alebo ginom z čiernych ríbezlí. Dochuťte ho vetvičkou tymiánu pre ľahký závan bylinkovej chuti. Vyskúšajte si doma vyrobiť vlastnú dávku ostružinového ginu podľa nášho jednoduchého receptu na namáčanie. Ochutnajte tieto nádherné bobule a zvyšky ovocia použite na prípravu chutného džinu s vrstvami piškót a krému. Vytvorte si ďalšie recepty na ovocné koktaily a osviežujúce podania na každú príležitosť s našimi dôkladne otestovanými tipmi.

6. Whiskey sour

Vyprázdnite koktailový šejker a pripravte si údernú klasiku v podobe nášho whiskey sour. Ak sa cítite odvážne, vyskúšajte naše chuťové variácie, napríklad zázvorový, orechový s amarettom alebo dokonca New York sour s červeným vínom.

7. Šumivý nápoj s jablkovým korením

V tomto korenenom jablkovom šumivom nápoji použite bylinný akvavit alebo botanický gin. Nemáte koktailový šejker? Na pretrepanie zmesi a spojenie ingrediencií použite pohár od džemu. Štipka škorice zvýrazní sladkosť jablkovej šťavy. Ozdobte plátkami jabĺk posypanými škoricou, aby ste vytvorili pútavý efekt.

8. Bramble

Bramble, ktorý sa objavuje na mnohých kokteilových menu počas celého roka, je základom repertoáru každého fanúšika ginových kokteilov. Jeho príprava nemôže byť jednoduchšia, ale pútavý záber ostružinového likéru, ktorý nápojom prekrýva, ho robí ideálnym na zábavu. Vyskúšajte naše tri jednoduché a chutné variácie, vďaka ktorým budete vyzerať ako koktailový majster

9. Opojné tmavé potešenie

Naservírujte tento uspokojujúci alkoholický tmavý pôžitok na pohostenie po večeri. Tento koktail obsahuje opojnú zmes hrejivej whisky, jemného stoutu a štipku pikantného pomarančového likéru. Stout a čokoláda sa k sebe hodia ako stvorené – pražená sladová chuť piva sa mimoriadne dobre kombinuje so sladkou čokoládou. Objavte ešte viac vynaliezavých receptov na pivné koktaily, od skromného shandy až po twist mojito, v našej top kolekcii.

10. Karamelovo-jablkový sour

Vyčarujte si spomienky na dožinkové slávnosti, halloweenske večierky a jesenné trhy s naším toffee apple sour. Tento kreatívny koktail využíva na vytvorenie tohto klasického chuťového spojenia karamelový sirup a aromatickú jablkovú brandy. Citrónová šťava vyvažuje sladkosť sirupu a vaječný bielok dodá nápoju hodvábne hladkú štruktúru. Vychutnajte si dospelácku verziu obľúbenej jesennej pochúťky.

Zdroj: BBC / Foto: Freepik / Autor: Georgina Kiely

Návrat hore