5 liekov na spálenie od slnka priamo z vašej kuchynskej skrinky

5 liekov na spálenie od slnka priamo z vašej kuchynskej skrinky

Upokojte pokožku poškodenú slnkom za pár minút

Och, spálili ste sa? Máme pre vás päť domácich prostriedkov, ktoré v priebehu niekoľkých minút upokoja vašu pokožku poškodenú UV žiarením.

Aloe Vera
Aloe Vera je azda najznámejším liekom na spáleniny od slnka a je známa svojím používaním v kozmetike a farmaceutike. Takže, čo je Aloe Vera? Aloe Vera – alebo Aloe Barbadensis, ktorá pochádza z Arabského polostrova – na liečebné účely sa zbiera už tisíce rokov. Známa ako „rastlina na popáleniny“, je plná prírodných antioxidačných vlastností, ktoré upokoja vašu spálenú pokožku. Stačí naniesť Holland and Barrett Aloe Vera Gel, a opakovať vždy, keď je to potrebné, a všetko je v poriadku!

Prečítajte si viac: Čo robí… aloe vera

Grécky jogurt
Kto vedel, že váš raňajkový jogurt dokáže upokojiť nepríjemné spálenie od slnka? Obsahuje množstvo prospešných probiotík, ako sú baktérie mliečneho kvasenia, pomôže vám lepšie a rýchlejšie hojiť popáleniny. Jednoducho naneste malú porciu studeného jogurtu na popálenú pokožku a za pár minút to bude fungovať. Je to liečba spálenia od slnka, ktorá stojí za vyskúšanie.

Ovos
Ovsené kúpele – sú na niečo? Očividne. Ak chcete upokojiť svrbivú a podráždenú pokožku spálenú od slnka, pridajte si do večerného kúpeľa šálku celého ovsa. Plný protizápalových vlastností pomôže upokojiť popáleniny. Prípadne zmiešajte trochu mletého ovsa s mliekom a medom a naneste na pokožku poškodenú UV žiarením. Hotový!

Vrecúška čierneho čaju
Earl Grey, Assam alebo Darjeeling – aká je vaša šálka čaju? Čierny čaj a jeho antibakteriálne triesloviny robia zázraky na spálenej pokožke. Jedno alebo dve – namočené a najlepšie vychladené – čajové vrecúška si jemne priložte na pokožku, nechajte chvíľu pôsobiť a mali by vám zakrátko zmierniť bolesť.

Med
Oh, med! Med je naplnený antibakteriálnymi a protizápalovými vlastnosťami, ako aj vysoko bohatý na prírodné antioxidanty, je skvelým liekom na vašu spálenú pokožku. Ak chcete vyskúšať, naneste tenkú vrstvu medu na poškodené miesta a nechajte pôsobiť až 30 minút, než ho opláchnite. Sladké!

Foto, Zdroj: Healthy Magazine / Autor: Amanda Wahlqvist

Návrat hore